Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterriernek vagy a stafford...

Bullterriernek vagy a staffordshire bullterriernek ( nem amstaff hanem a sraffbull) kisseb a mozgásigénye? Melyiket lehet gond nélkül lakásaban tartani?

Figyelt kérdés
Persze napi 3 sétával ami az eggyik közül hosszabb. Hétvégén meg kisseb kirándulások. Olvastam pár helyen ,hogy a bullterier hajlamos lustaságra és gond nélkül el tud pihengetni ha nincs otthon a gazda, ami nem lenne gond ha nem vagyok otthon. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. jan. 15. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Kb. egyforma a mozgásigényük. Alapvetően a legtöbb kutya pihen, ha nincs feladat :)
2014. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szomszed 3 eves bullterrierje tok nyugodt, higgadt. Neha megorul, ugral, rohangal, aztan kidol pihenni.Nem tul okos, de fegyelmezett.

Az en staffbullom meg csak egy eves, izgaga, hiperaktiv, szeleburdi, de a legokosabb kutyam, ami eddig volt, mindent elsore megtanul. Keveset pihen, inkabb csak este, mint mi, emberek.

Ha egyedul hagyjuk, olyankor azert napkozben is alszik.

Mindketto lakaskutya, az enyem boven igenyli a napi 3 setat, rohangaszast. A szomszed bullterrier kevesebb mozgassal is elvan, viszont elegge elhizott.

Ezek amiket en latok, remelem, jol dontesz.

2014. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Kutya majd csak odébb lesz. :) Csak szeretek előre gondolkodni, tervezgetni. :D Ha bárkinek van még tapasztalata ezzel a két kutyafajtával nyogodtan leírhatja, várom őket.
2014. jan. 15. 21:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló. Ha egyedül hagyod több időre pl. 6-8 órára és esetleg unatkozik szokott a lakásban rombolni?
2014. jan. 15. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Jo sokat szoktunk setalni, futkarozni reggelenkent, aztan megetetem es utana nyugodt, kb 2-3 oran at teljesen jol elvan. Aztan rajon, hogy unatkozik, es hat igen, keves dolgot, de ragott mar meg ezt-azt, sot evett mar taviranyitot is. Mindez az en hibam volt, mert gondolhattam volna, hogy unatkozik. Ne vessetek meg erte, de nekunk van szobakennelunk, mar a kezdetektol, es azzal meg lehet akadalyozni a rongalast. Az en staffikam szereti, ejjel nem abban alszik, de napkozben sokszor kinyitogatja az ajtajat, beviszi a jatekait, kihozza onnan, elszoszol benn. Volt, hogy ejszaka is ott akart pici koraban aludni, de az agyunk mellett van az agya, es odaszoktattuk, hogy ott aludjon ejjel.

Viszont rendszeresen 5-6ora sok ido ahhoz, hogy szobakennelben legyen a kutyus, mi mindig ugy oldottuk meg, hogy hazaszaladtam melobol kiengedni pisilni, inni, picit rohangalni, ha hosszabb idore kellett bezarnunk. Max.3 orahossza, amit kenyelmesen kibir. Lehet, elvan tovabb is, de az en celom az volt, hogy szeresse, ha oda van bezarva, ne erezze buntinek, kinlodasnak.

Majd meglatod, hogy tudod kordaban tartani,de kicsikent raghat vezetekeket is, vagy barmit, ami veszelyes. A mi kicsikenk tobbek szerint nehez eset, hiperaktiv, de hat terrier, milyen legyen?

Az osszes kutya rongal, ha unatkozik, sajnos.

En is varom mar, hogy elerje azt a bizonyos kort, amikor mar kicsit nyugodtabb, higgadtabb.

2014. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!