Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztettem a gyeplőt, a...

Elvesztettem a gyeplőt, a kutyám az úr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kaukázi kutyám már 9 hónapos és elég nagy termetű. Észrevette, hogy nagyon könnyen fölém kerekedhet. Pedig nagyon ügyes volt eddig. Pl. jól viselkedett és "betartotta a szabályokat" nyersen hangzik, de mondjuk olyan, hogy nyugodtan leült amíg kinyitottam a kaput és ráadtam a pórázt, leült amíg adtam neki enni. Ezek apróságok de egy nagy testű kutyánál fontos dolgok amik megkönnyítették mindkettőnk dolgát.És a legfontosabb behívható volt. Most abszolút bagózik rám, inkább elfut és szaglászik. Ügyesen jött velem az utcán a pórázzal, most már kénytelen vagyok szájkosarat rakni rá. Összevissza húz, néha meg nem hajlandó jönni.Lehet az az oka, hogy ivar érett lett? Semmiben sem hallgat rám, ami nagyon zavaró mert jól nevelt volt és sokat foglalkozunk vele.
2014. jan. 15. 12:58
1 2 3
 1/21 Imola Ágnes ***** válasza:
81%
Kiképző+ ivartalanítás... még csak 9 hónapos, ha már most kezdi, 2 éves korára problémátok lesz...nem is kicsi
2014. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Kamaszodik, úgyhogy feszegeti a határokat. Lesznek nálam tapasztaltabbak, akik itt bölcs tanácsokkal ellátnak, de szerintem folytatni kell a nevelését úgy, ahogy eddig tettétek. Nem engedni, hogy kirobogjon a kapun, ha rángat, megállni, és elindulni az ellenkező irányba stb.
2014. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az eddigi pihentető séták átváltottak harctérré, és aki az utcán lát azt gondolja, hogy neveletlen és agresszív a kutyám :(
2014. jan. 15. 13:03
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Kamasz, lázad, feszegeti a határokat. Amik eddig érvényben voltak szabályok, igyekszik felrúgni őket, tesztel téged, mit engedsz neki, meddig mehet el, hogyan kezeled a szitukat, érdemes vagy-e a vezető szerep betöltésére?!

Ha úgy érzed, egyedül nem tudod már korrigálni ezeket a dolgokat, mindenképp keress fel egy olyan sulit, ahol a gazdit tanítják (tükör, cerbi, alfa).

2014. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Bevallom én eléggé be vagyok tojva a kauktól meg a hasonló pásztorkutyáktól, szóval ezt úgy mondom, hogy ha gond van a nevelésével és félsz, hogy esetleg egyedül nem megy, mindenképpen keressetek kutyasulit. Azért ha egy ilyen állat rádmordul, odakap, megfelelően tudsz-e vele bánni, hatékonyan büntetni? Pont ezeknél a fajtáknál kell nagyon ott lenni fejben.
2014. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Soha nem mordult rám és bántani se próbált. Csak nagyon elkanászodott
2014. jan. 15. 13:42
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Persze, addig amíg minden a terv szerint( az Ő terve szerint) halad. Egy kamasz kutya simán elmerészkedik odáig, hogy rámordul a gazdira, vagy védeni kezdi a kajáját. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy kérj szakértő segítséget, mert ez nem egy könnyű fajta.
2014. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tud ebben segíteni nekem valaki? Mennyi egy ilyen óra? És milyen sűrűn kell vinnem ?
2014. jan. 15. 13:55
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Vannak házhoz hívható kiképzők vagy jó kutyaiskolák, de mivel nem tudjuk, hol laksz, így nem tudunk javasolni. Bár Alexandra írta az Alfát, én azt nagyon messzire elkerülném, kemény 4 hónap alatt bárki lehet náluk oktató. A házhoz hívható kiképző általában egy óra 2ezertől 5 ezerig terjed, pár alkalom kell, hogy elsajátítsd a tudást.
2014. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Cerberosékat ajánlanám.Mikor mi odajártunk,1000 ft volt egy rehabilitáció-szocializáció foglalkozás,nagyon értik a dolgukat.

Az ország több pontján van ilyen suli.

[link]

2014. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!