Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullosok, kinek van/volt...

Bullosok, kinek van/volt bullterrierje?

Figyelt kérdés

Az alábbiak lennének a kérdéseim:

Ti milyen táppal szoktátok etetni a bulljaitokat? Olvastam, hogy neki hypoallergén kell, ezért én egyből a Brit Care-t gondoltam. De kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hol vettétek a kutyust? Mert én kerestem tenyésztőket, az Independent volt a legszimpatikusabb, de állítólag nagyon drága. Szerintetek ilyen Apród, meg Jófogás-on is megbízhatóak az emberek a kutya vásárlással kapcsolatban?

Milyen egy bullterrier? Szintén, (már 4 évemet azzal töltöm) hogy keresgélek mindenfélét hogy minél tapasztaltabb legyek, nézegetek videókat, de gondoltam így, csak jobban értem meg ha egy bull tulajdonossal beszélek erről. A kérdésem az lenne részletezve, hogy mennyire hiperaktív, nehéz e nevelni és ha megszereti a gazdiját, mennyire ragaszkodó.

Előre köszönöm!



2014. jan. 18. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hogy milyen?Erről órákat lehetne mesélni.A legjellemzőbb a már beteges ragaszkodás a gazdához.Akinek még nem volt ilyen kutyája,el sem tudja képzelni.

Első kutyám viadalosoktól volt.6 hónaposan vettük meg,mert el akarták tenni láb alól,nem verekedett,minek etetnék?17 évesen kellett elaltatni.

Most 2 van,egyiket birkaólból vásároltam ki,másik szaporító selejt anyakutyája,nem termelt pénzt,mennie kellett.Ő már idősebb,szerintünk több mint 10 éves,a másik 5 éves.

Nevelni csak azért nem könnyű,mert mint minden terrier,nagyon akaratos.Ha naponta jól lefárasztod nagy sétával,játékkal,otthon nem túl hiperaktív,legalábbis a mieink.Nagyon szeretik a kényelmet,imádnak a gazdihoz bújva ágyban aludni,méghozzá teljesen hihetetlen pózokban is.

Hirdetési oldalakban ne gondolkozz,legnagyobb részük szaporító.

Abban nem gondolkodtál még,hogy a Fajtamentést megkeresd?

Egyébként a kicsi kölykök nagy lakberendezők,konkrétan képesek teljesen leamortizálni a lakást.Lehetőleg úgy,hogy még saját magukban is kárt tegyenek.

Enyém pl.műanyagot rágott szét és zabált meg,egy vagyon volt a műtét.

2014. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
az enyem 5L es lekvaros uveget verte le... megvagta a labat hal isten mas baja nem lett. de takarithattam xD
2014. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Tökéletesen elmeháborodottak,az biztos :)

Előző bullom beugrott a Városligetben a tóba,hogy Ő hattyút fog.Igen ám,de úszni nem tudott.A tó alján ült és fuldoklott,annyi esze nem volt,hogy elrúgja magát a talajtól.Nekem kellett kimentenem.

Máskor hely,szitu ugyanez,hattyúvadászat.Na most addigra már eljutott a felismerésig,hogy a víz tetején is lehet valahogy evickélni.Valahogy kikalimpált a tó széléig és mászott volna kifelé.Jött a hattyú és úgy verte fejbe,hogy visszacsúszott,mindezt eljátszották vagy ötször.Közben egy lelkes japán turistacsoport videózta ezerrel őket.

2014. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát én mindenképpen kölyköt szeretnék. Fajtamentésen nem gondolkoztam. A szaporítok miért rosszak?
2014. jan. 18. 21:50
 5/19 anonim ***** válasza:

jófogást, apródot, expresszt és társait felejts el! itt egy szomorú történet egy huskyról akit ilyen "kedves családtól" vásároltak: [link]


Ha 4 éve ilyen kutya a vágyad, akkor miért nem kezdtél el gyűjteni mondjuk? Minden hónapban félretettél volna 2 ezer forintot, akkor már meg is lenne az ára. De még nem késő spórolni, beszélsz a tenyésztővel (pl Independent), hogy szeretnél tőlük majd kiskutyát, de meg gyűjtöd rá a pénzt, addig tarthatjátok a kapcsolatot, ő mesélne neked a fajtáról, megmutatná a kutyáit, ezzel te is tanulsz és el tudod dönteni melyik kutyájától szeretnél picit és neki is lenne egy tuti gazdijelöltje.

2014. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De amúgy én azt nem értem, hogy csomó ember az apródról meg ilyen helyekről vesz kutyát, macskát. Semmi bajuk nincs. Én nem szeretném kiállításra vinni meg ilyenek.
2014. jan. 18. 21:59
 7/19 A kérdező kommentje:
Azért persze nem azonnal gondoltam, hogy elmegyünk és megvesszük, hanem meggyőződünk róla hogy egészséges e a kutya, meg az egészségügyi könyve rendben van e.
2014. jan. 18. 22:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ne általánosítsunk, ezt a kérdést ma írták ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5285584-3-hon..

És ilyen esetek minden nap történnek....

Te is ezt szeretnéd hogy a kutyád szenvedjen, gyógyszerezni kelljen, vagy ne adj isten 2-3 hét múlva meghaljon?


A törzskönyv (származási lap) pedig nem a kiállításhoz kell, hanem az a papír az, ami a bizonyíték arra hogy tuti fajtatiszta a kutya, nem pedig egy olyan keveréket vettél 20-40 ezer forintért, amilyen menhelyről ingyen elvihetnél... De ergo ha keverék, akkor ne is számíts olyan jellemre mint egy fajtatiszta bulli.

2014. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

az elso kutyam ilyen hejrol mentettem. lefogyva...

kedves kuty lett. nezz menhelyt ott is vannak kolykok/fiatalok!

2014. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
természetesen nem 20-30 ezrekért szeretnék kutyát. Én szoktam nézegetni apródon bullterriereket, persze vannak olyanok amikből nem nézem ki hogy azok, de vannak olyanok, akik teljesen úgy is néznek ki. Persze én csak úgy választanék, hogy először megnézem hogy olyan e mint egy igazi bull, s utána döntenék.
2014. jan. 18. 22:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!