Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy póráz nélkül sétáltatot...

Ha egy póráz nélkül sétáltatott, pudliméretű kutya megtámad az utcán, jogomban áll felrúgni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2014. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Mégis mit képzelsz magadról? Belerúgni egy 10 kilós állatba? Te normális vagy? Az oké, hogy a gazdája idióta, de te sem vagy jobb. Fejbe kéne lőni az ilyen agresszív idióta barmokat.
2014. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És akkor a kutya nyugodtan beleharaphat a lábamba, nincs jogom magam megvédeni?
2014. jan. 16. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem, ugyanis az Állatvédelmi Törvény értelmében szabadságvesztéssel járó büntetést is kaphatsz érte.

Egyébként tisztában vagy vele, hogy a kutya tetteiért a gazdija felel? Magyarul vele kéne elszámolnod, ha a kutyával van bajod. Ne a kicsikkel keménykedj.

2014. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
jézusom, én is imádom a kutyákat, de ha megharap, jó hogy belerúgok, hát ne szedjen már szét! nyilván nem az a cél, hogy minél nagyobb kárt okozz benne.
2014. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Nem, ugyanis az Állatvédelmi Törvény értelmében szabadságvesztéssel járó büntetést is kaphatsz érte."


Azt ne felejtsük el, hogy önvédelemből történik a dolog. Tehát eleve ha megharap, arról orvosi látlelet készül.

2014. jan. 16. 21:19
 7/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Persze, simán!

De előbb próbálj meg csak ráijeszteni dobbantással és kemény hanggal

2014. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es ha a bullmasztiffom menne neked akkor nem csak belerúgnál... :D
2014. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Én imádom az állatokat, kutyákat is beleértve. (volt is kutyám)

Gyomorforgató amikor egy ember bánt egy állatot. De ennek ellenére, ha engem egy pudliméretű kutya megharapna, akkor nem belerúgnék (azzal tényleg semmit nem érsz el) de tennék valamit, hogy ne harapjon meg, ne sérüljek meg. Valamit ami a kutyának egy pillanatra fáj annyira, hogy ne harapjon tovább. Majd a gazdájába rúgnék egyet..

Egyébként pár hónapja voltam szemtanúja egy ilyen kutyatámadásnak. Egy idegbeteg Jack russel terrier kutya ugrott neki egy kocogó srácnak. Rögtön a lábába mart a kutya. Nem tudom a srác mit csinált, de megfogta a kutya nyakánál a bőrt, hátul a fenekénél a bőrt, és egy erőset csavarhatott rajta, mert a kutya felnyüszített, és abba hagyta a harapdálást. Majd a gazdával veszekedtek egészen addig amíg a rendőr ki nem jött. A kutya meg már rég nem gondolt a fájdalomra, ment sétálgatott a parkban amíg a gazdája veszekedett..

2014. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
26%
NE a kutyát bántsd,hanem a gazdáját.Aki póráz nélkül viszi le sétálni! Holott kötelező a póráz viselése a kutyusnak. Ha neked akar menni,ijeszd el,és a gazdit üsd meg!! :D
2014. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!