Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha "többgazdás" azaz több...

Ha "többgazdás" azaz több emberhez kötődő kutyát választok, akkor kizárt, hogy engem fog szeretni a legjobban?

Figyelt kérdés
Akkor is ,ha én foglalkozom vele a legtöbbet? Nem fog megutálni,ha nevelem?

2014. jan. 19. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem fog megutálni ha neveled:) sőőőt neik lételemük, hogy legyen egy vezető, legyenek szabályok, tudják mihez igazodjanak...akkor érzik magukat biztonságban, szeretve.


mi az, hogy többgazdás? egy falkavezér van általában mindig:)

2014. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a kutyák nem szeret-nem szeret alapon működnek.


Tisztel-nem tisztel alapon...a falkavezért tiszteli nyilván a legjobban (ezt az emberek értelmezik csak "engem szeret jobban"-nak)

2014. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Utolsó... a kutya kötődik, és nem csak a tekintély miatt. Hányszor látni, hogy a kutya majd megbolondul azért a családtagokért is, akikre látszólag nem, vagy alig hallgat. Neveletlen kutya is szereti, kötődik a gazdájához.
2014. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 19. 21:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként én pont azt vettem észre, hogy ahhoz húz a kutya, aki többet neveli, mert adott esetben többet is foglalkozik vele. Arra kell figyelni, hogy kölyök korában ne legyen vasszigor, inkább csak terelgetés legyen, és hogy mindenki ugyanazokhoz a szabályokhoz tartsa magát (pl. ha nincs kaja az asztalnál, akkor senki nem adhat neki)
2014. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam,hogy nem kötődnek és nem is szeretnek.De a "engem jobban szeret" dolgokat,abból következteti ki az ember,hogy a kutya az ő parancsát teljesíti,vagy hogy hozzá odamegy hívásra.

Ez pedig a tisztelet-tekintély miatt alakul ki,nem a szó szerinti "engem jobban szeret" felfogásból.

2014. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy értitek,hogy ne legyen vasszigor? Mi a különbség a terelgetés és e között.
2014. jan. 20. 07:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha a kutya gazdija csak szabályokat állít,akkor annyi a szeretetnek. Én ezt tapasztaltam a saját kutyámmal. Nem nekem örült a legjobban, sőt, hacsak nem volt feladat sokszor le se tojt, hiába éreztem azt, hogy sokat foglalkozok vele, és hiába teljesítette azt, amit kérek. Rá kellett jönnöm, hogy az igazi foglalkozásnak része a játék, a közös tevékenységek, a hülyéskedések, és néha a szabályok lazítása. Nekünk ez után javult a kapcsolatunk, és most már mondhatom, hogy nem csak a falkavezére vagyok, hanem a leginkább szeretett embere is.

Más rokonokra alig hallgat, ehhez képest őket is körülugrálja, imádja, pedig nincs tisztelet.

2014. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2014. jan. 20. 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:
A kutya akkor fog szeretni, ha jól megértitek egymást. Ez múlhat a több foglalkozáson, vagy azon hogy következetes vagy. A foglalkozáson a közös munkát, feladatokat értem, amikor az egymás közötti kommunikációt erősítitek. Egy kutya ugyanúgy működik szocializáció terén mint az ember. Akivel jól megértik egymást azzal jóba vannak. Minél többmindenben értitek meg egymást annál nagyobb a kötelék. A kutyák szeretik a szabályokat, a következetességet, a rituálét. Szeretik ha a helyük biztosítva van a ranglétrán. Tökéletesen megfelel nekik egy alsó fok, ha a vezető határozott. Bizonytalan vezetővel lesznek ők is bizonytalanok. Ha okosan neveled tisztelni fog. A nevelés annyit tesz, hogy megmutatod neki a szabályokat, amit ugye alapból szeretnek...Szeretik a következetes gazdát, akkor is ha az éppen megbüntette. Tudomásul veszik, hogy azt többet nem kell csinálni és ennyi.
2014. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!