Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát szeretnék,...

Kistestű kutyát szeretnék, melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Kertesházban lakunk,de mikor senki nem lenne otthon,akkor ha rossz idő van és hideg bent lenne a házban a kutyus,viszont ha jó idő van akkor kint lenne a kertben a másik kutyánkkal aki golden retriever.Még iskolába járok,ezért korán reggel elmennék és csak 1-2-3 óra körül jönnék haza.(valamelyik nap 1kor,valamelyik nap 2kor,de valamelyik nap csak 3körül.)Otthon mindig sokat foglalkoznék vele és egy nap egyszer fél-háromnegyed órára kivinném sétálni.De szüleimmel is sokat lenne.Sok fajta fölmerült már bennem pl.:yorki,csivava,törpe pincser,bolognese,bichon frise...Fontos lenne,hogy a kutyus barátságos legyen pl.velünk (de ez természetes) és azokkal is akik hozzánk jönnek vendégségbe,ne ugasson sokat, legyen jól kezelhető és ne hulljon annyira a szőre,mert elég az hogy amikor a goldink bent van a lakásban,mert neki eléggé hullik a szőre.

Szóval abban kérném segítségeteket,hogy ajánljatok nekem kistestű kutyafajtákat.Én valójában yorkit szeretnék,de elég sok rosszat olvastam róluk (nem tudom igazak-e)szóval róluk légyszi mindenképp írjatok


2014. jan. 15. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A fél, illetve háromnegyed óra séta iszonyat kevés egy kutyának. Legalább 2 óra séta kellene naponta, úgy hogy közben más kutyákkal (nem csak a goldival) is tud találkozni, játszani és szaladgálni.


Ha nem tudsz legalább 2 órát rászánni, akkor szerintem ne vágj bele.


Én yorkit nem ajánlanám, mivel terrier lévén iszonyat önfejű, makacs és rendkívül energikus. A goldi egy plüsskutya hozzá képest.


Csivava, bichonok meg az ilyen társasági kutyák pedig nem igazán alkalmasak a kint létre, a szőrük egyrészt tönkremegy (hosszúszőrű fajtáknál), másrészt ők nagyon gazdacentrikusak, nem éreznék jól magukat ha nem lehetne a gazdival. Úgy hogy 2-3 órát kint elbohóckodtak az úgy oké, de én reggeltől hazajövésig tuti nem tenném ki.


Bichonnak, bolognesenek a szőrét naponta fésülni kell és kozmetikázni. Mennyi időt tudnál ezekre szánni?


Mennyit szánsz a vételárra? Mennyire fontos hogy fajtatiszta legyen? Örökbefogadás szóba jöhet?

2014. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A felsorolt kutyafajták közül egyik sem tartható kint!! Tök mind1,hogy hideg vagy meleg van. Az oké ha vki már otthon van és úgy van kint.De azért 6-8 órákra egy kistestű kutyát nem lehet kint hagyni! Hiába van ott a Goldi.Mellesleg ezeket kistestű kutyákat úgy lopják ki a kertből mint annak a rendje!

Napi 1x 30-45 percre vinnéd sétálni? hát az elég kevés!!

Egy kistestű kutyát is hiába van kertes ház illik,kell is kivinni minimum 1-1,5 órára,nem csak a mozgás miatt,hanem hogy találkozzon más kutyákkal,emberekkel,ingerekkel stb


Az,hogy idegenekkel hogy fog viselkedni rajtatok múlik!

yorkinak és a bichonoknak nem hullik a szőre.Jó vmennyi igen,de én pl több hajszálat találok mint kutyaszőrt (2 bichonom van)

2014. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok


a bichonoknak és a yorkinak is tönkre megy a szőre a sok kint tartástól!!

2014. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
az uszkár még az akinek nem hullik úgy a szőre, de őt is kozmetikázni kell és nem lehet kint tartani, mert szintén gazdacentrikus
2014. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem akarja kint tartani, olvassátok el még egyszer. Jó időben lenne kint a kertben, gondolom estére meg megint bent.
2014. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor inkább vidd l egy órás sétákra, ahol futkározhat szabadon, ha nem megy minden nap, akkor egy héten többször, de hosszabbakra.
2014. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy ha nincs otthon senki, akkor kint lenne, kivéve ha rossz az idő és hideg van (kinek mit jelent a hideg és a rossz idő). De ezeket a fajtákat nem lehet kint hagyni a kertben 6-7-8 órákra. Egyrészt kilopják a kertből, másrészt igen könnyen megfázhatnak (még ha a gazdi szerint jó idő is van, de hát nem ritka az sem itt hogy reggel süt a nap, délre meg már szakad az eső), harmadrészt pedig tönkremegy a szőr, a kutya nekiáll kertészkedni, aztán ha az a kosz benne maradt több óráig, kínhalál lesz kipucolni.
2014. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudjál róla,egy nagyobb ragadozómadár simán elviszi a kertből a yorkit meg csivavát.És leshetsz.


Egyébként egyiket sem lehet kint tartani,csak felügyelettel...ha te kint vagy,akkor ő is,de ha mentek be,akkor viszed be őket is.


Az általad felsorolt fajták alsó hangon 100 ezer ft-tól indulnak egy tenyésztőtől,és ők sem fogják kintre adni,csak is bentre.


Ha nincs ennyi pénzetek a vételárra,akkor érdeklődj a fajtamentőknél vagy látogassatok el egy menhelyre.

A napi fél-egy óra pedig irdatlanul kevés,még a goldennek is.


Az,hogy hogyan fog viselkedni,az meg csak rajtatok múlik...nem gombnyomásra működnek a kutyák,ha agresszív lesz,az is a te hibád,mint ahogy a jó magaviselet is a te érdemed.

2014. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Nem akarja kint tartani, olvassátok el még egyszer. Jó időben lenne kint a kertben, gondolom estére meg megint bent"


Rendben,hogy nem akarja kint tartani folyamatosan.De egy kistestű kutyának 6-8 óra is sok egyhuzamban!Mellesleg a szőrük tönkre megy.Meg mi lesz ha tényleg az történik amit az egyik válaszoló írt,hogy reggel jó idő van,aztán pár óra múlva rossz lesz, ezek a kistestű kutyák pl jól megáznak úgy megfáznak mint a huzat!

Mivel nem hullik a szőrük mint pl a goldennek,lehet őket bent tartani.

Könnyebben megszöknek,kilopják őket, megfáznak, szőrük tönkre megy,ha vki ezt nem képes felfogni,akkor válasszon más fajtát!

2014. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt hozzá tenném még,hogy tenyésztő alábbi fajtákat kint tartásra nem fogja eladni!!!


Szaporítós olcsó kutya,meg még rosszabbul viselné a kint létet.

2014. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!