Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megszelídíteni a...

Hogy lehet megszelídíteni a félős kutyát?

Figyelt kérdés
Két napja kaptam egy kutyát.Rosszul bántak vele ezért ha hívom inkább elszalad.Hogy tudnám megszelídíteni hogy ne féljen tőlem?

2014. jan. 18. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele, és ne akard mindenáron "megszeliditeni. hagyj neki időt egyedül. Megszokja a helyét, benneteket. A kutyák kiváncsiak, neki több idő kell mig feloldódik, de nem lesz baj meglátod.
2014. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sehogy, szelidíteni a vad kutyát kell. A félénknek a bizalmát kell elnyerni, ami nem egyszerű és nem is gyors folyamat.

Első körben ne legyen akkora tere, hogy menekülhessen; ha most kertben van, vidd be a házba, lehetőleg legyen egy szobában veled, lásson, szokjon meg, élje át, hogy nem bántod egyáltalán. Lehet a nyakában állandóan póráz is az első hetekben (felügyelet mellett persze, hogy ne akassza fel magát sehova), hogy úgy tudj vele kommunikálni, úgy tudd irányítani, hogy ne kelljen ráerőszakolnod magad. Vidd sokat sétálni (atombiztos fém csatos vagy fojtó nyakörvvel), figyelj oda nagyon a falkavezérségre, ne kényeztesd el, ne babusgasd sokat, igyekezz a lehető legkevesebbet foglalkozni vele, mert neki most nem szolga kell, hanem erős falkavezér, aki mellett ki merhet nyílni.

Ez egy nagyon összetett folyamat, nincs rá általános recept, úgyhogy ha teheted, keress fel szakembert, nagyon sokat lendíthet a dolgon, és abban is segít, hogy ne ragadjatok le valami félig-meddig eredménynél.

2014. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem van tapasztalatom, a saját, már felnőttként kapott kutyám ilyen...nagyon lassan megy....türelem kell. Te adj neki enni, Te ápold, Te fürdesd, Te sétáltasd...minden szituációban szokja a jelenlétedet...Ne akard állandóan simogatni, gyömöszkölni, csak ha ő engedi..ha egy perc, akkor egy perc. Legyél határozott, következetes, de odaadó ha arról van szó...Nekem az jött be, hogy lefeküdtem mellé...tehát egy szinten voltunk, és úgy ismerkedtünk (nálunk egy 12 kilós kutyáról van szó)...én vittem sétálni, figyeltem mi frusztrálja (pl másik kutya kerítés mögül stb), és határozottan vezettem a szituációkban...megtanulta, hogy mellettem nem érheti baj, elkezdett bízni...kb 2-3 hónap munka minimum, és még a mai napig vannak félelmei...már nem velem, hanem másokkal...engem elfogad, én vagyok az alfa és az omega.
2014. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!