Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Melyiket válasszam?

Fenx kérdése:

Segítség! Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Már 20 éve epekedek egy saját kutyusért, és most jött el a pillanat, hogy meg is valósul a nagy álmom, csak annyi a baj, hogy már úgy összezavarodtam mert mindegyik tetszik és nem tudok választani. Tudnátok segíteni? Az utóbbi évekbe a kistestű mini kutyákat vettem számításba remélve, hogy azt hamarabb megengedik az albérletbe, de most sikerült találni egy olyan házat ahol kedvemre választhatok :) őszintén jobban örülnék valami közepes vagy nagyobb testűnek. Kicsik közül a francia bulldogon filózok. Köszi a segítséget
2014. jan. 20. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időt szánnál a sétáltatásra naponta? Mennyire vagy kezdő? Csak úgy hobbira tartanád, vagy lenne célod vele? Pl. kiállítás, agility, stb.


Sok mindentől függ, hogy melyik a neked való kutya. Ha csak társként kell, tökéletesen megteszi egy menhelyi is.

Ha bármiben a segítségedre lehetek, írj.

2014. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Firestorm ***** válasza:

Menhelyi kutyus első sorban.Segítesz 2 életen.


Pl:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nekem innen a roti és az utolsó 3 kölyök a favorit :)

2014. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mennyi időd van rá?

A leírásból gondolom,hogy első kutya lenne...így szűkül a kör is,mivel nem minden kutya megfelelő első kutyának.

Ha ennyire nincs ötleted,bemehetnél egy menhelyre is,ahol száz meg száz kidobott gazdátlan kutya van.Kölyök is.


Egyébként egy fajtatiszta kutya ára (kb. bármilyen fajtáé,kivéve a magyar fajtákat) 80-100 ezertől kezdődik.

2014. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Írtam privátba :) köszönöm a gyors válaszokat. Ja azt elfelejtettem leírni, hogy (lehet ez csak az én hülyeségem de) mindenképpen kölyökkutyát szeretnék, amit én nevelek fel és én tanítok meg mindenre. Főleg nagyobb testűknél van bennem a félsz, barátnőmék egyszer hoztak el egy 3 éves boxert az előző gazdályának szótfogadott fetrengett örült minden nagyon aranyos volt, de mikor haza hozták szinte teljesen megvadult, ki se mertek menni a kertbe tőle. Az ilyen szitut el szeretném kerülni
2014. jan. 20. 13:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Időm abszolút lenne rá, meg foglalkozva is lenne vele, nem csak dísznek szeretném :)
2014. jan. 20. 13:12
 6/19 anonim ***** válasza:

Továbbra is a menhelyi kutyát javaslom.Millió kölyök van kidobálva,nincs álomkutyád és nem is volt még kutyád.


Az árról nem írtál,arról sem hogy nézne ki egy napotok.

Mennyit sétálnátok,reggeltől estig,hogy töltenétek az időt?

Dolgozol vagy tanulsz?


A kölyökkutyákat kezdetben 2-3 óránként ki kell vinni,hogy szobatiszta legyen.Hazahozatal után legalább 1,de inkább 2 hetet ki kell venni,hogy valaki mindig vele legyen...stb.


Nem egyszerű.

2014. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Dolgozok de csak napi 3-4 órát és akkor is lenne aki vele lenne és foglalkozna vele. Mivel még nem választottam ki hogy mit is szeretnék, nem tudom leírni egy napomat. Gondolom ez fajtától is függ van ami több sétát igényel stb... de nyilván utánanéznék részletesen és mindent úgy csinálnék ahogy javasolják :) csak arra voltam kiváncsi, hogy ki mit javasol
2014. jan. 20. 13:25
 8/19 anonim ***** válasza:

ha megnézed a www.allatok.info és a www.gazditkeresek.hu oldalakat, beállíthatod, hogy csak kölyköket adjon ki. Ők mind menhelyesek általában.


A francia bulldog egy tündéri kis manó, ha kölyköt szeretnél mindenképp olyat vegyél, akinek a szülei egészségügyi szűrésen átestek, és mind ők mind a kölyök törzskönyves...ez 100-150 ezer ft körül lehet. Sajnos, ha belefutsz a 40ezres kategóriába olyan brutális betegségekkel találhatod szembe magad, hogy el se hiszed...brutális allergiák, szájpadlágyulás, orrplasztika, füldudorok, légcsőszűkület, szemproblémák, bőrproblémák, epilepszia, szívvizesség az isten tudja még mi...sajnos - bár imádom őket - nagyon sok betegséggel rendelkező fajta, ami annak köszönhető, hogy hozzá nem értők "tenyésztik" őket sokszor...ez igazából szaporítás, nem tenyésztés, de sok kennelnévvel rendelkező személy is minőség alatti kiskutyát ad ki.


Egyébként ha a kutyát magát nézzük remek választás, én idősebbet fogadtam be, de így is szuper, imádom, soha nem adnám semmiért....de én fel voltam készülve a fajta ilyen problémáira...talán magyarországon még a boston terrier ami kb így néz ki, és kevésbé betegesebb mivel kevésbé elterjedt. jah és a bulldog elsősorban bent tartandó...hideget nem bírja, a meleget (kb 25 foktól) szintén nem, állandó hűtést igényel egyébként hőgutát kap...a mopsz ugyanez...


esetleg egy boxer keverék? ugyanilyen nyomottpofik, csak nagyobbak:)


pl ő? ő fiatalka:


[link]


ők pedig bébik és nagyon édesek, főleg a barna: [link]

2014. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát ha 20 év alatt nem tudtad eldönteni, hogy milyen típusú kutya passzol hozzád... Biztosan akarod te ezt?
2014. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát azt csak tudod,hogy te otthonülős vagy inkább,vagy kirándulós,sportos ember.


Szereted-e a hétvégi túrákat,erdőben mezőn pusztán gyalogolni,amihez egy kutya jó társ.Vagy inkább csak 1-2 órát sétálgatsz naponta,azt is inkább a városban,vagy parkban...


Mennyi pénzt szánnál a kutya megvásárlására?

A szőrére külön időt kell fordítani...hosszú vagy rövid szőrű legyen,kozmetikát igényeljen vagy ne?

Etetésére mennyit tudnál havonta szánni?(Nyilván egy nagytestű többet eszik,mint egy kicsi)


Ha nyaralni mész,vagy bulizni vagy bárhova,lenne kire bíznod a kutyát?

Vagy esetleg panzióba tudnád elhelyezni,vállalva ennek a költségét?

Stb.

2014. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!