Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos Kaukázusi...

Van egy 7 hónapos Kaukázusi juhász kutyám. Hallottam az egyik ismerősömtől, hogy ezek a kutyát 1-2 éves korukra teljesen megváltoznak és agresszívek lesznek! Mennyire igaz ez? Mit lehetne ellene tenni, hogy ne legyen agresszív?

Figyelt kérdés
Most teljesen szelíd,nyugodt,barátságos kutya,de akiket nem ismer azokkal már inkább agresszív.(ugat,vicsorít stb) Eladni nem akarok,de azt sem szeretném ha egyszer véletlenül kiszökne,megharapjon valakit és le kelljen lőni!

2014. jan. 19. 14:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Ugyanez a heylzet nálunk is,hát ezt a kutyát nem gyerekek közé találták ki,sem idegenek közé,házőrző de csak a gazdii a fontos,hagyd meg
2014. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sippara ***** válasza:
51%
Nevelni kellene, ha egyedül nem megy, hozzáértő segítségét kérni, akkor talán nem lenne agresszív, és nem kéne már most azon gondolkodni, hogy le kell majd lőni. Nem jutott eszedbe esetleg utánaolvasni, mielőtt elhoztad? Basszus, remélem, flexet is így veszel...
2014. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szökés megelőzése nagyon egyszerű: Olyan kerítést kell építeni, ami bent tartja. Nem 7 hónaposan kellene a fajta tulajdonságainak utána nézni, hanem 7 hónappal azelőtt, mielőtt elhoztad!
2014. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
A fajtákon belül nagyon nagy egyéni eltérések vannak. Gondos neveléssel akàr ölebet is lehet belőle nevelni.Természetesen a testméretbeli különbséget nem lehet àtnevelni.
2014. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerősöktől.kéne tájékozódni, hanem fajtához értő emberektől és az általuk írt szakirodalomból. Lehetőleg a kutya megvétele előtt. Amúgy minden kutya olyan, amilyennek a gazdája neveli. Itt persze bejön a képbe az is, hogy egy teljesen tapasztalatlan és ráadásul az elméleti tudást is nélkülöző gazdinak hamarosan igencsak meg fog gyűlni a baja egy kaukázusival. De nem kell elajándékozni, lelőni pláne nem, hanem el kell járni vele kutyaiskolába és mellette utánaolvasni a kutya nevelésének. Kezdetnek például Cesar Millan és Jan Fennel könyvei.
2014. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egy dologban mégis igaza volt az ismerősödnek. 1-2 éves korára a kutyád ivaréretté válik. Ez minden kutyánál egy nehezebb időszak. A cuki kölyökkutyából kamasz lesz és elkezdi feszegetni a határait. Ez normális dolog, de hozzáértő nevelés mellett nem fajulhatnak el annyira a dolgok, hogy le kelljen a kutyát lőni. Ha mégis, az egyértelműen a gazdi töketlensége.
2014. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ismerősökkel nem kell beszélgetni,mert csak a hülyeséget árasztják magukból.Ez az első,amivel megelőzheted a dolgot.


A második,hogy mielőtt kutyát veszel magadhoz,BÁRMILYEN KUTYÁT,elolvasod az igényeit,a jellemét és úgy egyébként mindent.

Ha nem vagy nagy kutyás (már pedig nem vagy,mert akkor nem ide jönnél ekkora hülyeséggel) akkor pedig már előre felkészülsz arra,hogy kutyaiskolába mentek a kutyával.

2014. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az,hogy nem vettem a kutyát,hanem kaptam.És igazából utána néztem volna én a dolgoknak,de nemrég került hozzám.Igen,tudom részben hibás vagyok,de nem vagyok túl jól tájékozott az ilyen dolgokban.Köszönöm a normális válaszokat! Igen,neveltetni akarom,rendes,hozzáértő emberekkel,mert nagyon hozzám nőtt és nem fogok egy könnyen lemondani róla!:) Csak a szomszédok is mindig panaszkodnak,hogy a kutya állandóan ugat,és h a gyereket mindig ez költi -.-
2014. jan. 20. 21:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ugatás attól is lehet, hogy nincs lemozgatva. Mennyit sétáltok naponta? Ugye nincs megkötve?

Neveltetni pedig nem lehet a kutyát. Nevelni lehet, hozzáértő segítséggel. Ugyanis ha más neveli meg, akkor neki fog engedelmeskedni, nem neked.

2014. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem nincs megkötve! Szabadon szaladhat az udvaron,ami elég nagy,illetve naponta 2x van sétáltatva.
2014. jan. 23. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!