Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önző és rossz vagyok ezért?

Önző és rossz vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves vizsim, akinél 2 évesen korában csípő diszpláziát analizáltak, C/D-s besorolással. A doki szerint műthető volna, bár nem 1000%, hogy jó lesz, de mondta azt is, hogy baromi drága, pláne ha mindkét oldalát megcsináltatnánk, meg ugye a rehab.

Na már most mikor 3 éves volt, vettem egy másik kutyát. Szintén egy vizsit, tenyésztőtől TK-val, szerződéssel, szűrésekkel. Az előző vizslát vadászatra szántam, de a lábai miatt nem bírja a folyamatos terhelést, így vele csak könnyű, nyugis sétákat csinálunk. A másik rendben van, vele járunk vadászni, mellette frizbizek és agilityzek is vele hobbiszinten. Ugyebár, ezekből az idősebb kimarad. Sokan támadtak rám, hogy miért vettem százezrekért új kutyát, ahelyett, hogy megműtettem volna a másodikat? És, hogy mekkora önző vagyok ezért, és a másikat félredobtam. Holott ez nem igaz, csak vele másképp foglalkozunk. Inkább apukám családi kedvence lett, de ugyanúgy jön velünk kirándulni ha megyünk, sétálni. Rossz volnék ezért?


2014. jan. 16. 14:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A másik másfél évesen került hozzám.
2014. jan. 16. 14:18
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszek egy állatot, akkor ő az első, ha beteg, akkor őt gyógyíttatom, és nem újat veszek.

Persze, ha így is elvan, nincsenek fájdalmai, csak "enyhébb" bánásmódot igényel, akkor nincs gond.

Csak fura, hogy egészséges lehetne (tudom, hogy nem 1000%), és nem teszel meg érte mindent.

2014. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. Arról nem beszélve, h idősebb korában ez csak rosszabb lesz. Én biztos megműttettem volna az első vizsit és ha nem hozta volna meg a kívánt javulást a céljaimhoz, akkor vettem volna egy második kutyát.
2014. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van dps kutyám. Tudtam hogy a műtét nem hoz 100% eredményt, attól függetlenűl eszembe sem jutot hogy ne műtessem meg. Amikor elhozam felelősséget válaltam érte, ebben ez is van. Ahogy múlnak az évek egyre nagyobb fájdalmai lesznek. Biztos ezt a sorsot szántad neki? Nem mondok véleményt, hiszen nem oszt nem szoroz.
2014. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Egy c-s csípőt célirányos mozgatással pl. Úszás nagyon szépen rendben lehet tartani, esetenként javitani is. Fontos olyan kiegészítők adása, amik a szalagokat támogatják. Én nem tartalak önzőnek ezért, mert konkrét célod volt a kutyával. Ha romlik a helyzet, úgyis meg fogjátok műttetni.
2014. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

2 ismerősömnek is van dp-s kutyája, olyan 20 kg körüliek a kutyák. Egyik hosszú sétákat, labdázásokat bírja műtét nélkül, a másik pedig frisbeezik-labdázik...tünetmentesek.

Ezt mind-mind dokival kell megbeszélni, mert a besorolástól függetlenül mind-mind kutya függő

2014. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető, valahol nem.

Az mindenképp pozitívum, hogy nem passzoltad le az idős kutyát, ahogy azt sokan teszik sajnos. Az is jó dolog, hogy mehet veletek kirándulni, sétálni, nincs elszeparálva.

Szerintem még azt is meg lehet érteni, hogy célod volt a kutyával (vadászat) és ezért vetted a fiatalabbat. A tanulságot gondolom leszűrted, hogy mi történik, ha rossz helyről vesz az ember kutyát.

Viszont a kutya arról sajnos nem tehet, hogy ezt dobta ki nála a gép. Érthető hogy kétségeid voltak, de én azért megcsináltattam volna a műtétet, "én mindent megtettem érte" alapon. Mégiscsak hátra van még neki 6-7-8 év, nem mindegy azért hogy hogyan éli le.

2014. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ráadásul sok orvos nem is áll a helyzet nagaslatán fő kiértékelése ügyileg. Úgyhogy ez, hogy milyen az a csípő attól is függ ki nézte
2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hivatalos kiértékelésre küldettem el a dokival.
2014. jan. 16. 18:17
 10/20 anonim ***** válasza:
Én nem akarok ítélkezni, csak azt tudom, én mit tettem volna. Első körben biztosan megműttetném az első kutyámat, vagy valamilyen speciális kezelésre vinném stb. Szóval mindent megtennék érte. Ha emellett még van energiám és pénzem, akkor vennék csak második kutyát.
2014. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!