Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya? Husky,...

Milyen fajta kutya? Husky, malamut, keverék?

Figyelt kérdés

Szibériai huskynak nézném,de abból létezik ilyen hosszú szőrű?Sok hasonlót láttam már.

[link]

Illetve ő:

[link]


2014. jan. 18. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Husky keverékek.
2014. jan. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem husky, vagy talán eszkimó kutya, de ezt csak zárójelesen. :)
2014. jan. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
70%
Lehetnek fajtatiszta huskyk. Ez a szőrtípus a "wooly" művésznéven fut, egy recesszív gén okozza, ami nemrég került elő a fajtában. Vagy mindig is megvolt, csak nem figyeltek fel rá a ritkasága miatt, vagy új mutáció, mindenesetre nem külső keresztezés eredménye. A legtöbb klub nem fogadja el ezt az új változatot, de a népszerűségük egyre nagyobb.
2014. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
51%

Kicsit utánaolvastam. Ez a szőrtípus elő szokott fordulni a show vonalakban, viszont súlyos hibának számít. Mivel a jelleg recesszív, ezért fenn tud maradni az ellene irányuló szelekció mellett is, és néha váratlanul megjelenik az almokban.

A hosszú szőrt napi szinten ápolni kell, különben összecsomósodik, ami nem igazán illik egy szánhúzó kutya profiljába. Télen a hó beleragad, így rontja a bunda hőszigetelő képességét, ezért totálisan alkalmatlan szánhúzásra.


Viszont az embereknek tetszik, nagy kereslet van rá, ezért vannak, akik kifejezetten ilyen kutyákat tenyésztenek, minden negatívum ellenére.

2014. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nekem is ilyenem lehet: :) imádom a kis dinka fejét;)


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Lehet fajtiszta szibériai husky. Előfordul az ilyen hosszú szőr, találkoztam már hasonlóval.

Urolsó, borzasztóan édes a kutyád!!!!!!:)

2014. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%

A huskynál létezik egy gén, ami hosszú szőrt eredményez. Ha két hordozó szülő összetalálkozik, akkor az alomban előfordulhatnak ilyen kölykök.

Nem csak hosszabb, hanem puhább is, nehezebb fésülni és a hó is beleragadhat, ezért nem kívánatos.

2014. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Így már értem.
2014. jan. 19. 18:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Az,hogy ez a típus nem kívánatos"azt jelenti,hogy kiállításon sem nézik jó szemmel?
2014. jan. 19. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, gondold el akkor milyen aranyosan tud nézni amikor kaját szeretne, a kis kópé:) (aki a képet küldte az vagyok)

Valóban nagyon puha a szőre, főleg a füle mögött, ott a legpuhább, és igen, gubancolódik, de valahogy a is csak a füle mögött. Sokan hiszik, hogy minden nap fésülöm, pedig nem.És a hó is beletapad, ilyen kis golyókban ráfagy a szőrére. Na azokat tényleg nehéz leszedni.

2014. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!