Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen könyvet javasoltok...

Milyen könyvet javasoltok leendő kutyatulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki imádja az állatokat, de sajnos nem éppen a legfelelősségteljesebb ember., nagyon szeret hirtelen felindulásból állatot venni. Most éppen kutyát akar, de sikerült rávennem, hogy előtte legalább egy könyvet olvasson el. Melyik az, amiben minden benne van, amit egy kezdőnek tudnia kell? Nem tud magyarul, angol nyelvű kéne. Én a Csodálatos kutyadokira gondoltam, de ebben azért nincs benne minden, pl nem foglalkozik a fajták bemutatásával, de ez talán nm is baj, mert menhelyről akar hozni. Nagyobb baj, hogy a parancsok megtanításáról sem ír. Viszont nagyon részletesen kitér a rangsorra, ami nála nagyon fontos, mert ő az az ember, aki azt hiszi, hogy csak szeretettel kell nevelni a kutyát és akkor boldog a kutya, ha mindent megengednek neki.
2014. jan. 18. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
A csodálatos kutyadoki mindenképpen megfelelő lesz. Annál jobbat a falkavezérségről nem talál, de vannak külön a parancsokkal foglalkozó könyvek (pl. 101 kutyatrükk) és vannak fajtakalauzok, bár az utóbbira szerintem nem lesz szüksége, a menhelyen a legtöbb kutya keverék ugyanis. Kezdő kutyatartóknak pedig azt ajánlom, mindenképpen olyan menhelyre menjen ahol nagyon jól ismerik a kutyákat, részletes képet adnak róluk, és őt is kikérdezik a tartási körülményekről.
2014. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Cesar Millan: A kutya mint családtag

A kiválasztástól kezdve a kutya haláláig mindent leír, nagyon szépen elrettetheti azokat, akik nincsenek rá felkészülve, a többieket meg nagyjából felkészíti.

2014. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Cesar összes könyve jó amúgy? Mert én csak ezt olvastam, de most látom, hogy több is megjelent tőle. Csak azért, mert nem angol nyelvterületen élünk és kérdés, hogy melyiket sikerül beszerezni angolul.
2014. jan. 18. 13:27
 4/9 A kérdező kommentje:

Akumi: ez az?

A Member ofthe Family: Cesar Millan's Guide to a Lifetime of Fulfillment with YourDog

2014. jan. 18. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy az az, de a sajátom kölcsön van adva, nem tudok belenézni, hogy mi az eredeti címe :) Rendelni mondjuk mindenhova lehet, Amazonról vagy akárhonnan, pláne ha tőlünk nyugatabbra vagytok.
2014. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem Amazonon.
2014. jan. 18. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Jan Fennel könyvei.
2014. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta tárgytalan, inkább papagájt szeretne. :D
2014. jan. 18. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor javasolnék egy jóféle tamagocsit, abból minden nap más állat kel ki, ha szeretné :)
2014. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!