Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi pórázt lehet használni...

Flexi pórázt lehet használni erdei túrához?

Figyelt kérdés
Egy 10 kg-s kutyáról lenne szó. Városban, forgalmas helyen egy sima másfél méterest használok. De ha mondjuk kirándulni (erdő, vadaspark, nemzeti park, stb) megyünk vagy ilyesmi, szóval ahol nincs autóforgalom, akkor használhatok inkább flexit?
2014. jan. 19. 18:36
 1/7 anonim válasza:
Már miért ne ? Sőt erdőbe póráz se kell ... legalábbis én ott leveszem róla.
2014. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet sajnos elengedni se erdőben, se mezőn a kutyát hivatalosan.

Amíg nem volt ennyi probléma (gazda mellől kilövések), én is elengedtem. De egyébként most vagy sehogy vagy flexivel vinném én is.

2014. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben tud rendesen is sétálni,akkor igen.


Elengedném én is mindig,de félek a vadászoktól,így egyre sűrűbben megyünk flexivel..


OFF: Egyébként nevetséges egy 50 kilós cane corsoval és egy 30 kilós staffal az erdőben flexivel szórakozni.Siralmas,hogy itt tart a magyar kutyatartás a vadászok miatt!!A kutyák is baromira élvezik,hogy nem szaladgálhatnak...:/

2014. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
tényleg nem tanultok ugye mások kárán???? Csak azért is erdőbe kell menni azzal a kutyával!!!!!
2014. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudom elképzelni flexivel. Felcsavarodnánk minden fára. Az nem túrázás, hogy egy madzaggal hozzám van kötve a két kutya. Nekik se jó, nekem se jó. Akkor inkább nem is megyünk. Sőt, amikor egy szurdok mélyén ott van a patak, akkor a kutyák lemennek inni és fürdeni, de én oda nem mindig tudnám követni őket.
2014. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyára minden fényvisszaverő, világító cart ráaggatni, látótérből elfutást nem engedve, kontroll alatt szabadon is mehet sztem.

Döntő esetekben kiderült, hogy a kutya a gazdától messzire, kontroll nélkül volt a lövés pillanatában :(

2014. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mielőtt jönnének a félreértések, az erdő alatt az ilyen sétálóösvényeket értettem, szóval ahol egyébként sem lehetne vadászni, mert kocogók, kisgyerekes családok is járnak arra :) Én se merném egyébként olyan helyre vinni, max ilyen láthatósági "köntösben", de hát na, szörnyű ami megy... :/


Sétával nincs gond, de hát egy kicsit csak had tudjon már szaglászni kedvére, a másfél méterest én rövidnek találnám, ha ilyen parkba mennénk (ahol kötelező a póráz), de pl az 5 méteres az épp elég lenne, nincs is túl messze, de több teret ad neki mint a másfeles.

2014. jan. 19. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!