Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy ivartalanítás...

Létezik, hogy ivartalanítás után pár nappal még "kanosabb" a kutyám, mint előtte?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves kan kutyám az utóbbi időben időszakosan elkezdett szökdösni. Hol a kerítésen keresztül, hol a kennel paláját feltörve, a tetőn keresztül. Azt gondoltam, hogy a kert végén kóborló és a szomszédban lévő szuka kutyák számlájára írható a dolog, ezért az ivartalanítás mellett döntöttem. Január 11-én végezte el az állatorvos az ivartalanítást. Már nagyon jól érzi magát, olyan mint régen. Erre ma kb. 10 percet töltött egyedül az udvaron és az utca felé szökött ki, amit még soha nem tett meg. Ráadásul fogalmam nincs hol ment ki. A szembe szomszéd kutyáinál találtam rá (sajnos nekik szabad kijárásuk van hátrafelé egy kis erdős területre), ahol éppen egy szukát próbált magáévá tenni. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen folyamatok zajlanak ilyenkor le bennük... Vagy esetleg semmilyen összefüggés nincs és én rontottam el valamit? De akkor miért pont most kerül elő ez a probléma? Bocsánat, eléggé hosszúra sikerült a mondandóm, de eléggé tanácstalan vagyok, hogy most hogyan kellene viszonyulnom ehhez az esethez. Köszönöm a válaszokat előre is!

2014. jan. 16. 14:20
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A hormonok még nem ürültek ki a szervezetéből. Amúgy a szökés lehet unalomból is, vagy kevés mozgás miatt.
2014. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Egy kan kutya csak akkor kanos, ha tüzelő szuka van a közelében. Az ivartalanított kan kutya akkor se, persze a hormonok nem azonnal ürülnek ki és a tanult viselkedés is közre játszik. És akkor el is jutottunk a szökésig, ami szintén lehet tanult viselkedés is, ugyanis önmegerősítő folyamat. Minden egyes sikeres szökés egy jutalom a kutya számára, így a cselekvés gyakorisága természetesen növekszik. Ezen az ivartalanítás nem segít.
2014. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen a mozgatás. Minden nap megyünk sétálni, feladatokat oldunk meg, persze nem állítom, hogy maradéktalanul le van fárasztva minden nap. Csak fura nekem, hogy eddig soha nem ment arra, ahol most volt és pont most kezdi ezt csinálni. Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 16. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után kell pár hét is mire teljesen kiürülnek a hormonok. Ha a műtét után pár nappal már szukán volt, akkor akár be is fedezheti. A szökés meg már egy tanult viselkedés. Nem feltétlen a szukák miatt van. Még nagyon korai megmondani mennyire fog róla leszokni. Adjál neki pár hetet, vagy akár hónapot.
2014. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor megpróbálok még több időt rászánni és felügyelni. Reméljük minél hamarabb kiürülnek azok a fránya hormonok, közben meg megpróbálom külön is kezelni a szökés részét...
2014. jan. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!