Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudtam volna meg akadályo...

Hogy tudtam volna meg akadályozni?

Figyelt kérdés
A mai nap alkalmával a kutyámnak bedobtak egy hús darabot..futottam volna ki hogy nehogy megegye mert ki tudja mi van benne..de késő volt bekapta.A kutyám 15 percen keresztól nyáladzott és rohama volt azt se tudtam mit csináljak hívtam az orvost de késő volt..15 perc szenvedés után elpusztult..Mit kell csinálni ha ilyen rohamot kap?A húsban méreg volt..remélem megrohad az a mocskos szemét aki ilyet tesz egy ártatlan kutyával..
2014. jan. 19. 20:24
 1/5 anonim válasza:
51%
A kutyát be lehet tanítani, hogy csak akkor egyen, ha a gazdája mondja neki.
2014. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon nehéz betanítani, h ne egyen fel semmit, ha a gazda nincs a közelben. A hús felevése után azonnal kezdődtek a tünetek? Nagyon komoly, nagy mennyiségű méreg lehetett akkor benne... nem hiszem, hogy tudtál volna mit tenni, ha kocsiba is ültök, 15 perc alatt még lehet az állatorvost sem éritek el. Én a paraszt eszemmel meghánytattam volna, valahol azt olvastam tejet kell itatni vele, mert az lassítja a méreg felszívódását.

Lehet, hogy nem is méreg volt, hanem valami éleset rejtettek a húsba.

Sajnálom, részvétem:(

2014. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Firestorm ***** válasza:

Csiga méreg lehetett az ilyen.

Láttad ki dobta be?Én kitaposnám a belét vagy egyszerűen feljelenteném.

2014. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megakadályozni sajnos, ha már felette nagyon nehéz, max ha pont ott van egy állatorvos a jó ellenszerrel a zsebében. A legjobb ha megtanítod, hogy nem ehet fel semmit. Ha 15 percen belül végzett a kutyával az valószínűleg idegméreg volt, ami ha felszívódott ergo tünete van, akkor már csak azonnali beavatkozással lehet segíteni, ha lehet. Sajnálom a kutyát.


Mindenképp kérjél boncolást, és jegyzőkönyvet, valamint a rendőrségen jelentsd, illetve az állatvédőrségnél is jelentheted, nekik nagyobb ráhatásuk van a rendőrségre. Ez azért is jó lenne, mert ha elkapják, legalább más kutyáknak már nem árthat.

2014. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért sem hagyom egyedül a kutyáim a kertben.
2014. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!