Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert pontozzak le azt aki,...

Miert pontozzak le azt aki, menhelyi kutyakat setaltat, segit, mert nem tk-s, ok mar nem erdemelnek semmit?

Figyelt kérdés

angol billentyu bocsi.

segithet az ember nekik, tanulhat toluk, vihetem az enyem is egyutt setalni, es kutya oktato is jar ki.

mi a baj ezzel? miert ellenszenveztek es csak a faj kutya tenyesztotol...

mielott elertitek, nem szaporitok, de ha mar van az a szegeny kutya, miert nem erdemel jobbat?



#oktatás #menhely #örökbefogadás #rehabilital #setaltat
2014. jan. 18. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal mindenki tisztában van, hogy ez egy jó dolog és hogy a menhelyes kutyák jobb sorsot érdemelnek, de azt is tudomásul kell venni, hogy van, aki fajtatiszta kutyát szeretne tartani és a kutyákkal való foglalkozása nem merül ki annyiban, hogy elmegy velük sétálni.
2014. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Gazdagék szeretnek tüntetni mások előtt, hogy nekik több százezerért van igazi pedigrés, törzskönyves kutyájuk. Ezt lehet állandóan kozmetikába vinni, felöltöztetni, esküvőt rendezni neki, a procliságnak nincs határa. A kutya szeretne kutya lenni, de nem engedik neki, szegény jószág esetleg az agyontenyésztés miatt süket vagy vak is lehet, házat nem őriz, gazdit nem védi meg, dísztárgy. Akkor már inkább egy okos, értelmes keverék (esetleg nem is csúnya), mint egy ilyen törzskönyves kutyapótlék. Aztán vannak a kiállításra hurcolt, szállodákban élő, országról országra hurcoltak, nekik sem irigylésre méltó a sorsuk. Ha egy szőrszál nincs a helyén, alkalmatlan a tenyésztésre stb. És vannak az igazi munkakutyák, akik minden elismerést megérdemelnek.
2014. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

tudom, ahogy az enyemekkel sem csak setallunk.

orulok, h te nem tamadtal le.

2014. jan. 18. 14:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miről beszélsz, a keverékek ellen nem szokott szólni senki, ellenben a fajtatiszta kutyák tulajdonosait többször megtalálják, hogy minek fizet a kutyáért...

Nálunk van keverék és törzskönyves is a családban, az ingyenes kutyát ugyanúgy szeretjük, mint a 100 ezreset.

2014. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keveréknek elkönyvelt malinois (belga juhász) kutyám van, menhelyről fogadtam örökbe. Kiváló házőrző és még engem is megvéd, ha kell, de lehet vele játszani is. Egy kutyaiskolás haveromnak lett gyanús,megnézette (vérvétel stb.), törzskönyve ugyan nincs, mert kis korában találták, de nekem így is jó.
2014. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
ebből csak ti csináltok problémát, olyan mintha törzskönyves fóbiátok lenne!!!!
2014. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kb ezeket irtam, mind 2 valasz 0%, szoval ezert kerdeztem meg itt kulon is.
2014. jan. 18. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még soha nem tapasztaltam, pedig minimum 5 éve vagyok az oldalon. Az viszont senkinek nem szimpatikus, ha azt, aki tenyésztőtől vesz kutyát leszólják, sznobnak nevezik. Ilyet viszont többször láttam. Tudomásul kell venni, azt is hogy nem mindenki szeret menhelyre járni és kóbor kutyákkal foglalkozni, de ez nem is baj, nem a mi feladatunk, hanem azoké lenne, akik kidobták. Ha valaki mégis vállalja , az pozitív, de aki nem , viszont a saját kutyájával példamutatóan foglalkozik, azt nem kéne, hogy bántás érje. Mondom ezt úgy, hogy én is tervezem, hogy önkénteskedem jövőre, amikor a városba költözöm, ahol van menhely.
2014. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Linkelnéd a kérdést, ahol lepontoztak?
2014. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5283586-amstaff-a-csaladba__oldal-1


tess a masikat nem talalom, mert nem ma volt.

2014. jan. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!