Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom bőre alatt kitapint...

A kutyusom bőre alatt kitapintottam egy kb.1 cm hosszú csomót. Az orvos szerint injekció mellékhatása. Ha nem múlik el, vigyem vissza, felvágja és kiszedi. Nem tudja konkrétan, hogy mi az. Ez így normális, hogy mindjárt felvágja és kiszedi?

Figyelt kérdés
Megvártam a megbeszélt egy hetet, de nem múlott el.Kinek van ilyesféle tapasztalata? Nem kellene megállapítania konkrétan, hogy mi az a csomó? Gondolok itt műszeres vizsgálatra, és utána gyógyszeres kezelésre.
2014. jan. 19. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hol van a csomó? Ha tényleg ott ahol szurit szokott kapni, akkor még várnék jó pár hetet, mert biztos az. Ha máshol akkor mintát kéne venni belőle, mielőtt felvágja... mert lehet gyógyszeresen is lehet kezelni.
2014. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szóval akkor azért várnék, mert magától felszívódik.
2014. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A bal oldalán van a csomó, a háta közepétől kb. 10 centire, igen, kb. ott, ahol az injekciót adta. Én is arra gondoltam, hogy várok még, hátha felszívódik, de már két hét telt el azóta. Bajt sem akarok! De nem akarom, hogy csak így nekiugorjon és felvágja!
2014. jan. 19. 09:36
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha ott van, ahová az injekciót kapta nemrég, akkor el fog múlni. Amikor az enyémet naponta hordtam injekcióra három hétig, hiába masszíroztam, ott maradt a gumó, de neki sokkal-sokkal nagyobb volt. Idővel szépen felszívódott.


Ha máshol van, akkor meg kellene nézni, mi is az tulajdonképpen.

2014. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt szívódott fel a kutyusodnál? Mi a véleményed, mennyit szabad ilyenkor várni?
2014. jan. 19. 09:42
 6/14 anonim ***** válasza:

akár több hónap is lehet, az én kutyusom szeptemberben kapott injekció sorozatot, tele van puklikkal a háta, már jobban néz ki, mint volt, de még mindig vannak kis gumók a hátán

idővel elmúlik :)

2014. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
egyébként egy másfél éves shetlandi juhászom van, és ránézésre semmi baja, jókedvű, mozgékony, van étvágya, nem látok rajta semmilyen tünetet... várok még, aztán ha nem múlik el, elviszem egy másik orvoshoz és kérek "szövettant"! köszönöm a segítséget! :)
2014. jan. 19. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:
tudom, hogy aggódsz a kutyádért, de ha ott vannak a puklik, ahova a szurit kapta, akkor felesleges ilyen hercehurcának kitenni kutyát, különben ha gond lenne, akkor sem kapják ki egyből
2014. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekünk a lyme ellen oltás puklija kb 2 hónapig volt a kutyán mire eltűnt
2014. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pár hét biztos eltelt, mire lement neki. De úgy képzeld el, hogy öklömnyi volt, nem egy centis. Próbáljátok ti is szétmasszírozni, állítólag az oltóanyag marad ott ilyenkor, az enyémnek szerintem be is tokosodott, meg is kaptuk a magunkét a dokitól, mert hogy nem nyomkodtuk elég erősen...
2014. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!