Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet, lehet-e egyáltal...

Honnan lehet, lehet-e egyáltalán, , csibészt"házhoz hívni?

Figyelt kérdés
Látszólag jó őrző-védő ösztönökkel megáldott pásztorkutyám van.Nem szeretném csibészeltetni és semmi ilyesmit,mindössze kíváncsi lennék rá,élesben is megvédené-e akár a portát,akár engem,ha kell.Sok videón láttam,hogy a csibész házhoz megy és ott tesztelik a kutyát,hogyan lép fel ilyen helyzetben,mennyire fog.A puszta kíváncsiság vezérel csak.Nem tudom,így,hogy semmilyen képzésen nem vesz részt a kutyám,hol,hogyan lehet,van-e egyáltalán lehetőség szerintetek házhoz hívni a,,mumusembert"?A helyi kutyaiskolánál érdemes lenne megérdeklődni,vagy hülyének néznének?A hasznos válaszokat előre is köszönöm.
2014. jan. 19. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem néznének hülyének, meg lehetne oldani a dolgot. Odamenne egy talpig beöltözött ember és tenné a dolgát. Vagy csinálnak olyat is hogy egy kutya számára ismeretlen személy odamegy és döngetni a kaput stb így a kutya felhergelődik és védi a portát.
2014. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy előbb a kutyát kiképzik (ŐV),és utána vannak ilyen feladatok,akár háznál is,mivel előbb az engedelmességgel kell 100%-ban rendben lenni,utána lehet "próbálgatni".


Egyébként,ha nem akarod ŐV-re vinni,akkor megkéred egy bátor ismerősöd,hogy döngesse a kaput meg próbáljon betörni,vagy veszel te egy csibészkart és egy szintén bátor ismerőssel próbálkozol.

De előképzés nélkül nem ajánlom...amíg nem tudod 100%-ban visszahívni a kutyát és egyebek,addig baj is lehet belőle.Nem véletlen képzik hivatalos kereteken belül,szakértőkkel.

2014. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pásztorkutyát nem kell ŐV-re képezni, sőt, nem is szabad.


Vidd el pásztorkutyás ösztönpróbákra.

2014. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!