Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mini kutyák agresszívabbak?

A mini kutyák agresszívabbak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt hallottam hogy az ilyen kisméretű (törpe) kutyák agresszívabbak . Gondolok én itt az olyanokra mint, mini yorki, westie, csivava, bishon...stb. Ez valóban így van?


Köszönöm



#kutya #agresszív #mini kutya
2014. jan. 17. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

nincs olyan hogy mini yorki és társai..


azok csak szaporított kutyák akiknek ezer meg egy egészség ügyi gondjaik lehetnek, az idegi problémákat is beleértve.


ettől persze még egy egészséges kistestű kutya is lehet félelem agressziós, ha a kedves gazdi elbassza a nevelést.. (rossz szocializáció, meglát egy kutyát szembe jöni és már kapja is fel a pici babucikáját... stb)

2014. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
89%
A mini kutyákat gyakran választják olyan emberek, akik eleve nem is szeretnék kutyaként kezelni az állatot. Az agyatlan kényeztetésre pedig a kutyák úgy reagálnak, hogy diktátornak kiáltják ki magukat(hülye gazdi meg nemhogy hagyja, de még szorgalmazza is), aztán meg az agresszív puffogásukkal boldogítanak minden járókelőt. Nem a fajtákban van a hiba. Ahogy a pitbullok sem tehetnek a komplexusos idiótákról.
2014. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel legnagyobb részben nem kutyaként vannak kezelve, hanem anyuci kicsi csillagocskájaként, copfozott hajcsival, rózsaszín kabátkában, ami a legutolsó divat szerint készült. Mivel mindent szabad nekik, és agyon vannak kényeztetve, azt hiszik hogy ők szarták a spanyol viaszt, ezért viselkednek úgy, ahogy.
2014. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Az én Yorkiem törzskönyves, csurizott hajú, és van rózsaszín kabátja is, mivel a yorkinak nincs aljszőrzete, és megfázik anélkül. De emellett meg van nevelve, és nem idegbeteg! Attól lehet kényeztetni egy kutyát, csak mellette fontos a következetesség! És láttam már idegbeteg nagytestű kutyát! Nem is egyet!!! Szóval kijelenteni egy fajtáról, hogy idegbeteg, az hatalmas hiba!
2014. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem,viszont egy csivavát könnyebb agresszorrá nevelni.Amúgy méregzsák mini kutyával nem találkoztam még.Szerintem nem olyan gyakori ez,mint gondolják.
2014. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak könnyebb őket félrenevelni, mert picik és cukik. A kevésbé dörzsölt gazdik hajlamosak nekik elnézni olyan viselkedéseket, amiért egy nagyobb testű kutyára már rég rászóltak volna (ugrálás, morgás, kunyerálás stb.) Ha értesz angolul, nézd át ezt: [link]
2014. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm szépen! Nekem a westie a kedvencem. :)
2014. jan. 17. 21:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók mindent leírtak és maximálisan igazuk van! Nekem csivavám van, szintén rózsaszín kabáttal. Se nem agresszív, se nem neveletlen, az embereket szereti, a kutyákat játékra hívja és szépen játszik, ha eszek nem kunyerál, mert tudja nem szabad, ha hazaérek nem ugrál, megvárja míg leveszem a kabátom, a cipőm.


A gazdákkal van a probléma, nem a kis méretű kutyákkal.

Ha egy német juhászt ugyanúgy kezelnének, mint azt a csivavát, akit cukorbabaként kezel a gazdája az a német juhász pont olyan hülye lenne. Csak nyilván egy nj-szal ezt senki nem csinálja meg, mert a nj nem vicces ha morog és nem cuki ha felugrál :)

2014. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanolyanok, mint bármilyen más kutya, csak sok gazdi azt gondolja, hogy kicsi és cuki, felesleges nevelni.

Nekem is yorkim van, kutyasulit végeztem vele. Hihetetlenül okos, és szófogadó, nem agresszív egyáltalán. Az embereket (főleg a gyerekeket) nagyon szereti, még soha nem volt más kutyával konfliktusa, bármilyen nemű kutyához nyugodt szívvel odaengedem, eszembe nem jut felvenni.

Tegnap egy erdőben sétáltunk, és jött velünk szembe 2 komondor. Gazdival voltak, de póráz nélkül, amikor meglátták a kutyámat elkezdtek rohanni felénk. Gondoltam, ha a gazdijuk nem aggódik, csak nem lesz baj. Na ettől egy picit megilletődött a kutyám, de ez talán érthető. Két 60 kilós kutya rohan egy 4 kilós felé...de nem ugatott, nem volt agresszív velük sem.

2014. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sok agresszív kicsit látok,nekem németjuhászom van, és mikor egy ilyen kicsi fajta kutya jön szembe, 90% hogy elkezd ugatni, morogni, vicsorogni meg örjöngeni és neki akar menni az enyémnek, persze az enyémet sem kell ilyenkor félteni, de a kicsik szokták provokálni. Sajnos ilyenkor nekem van nehezebb dolgom, mert alig bírom visszafogni hogy ketté ne harapja a kis méregzsákot, jellemző ezekre a "gazdákra", hogy ők semmit sem tesznek, csak állnak és néznek, vagy esetleg még mosolyognak is.... De rászólni, vagy rendre utasítani azt a világért sem. Minden csak nevelés kérdése persze, nem a méreté, de tény, hogy a kiskutyások között sokkal több az idióta aki elcseszi a kutyáját.
2014. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!