Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik külföldi országokban...

Melyik külföldi országokban lehet még a Dobermannok fülét kupíroztatni, és mennyi idős korukig?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A felvágásra gondolsz? Amikor hegyesre vágják a kutya fülét, hogy úgy álljon? A mi dokink is csinálja.
2014. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen a fÜlvágásra :D igen? és hol?
2014. jan. 19. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

A ti dokitok akkor törvényt szeg.Minél fiatalabb annál jobb és gyorsabban gyorsul.Mivel hazánkban tilos én nem vinném hazai dokihoz,mert sok mindent elárul az orvosról...főként azt,hogy egy hentes és nem lesz szép a füle.

Meg persze,hogy csak a pénz érdekli...


Állítólag már Szlovákiában is tilos,tehát messzebbre meg nem nagyon éri meg elmenni...

2014. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért is akarjátok csonkolni a kutyáitok fülét?

Mesélje már el valaki,hogy ennek mi értelme van?

Mit szólnál,hogy ha a gyereked füleit vágnám hegyesre,mert nekem úgy jobban tetszik?Haaa?

2014. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor vittem a macsekokat dokihoz, akkor kérdeztem meg a srácnt, hogy miért hozta a kutyát. És mondta hogy fülvágásra. Most nem tudom hogy a doki elküldte vagy sem. :)
2014. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én schnauzert tenyésztek, régebben azoknak is kupírozták a fülét. Ha nagyon akarod meg tudod csináltatni, de azután kiállításra nem nevezheted, kivágják mint a rongyot...

Amúgy sztem volt értelme: először is, amelyiknek kupírozva volt, annak soha nem volt vele baja, a többinek meg állandóan begyulladt, toklász ment bele, bebüdösödött, stb... Másrészt meg mivel ezeknek a fajtáknak a kitenyésztése során mindig is kupírozták, ezért nem volt bírálati (tenyésztési) szempont...most meg világklasszis vérvonalak leszármazottai esnek ki a mezőnyből, mert éppen nem ott törik, hajlik, nem egyforma, stb... Ráadásul a kupírozás ha szakszzerűen végzik, semmilyen fájdalmat nem jelent a kiskutyának. Szóval jó lenne, ha habzószállyal-hörgés-és-ágálás helyett utánanézne a kedves hozzászóló, mielőtt lehentesez valakit.

2014. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is olyan fajta kutyám van,aminek vágták a fülét.Eszembe sem jutott soha levágatni,és millió ismerősöm van rendes fülű kutyával,köszöni szépen az enyémnek se volt soha baja a fülével és a környezetemben másnak sem.


Amelyik fajtának meg eleve hatalmas lapát füle van,azzal mi van?

Annak sose volt baj a fülével??

Vagy akkor miért nem darabolták az összes kutya fülét?


És igen,az az állatorvos felénk hentes,aki a tiltás ellenére jó pénzért illegálisan csonkít.

2014. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

eloszor is a fajtat ugy tenyesztettek ki hogy csonkitottak a fulet kezdettol fogva es nem azert mert kutyaviadalokon vett reszt (inkabb azt kene mindenhol betiltani de ugy tudom be is van szoval az az allatkinzas nem ez), ez a fajta egyik jellegzetessege, es ha nem vagod le siman osszekeverik egy kopoval, nincs meg a jellegzetes dobermann karaktere. elveszti a nemes kinezetet es mielott lehurrognal ismetelten, en azert veszek dobit mert ugy tetszik ahogy az ki lett alakitva mert ugy eredeti. es a masik meg hogy nem akarok fulproblemak miatt folyamatosan gyogyszert adni a kutyamnak.

A nprmalis valaszadonak pedig koszonom szepen, en mar amugy kulfoldon vagyok.. van meg olyan hely ahol legalis?

2014. jan. 24. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene gyógyszerezni,mert hosszú a füle?:DDDD


Te jó ég,ekkora hülyeséget.Nekem amstaffom van,szintén vágatták anno a fülüket,én nem vágattam le neki,mert nem fogom megcsonkítani a társam.És SOHA nem volt semmi baj a fülével.

De továbbra is érdekelne,hogy ha bizonyos fajtáknál probléma a hosszú fül,akkor a többinél miért nem az??


A staffi,dobi,pit,argentin dog stb. ezeknek vágni kellett,pedig nem is volt olyan nagy,mint egy beagle,spániel,vizsla,vagy bármelyik másik fajtájú kutya füle.

Tehát,hogy is van az,hogy egyes fajtáknak tuti begyullad,ha nem vágjuk le...a többi fajtának meg sose vágták és mégse gyulladt be,pedig 2x akkora füle van..


Világosítsátok már fel a természetet,mert ezek szerint nagyon elront valamit...

2014. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mennyi hülye van ,a spánieleknek annyiszor kellett szét baszni a fülüket ahányszor kivitték a természetbe (toklász).Sok vizsla rágja a farkát, tök jó félnőt korban operálni.A hülye gyerekedet is beoltatod és kiveteted a manduláját.21 év alatt soha de soha nem kellett a dobikat a fülük miatt orvoshoz vinni.Ellenben a szülni nem tudó nyomoronc kutyák tenyésztését miért nem tiltják be. Szegény nyomorult szukáknak már tépőzár van a hasukon a sok császározás miatt.
2014. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!