Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van a kutyáknak az 1...

Mikor van a kutyáknak az 1 tüzelésük, és mennyi időre a második?

Figyelt kérdés
3 kutyám van 2 fiú egy lány.A lány kistermetű fekete keverék!Kb. mikor esedékes az 1 tüzelése?6 hónapos. :D
2014. jan. 15. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon változó. Kb. 6-12 hónapos koruk között általában jelentkezni szokott az első. Az, hogy mikor lesz a következő, megint nem lehet tudni, mert vannak kutyák, akiknél kb. 3 hónappal az első után már jelentkezik a második, majd aztán áll be rendesen, az meg olyan 6-8 havonta.
2014. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos korban már előfordulhat, legáltalánosabban 7-8 hónapos korban szoktak először. Az első ráadásul sokszor gyengébb, nehezebben észrevehető. Szóval jobb, ha figyelsz! A második papírforma szerint úgy fél évre rá, de egyébként kutyája válogatja, ismertem olyat, aki négyhavonta, az idősebbik szukám viszont évente csak egyszer. A fiatalabbik meg teljesen papírforma szerinti.
2014. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Akár holnap is,de lehet hogy csak 3 hónap múlva.


Célszerű ivartalanítani,még tüzelés előtt,akkor nincs gond,sem felesleges szaporulat,sem betegségek.

2014. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
3: A legújabb kutatások szerint a korai ivartalanítás káros. Keress utána, angol nyelven megtalálod. A legtöbb normális állatorvos sem ajánlja az első tüzelés előtt.
2014. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A korai ivartalanítás ajánlják mert még nem tágultak az erek, a szövetek kevésbé vérzékenyek, egyszerűbb, kisebb kockázattal jár! Nem értem miért lenne káros...
2014. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok,folyamatosan tanulok a biológiáról (egyetemi szinten) nyugodt lehetsz,tudom,hogy nem káros.


Illetve a mai napig 2 tábor van az állatorvosok között is.És pont nyugaton elterjedt (hál isten)a korai ivartalanítás.SEMMILYEN káros hatása nincs,sőt,rengeteg előnnyel jár.

2014. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a megfelelő idő az ivartalanításra, ráadásul kezdődnek az akciók is. Nagyon jól döntöttél, még sok ilyen felelős gazdi kéne!
2014. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság, nem szeretnék feleslegesen szaporítani.Csak az állatorvosunk azt mondta, hogy inkább a 1. tüzelést várjuk meg.
2014. jan. 15. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:

3-mas, akkor nézz utána a legújabb kutatásoknak. Pl.: [link]

(Mellesleg én is biológiát tanultam, micsoda véletlen. :))

2014. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!