Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik jártasak a tenyésztésben?

Akik jártasak a tenyésztésben?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom a törzskönyves kutyák terén, de szeretnék jó helyről jó és szép kutyát főként sportra. Külföldi kenneleket nézegettem és találtam egy első látásra jónak tűnőt. Tetszik a hozzáállásuk, hogy le van írva részletesen, hogy milyen feltételekkel lehet kutyát kapni és nem adnak akárkinek.Nagyon szép kutyák, eredményesek is, DE eléggé új a tenyészet, ez még nem is lenne baj, de nagyon furcsa nekem az, lehet, hogy csak nekem, mert hangsúlyozom nincs tapasztalatom e téren, hogy az első tenyészszuka első és második almából ahol ugyanaz volt az apa tartottak meg egy-egy kutyát és később őket rakták össze és abból az alomból tartottak meg szintén egy kutyát. Nem durva ez egy kicsit? Idén tavasszal terveznek megint almot, az anya az első szukájuk lesz, a kan még nincs kiválasztva. Nem tudom milyen áron adnak el kutyákat, nem léptem még velük kapcsolatba, de a kennel lengyelországban van és félek, nem érné meg az egész, mert nem vagyok biztos benne, hogy jó hely. Szerintetek? Aki ért hozzá, esetleg már hallott róluk valamit, segítene? Itt a link is: [link]
2014. jan. 20. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos,hozzáértő tenyésztéssel lehet ilyet csinálni.De ehhez nagyon jól kell ismerni a genetikájukat.


A helyedben legelőször arról érdeklődnék,hogy egyáltalán adnak-e Magyarországra kutyák.Mivel sajnos nyugaton is híresek vagyunk arról,hogy az ilyen típusú kutyákat az átlag magyar nem a megfelelő helyen kezelni,ne adj isten harcoltatásra szánja.

2014. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Rokon tenyésztés volt. Rizikós kutyát venni ilyen alomból.
2014. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szoros rokontenyésztés, sokminden visszaüthet sajnos, ráadásul tenyésztők ritkán ismételnek párositást. Sulythuzatni szeretnél?
2014. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem csak kifejezetten súlyt húzatni szeretnék, hanem mindent kipróbálni amit lehet vele és amit legjobban élvez, amiben a legjobb főként arra ráállni majd.


Sok kennelt végig néztem, de a szempontjaim alapján mondhatni ez az egyetlen ami maradt. Sok helyen a kutyák ki vannak kötve láncra még a fényképeken is és én olyan helyről nem akarok hozni. Sokak tele vannak sebekkel, az is sok mindent elárul. Imádom a kutyákat és nálam is családtag lenne, olyan helyről akarom venni ahol szintén így tekintenek rájuk, nem csak egy jól teljesítő kutyára. Emellett fontos, hogy szép legyen és szép fejű pitet nehéz találni. Kicsi, vékony, szálkás alkatú kutyát szeretnék, de sok helyen a tömegesebb, szélesebb kutyákra specializálódtak vagy az xl, xxl és bully típusúra. Fontos az is, hogy a szülők és a kennel többi kutyája azért eredményesek legyenek, nem kell, hogy a legjobbak legyenek, de tudjanak felmutatni valamit. Ha veszek majd valahonnan és később kiderül, hogy a kutyám mégsem annyira jó mint gondoltam, nem fogok kétségbeesni, nem az a cél, hogy majd az összes versenyen mi taroljunk, de ha így alakul azt sem bánom :D


Az idei alom még nem biztos, hogy rokontenyésztés lesz, mert a kan még nem is eldöntött, a szuka pedig a kennelalapító kutya, de félek, hogy nem annyira hozzáértőek, mert nem értem azt sem, hogy az első két alomhoz miért ugyanazt a kant választották. Lehet, hogy annyira jó kutya, lehet hogy megvan az oka, csak furcsa. Ezek után a harmadik alomnál pedig a két testvért rakták össze és nem egy másik kant kerestek a szukának. Lehetséges, hogy most majd a fiával rakják össze a szukát? Már nem lepődnék meg :) Ha már sok éve meglenne a kennel, ha már jó pár alom lett volna nagyobb rálátásom lenne, nem hezitálnék ennyit,de így ezek fényében hát nem tudom.


1-es: Jó kérdés, hogy fognak-e adni ide kutyát, ezen én is sokat gondolkoztam, lehet felesleges volt az egész aggodalmam mert úgysem kaphatok onnan. Fogok nekik emailt küldeni, csak először még körbe akarom járni a témát. Különben nem sürgős, hogy a mostani alomból legyen kutyám, lehet addig még találok jobb kennelt, na meg ha csillagászati áron adják a kiskutyákat akkor tavaszra nem biztos, hogy meglenne az a pénz.

A legegyszerűbb az lenne ha itthonról vennék, de számomra annyira zűrzavaros a helyzet, nincs ismeretségem sem és nem biztos, hogy bele mernék nyúlni ebbe. Én nem tudok róla, hogy lenne itthon pit kennel, olyan helyről megint csak nem akarok hozni, ahol csak neten vezetik a kutyák vonalait, a fele harcolt és nekik is ki van kötve vagy kinti kennelbe van zárva.

2014. jan. 21. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdéseid jogosak,egyes vagyok amúgy.


Amennyiben adna el Magyarországra kutyát,én mindenképp belekérdeznék ebbe a párosításosdi dologba,illetve kikérném egy másik (magyar) tenyésztő véleményét,fajtától függetlenül,hogy ez a keszekusza tenyészvonal mire jó.

2014. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!