Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik azt mondják hogy lakásban...

Akik azt mondják hogy lakásban kutyát tartani állatkinzás, láttak már lakásban kutyát?

Figyelt kérdés
Kezdek kiakadni azoktól a kommentektől amik szerint ne tartsunk lakásban kutyát mert állatkinzás! Szegény nyomorult megkinzott kutyáim! Úgy sajnálom őket. 3 kutyám van, kertes házban élek, a kutyáim saját elhatározásukból és nem kényszer hatására töltik az idejüket a lakásban. Mivel meleg, kényelmes, biztonságos. Ha kin hagyom őket, szépen sorba leülnek az ajtóval szembe kb 2 m-re és várják az engedélyt "gyere be". Ilyenkor lelkes csóválással iramodnak az alvós helyeik felé, és elégedett szuszogással kénylembe helyezik magukat. Tényleg úgy szenvednek, nézni is borzalom! Miért kell olyan dolgokat hangoztatni aminek semmi alapja nincs! Ha egy kutya rendszeresen sétáltatva van, le van fáraszta, annak nem kinzás a lakás, hanem nyugalom a gazdi mellett.
2014. jan. 17. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
A kutya ott akar lenni,ahol a gazda.Viszont az,hogy napi sok órát kell egyedül eltölteni a négy fal között,nem túl jó nekik.A legjobb dolga a kijárós kutyáknak van,vagy ahol kevesebbet kell egyedül lennie a kutyának.
2014. jan. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen kiakadni, mert mindenki azt gondol amit akar, az a te és a kutyáid életére aztán nincs semmilyen hatással :) Nem azzal van a baj, hogy nem láttak még, hanem hogy nem értik, nem akarják elismerni, ne kérdezd miért, csak,mert sokan beszűkült látóterűek, mert akkor be kellene ismerni, hogy mégsem csinálták jól, ha beismerik akkor változtatni kellene a saját kutyáik tartásán, az már macerával járna, ahhoz nincs kedvük, sokkal egyszerűbb hangoztatni azt amit eddig mondtak így nem kell csinálni semmit :) Most kertesben lakunk két nagytestű kutyával, eddig panelban voltunk és most is tulajdonképpen benti kutyaként élnek, a kert az játszótér és a séta, többi kutyával játék ugyanúgy megvan. Több ismerősöm is van, akik látták őket bent, látták hogy milyen jól elvannak bent mégis hallom nem egyszer tőlük, hogy a kutya nem bentre való. Hozzáteszem ezen emberek nagy része macskát tart bent, ami vicces mert ők tulajdonképpen az alommal is és annak tartalmával és szagával is együtt élnek, illetve a macskáik mászkálnak minden lehetséges helyen, tehát az asztalon és konyhapulton is ami számomra különösen undorító, de hát mindenki maga választja hogy milyen igényű életet él. Sose kérdeztem még vissza,hogy ugyan nem-e zavarja ez őket, fölösleges, mert valószínűleg nem, mert akkor tennének ellene. Az, hogy ennek ellenére a kutya ami fürdetve van és kint végzi a dolgát miért is baj ha bent van örök titok lesz számomra :D Amikor azt mondják, hogy a kutya nem való bentre olyankor mosolygok egyet és kész,de semmiképpen nem idegesítem fel magam. Azok az ismerőseim akik kertben tartanak kutyát, sétálni sem viszik, foglalkozni is alig foglalkoznak velük,nem kompetensek a témában annyira hogy adjak a véleményükre. Inkább sajnálom őket, hogy sohasem fogják megtapasztalni milyen is az amikor a kutyáddal olyan szoros a kapcsolat, hogy egy nézésből vagy mozdulatból megértitek egymást, milyen jó úgy elaludni este, hogy hallom a szuszogásukat, milyen jó amikor főzök vagy más elfoglaltságom van bent és ott fekszenek mellettem a legnagyobb nyugalomban és nem kint várják hogy mikor megyek már ki hozzájuk. Szerintem fölösleges a két oldal vitája, mert senki nem fogja meggyőzni a másikat.
2014. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem igazad van. Csak olyan mérges lettem reggel, amikor olyan kommenteket olvastam hogy kinzás lakásban a kutya! Tényleg soha nem fogják megérteni, sajnos. Az enyémek választhatnak, ha akarnak szinte bármikor kimehetnének, de nem akarnak. Valóban jó érzés amikor éjjel hallom a szuszogásukat, megnyugtat nagyon. El sem tudom képzelni hogy másként legyen.
2014. jan. 17. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem se lehet meggyőzni egymást.... Mi most jöttünk haza a reggeli másfél órás sétából, a kutyák ettek, lefeküdtek, az egyik a radiátor elé a pokrócára, a másik a kanapén kuporodott össze. Én lassan nekiállok dolgozni és tudom, hogy a kutyák kb délután egyig így fognak aludni, akkor kelnek majd fel, amikor nekiállok megmelegíteni az ebédet... És ez így jó, hogy itt vannak velem.
2014. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket párom szülei piszkálnak emiatt, elég nehéz sokszor visszafognom magam amikor az ő kutyájuk 1x (!) volt eddig az utcán, de mivel nagytestű és elrántotta apósomat, soha többé nem vitték ki, mert "ezt nem lehet", meg "ott a kert rohangálhat kedvére". Még az éves oltásért is házhoz megy a doki... De valóban könnyebb azt mondani, hogy ez így jó, és másnak osztani az észt. Magam részéről igyekszem nem foglalkozni vele, elmondtam már nem egyszer miért nem jó amit csinálnak, de csak legyintettek.
2014. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya amelyik megkapja a megfelelő mozgáslehetőséget, tápláló élelmet, kényelmes száraz fekhelyet és megfelelően foglalkoznak vele az boldog. Tök mindegy hogy kinti, kinti-benti vagy benti kutya.

Minden fajtának és azon belül egyednek megvannak az igényei. Ha ez kielégül, a kutya jól van.

2014. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt benti kutyám (ami nem öleb), addig én is ezt mondtam. És senki se tudott meggyőzni :)
2014. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a kutyád győzött meg:-)
2014. jan. 17. 13:45
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez már lerágott csont.

Ha a lakásból kiviszik a kutyát LEGALÁBB 1,5 órára SZABADON sétálni a két másik eü-ig séta mellett, akkor nem kínzás.

Nekem akkor kínzás, ha csak pórázon sétálnak 3-szor pár tömböt!

Más: egyre több ismerőstől hallom, hogy a panel kutyákat csak kétszer viszik le sétálni...reggel 15-20 perc, este 1-1,5 óra, mert hogy munka van és a kutya "kibírja a 14 órát"...hát nem tudom, nekem ez kevés...mellette pl sokan tényleg a 10-14 órára boxba zárják a kutyát...ennyi időre tuti nem zárnám be

2014. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!