Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos Szibériai Husky...

3 hónapos Szibériai Husky kislány nagyon beteg, hogyan ápoljam itthon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

3 napja féltünk, hogy nincs étvágya, meg levert hangulatú, úgy döntöttem elviszem az állatorvoshoz, aki megvizsgálta szakszerűen. Nyilván nem tudott rá konkrétumot mondani, , miért nem eszik a kutyus, igy hát kapott egy injekciós gyógyszert. Én meg másnapra egy időpontot. Aznap éjjel hányt, habos és fehér volt a hányása. Többx is!

El jött a reggel és már mentem is vissza a dokihoz aki ismét csak injekciót adott neki. Kezdtem kételkedni az orvos tudásában, így elmentem a Szent István Állat klinikára és ott azonnali ellátást kapott. Infúzióra kötötték, hányinger elleni oldatot kapot stb. A kutyam már a 2. napon teljesen levert volt, alig birt menni. Másnapra azaz tegnap vissza mentünk uh-ra és mellkas röntgent is csinálták ahol hála nem derült ki semmi pavo vagy hasonló vírusi fertőzés. Csak azt lehetett látni a uh-n, hogy férgek motoszkálnak benne, ami teljesen meglepő volt mert a kutyát féregtelenítve hoztuk el, a volt gazdija szerint. Ezek szerint mégsem... én meg nem mertem neki adni még egyet, mivel akkor túl adagolàsban szenvedt volna :(bàr tudtam volna, hogy hazudott): a lényeg, hogy kezelés alatt van,de semmit nem akar enni, csak inni amit szinte mindig azonnal ki is hány! Vettem a patikában Calo-Pet pasztàt ami elő segíteni táplálkozást, attól és a kezeléstől rendbe fog jönni? Mit tegyek, hogy ne hányan ki a vizet? Többször kevesebbet igyon? Akadalyozzam meg ha úgy iszik mint egy tehén? Kérlek segítsetek! Üdvözlettel, egy aggódó gazdi!


2014. jan. 18. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjuk, hogy volt-e féregtelenítve, akkor mindenképp szoktunk neki féreghajtót adni. Nem fog tőle "túladagolásban" szenvedni. Azt meg onnan tudod, hogy legutóbb mikor kapott, hogy benne van az egészségügyi kiskönyvében az oltásokkal együtt. Ha nincs neki ilyen könyvecskéje, akkor nem kapott semmit, tehát mindent előlről kell kezdeni.

Most viszont, ha a víz se marad meg benne, akkor egyetlen dolog amit tehetsz, hogy infúzióra kötitek, különben kiszárad és elpusztul. Nem ér rá hétfőn, most kell intézkedni. Nagyon gyenge még az a kutyus ráadásul nagyon beteg is, tehát legjobb lenne bevinni a klinikára és ott is hagyni állandó szakértő felügyelet mellett és csak akkor haza vinni, ha már rendben van.

2014. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

újabb példa, miért nem veszünk szaporítóktól kutyát



jobbulást a blökinek! annyi vizet tegyél ki neki, amennyit innia kell!

2014. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
100%
Calo-Pet, és amíg nem hat a féreghajtó legalább annyira, hogy ne hányjon ki mindent, infúzió. Mást nem tudsz tenni.
2014. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

arra viszont készülj fel, hogy most pár napig rosszabbul lesz, ugyanis ha sok a féreg a szervezetében, és most megkapta a féreghajtót, akkor azok a dögök valamilyen toxin szerű valamit bocsátanak ki magukból, és ettől rosszul fogja magát érezni a kutyus, nem fog enni, járni is alig tud majd

a calo-pet az nagyon jó, ha ehet mást is, akkor etesd, ha kicsit erőltetni kell akkor is

mi szeptember estünk át férges fertőzésen, csak az bőrféreg volt...

2014. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem marad meg semmi a kutyában, akkor ne kísérletezzetek az etetéssel, itatással, hanem azonnal vigyétek el állatklinikára hadd kapjon infúziót, más különben kiszárad. Sajnos a férgesség nem játék és bizony ha nincs megfelelően kezelve, akkor a kutyus el is pusztulhat.
2014. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Az orvosnak kellett volna beadni még egy adag féreghajtót. Az, hogy állították, hogy kapott, semmit nem jelent.
2014. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!