Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódok, mert a kutyám egyik...

Aggódok, mert a kutyám egyik szeme váladékozik, de a másik nem. Rengeteg betegséget elolvastam ami szóba jöhetett. Kamillateával próbálom helyrehozni. Írna valaki valamit ami gyorsan helyre hozza?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!! Ilyen esetekben nem játszunk házi praktikákkal.
2014. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami antibiotikumos szemcsepp kell, de mindkét szembe.
2014. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

várj...milyen kutya? ha pincsi/mopsz/bulldog, vagy vmi ilyesmi gülüszemű keverék, akkor ez elég gyakori...


piros a szeme, vagy csak csipa/könny?


amíg dokihoz eljutsz: septosyl fertőtlenítő szemkenőcs...ez semmi extra, fertőtlenít és azt hiszem gyulladáscsökkentő:)

2014. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi más problémája nincsen, kirobbanó formában van,játszana folyamatosan, az étkezései is rendben vannak, az ürítéssel sincs gondja a hasa puha, szívverése normális, testhőmérséklete normális, az orra nedves és a jól lát a szemére csak könnyezik. Ezért nem látom-láttam értelmét állatorvoshoz menni. Nem látom valószínűségét állatorvoshoz menni, mivel a héten szeles időben sétáltunk és megeshet hogy megfújta a szemét ( nem mellesleg az enyémet is). :)
2014. jan. 19. 20:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Angol cocker spánel kutyus, nem piros a szeme,csipa nincsen és nem is viszket neki.
2014. jan. 19. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy kezdődött nálunk is. Nem akarlak megijeszteni, csak tapasztalatból mondom az enyém is játékos volt, jól evett, jól nézett ki csak a szeme... Vittem állatorvoshoz, bórvizet mondott rá, azt használtuk de rosszabb lett, becsukta a szemét és nem is használta már, 5 hétig jártam vele 2 naponta orvoshoz... Akkor váltottam, és még aznap megműtötték, mert kiderült hogy fekély. Addigra már nem játszott, a sétán vonszolni kellett, alig evett valamit, és mint kiderült majdnem megvakult... Ha egy héten belül nem javul akkor vidd el azért orvoshoz! Nyilván nálunk extrém eset fordult elő, 100-ból egy ilyen súlyos, kívánom hogy a te kutyusod hamar meggyógyuljon!
2014. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek is spániel van,neki is váladékozással kezdődött,majd meg kellett műteni.


Orvoshoz mindenképp érdemes elvinni,mert attól,hogy más nem látszik rajta,az orvos még észrevehet neked fel nem tűnő dolgokat.

Mivel ő orvos,te meg nem.

2014. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kamilla teát hagyd, az maximum csak kiszárítja a szemét (nekünk sem ajánlotta anno a doki).

Mondjuk inkább elvihetnéd dokihoz... valószínűleg ez lenne a megoldás, nem pedig az hogy te próbálod helyre hozni. Lehet hogy csak egy sima gyulladás, de az is lehet hogy komolyabb.

2014. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítsèget volt kint az orvos kenőcsöt adott, használ is már nem könnyezünk. :D
2014. jan. 20. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!