Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba golden retriever?

Panelba golden retriever?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagy családi házban élünk, de a helyzet úgy adta, hogy valószínűleg panelba költözünk. Kutyát már régóta szeretnék, találtam is most egy számomra megfelelő tenyésztőt, és mivel ez a fajta kutyus az álmom így nem szeretnék lemondani róla a lakás miatt. Természetesen minden nap legalább 3szor sétálni vinném, foglalkozni tudok vele minden nap elég sokat (egyetemista vagyok, nincs sok órám, vagy az órák között is haza tudok jönni), takarítással tisztában vagyok, hogy majd biztos elég sokat kell, de szerintem megéri a napi porszívózás. És ez a fajta családi kutyus, szereti ha a gazda a közelben van.

Ha valakinek van golden kutyusa és panelban laknak szívesen fogadnám, hogy mennyire ugatós vagy mennyire nyugodt, illetve hogy mennyire jó ötlet-e, nem kínzás.e a kutyusnak. A válaszokat előre köszönöm!



2014. jan. 20. 21:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen jó panelba. Van olyan ismerősöm, akinek kettő is van.
2014. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
15%
Semmikepp, mindkettotok erdekeben. Ennek a kutyanak rendkivul sok mozgasterre van szuksege, porazzal es poraz nelkul is. Gyorsan no, nagyon hamar kinovi a panel lakas mereteit! Hiaba vinned sokat setalni,megorulne a friss levego es a mozgaslehetosegek nelkul.
2014. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
A másodikra ne hallgass! :)
2014. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nyugodtan tartható lakásban a goldi.
2014. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%
Napi kétszeri alapos lemozgatással, tanítással-játékkal, az otthoni szabályokra való neveléssel simán lehet tartani goldent :)
2014. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat! :)

Még nyugodtan jöhetnek tapasztalatok, és vélemények :)

2014. jan. 20. 22:05
 7/29 anonim válasza:
92%
szintén panelos, szintén egyetemista, szintén goldenes :D 1 éve tartok panelban 1 golden retrievert. a lakás miatt ne mondj le erről a csodálatos kutyáról!!! nagyon jól alkalmazkodik a gazdihoz, semmi gond velük a panelban! a szőrük ugyan hullik, de meg lehet szokni, napi 5 perc porszívózás, és sehol 1 db szőr sem. nagyon családcentrikus kutyák, valóban a gazdi közelében érzik magukat a legjobban. kölyökkorban, ha egyet-kettőt vakkantana, szólj rá, hogy nem szabad, hidd el, többet nem is fogja tenni! teljesen nyugodtak, lakásban jól viselkednek. az enyém lakásban csak fekszik, ha lemegyünk sétálni, akkor meg játszik, aktívkodik. egyáltalán nem kínzás a goldennek a panel. neki az a legfontosabb, hogy a gazdi közelében legyen, ez pedig panelban teljesen természetes:D ne mondj le az álmodról! később biztos vagyok benne, hogy megbánnád! iszonyat sok szeretetet tudnak adni! aki pedig negatív a témával kapcsolatban, valószínűleg nem ért a kutyákhoz, vagy nem tartott még panelban goldent, esetleg nem szereti annyira a kutyáját, hogy egy légtérben legyen vele. mindent bele, egy kutyust biztosan boldoggá fogsz tenni, ha a gazdája leszel, ő pedig téged fog boldoggá tenni!:)
2014. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm a választ! Huh most nagyon megkönnyebbültem :D örülök, hogy ilyen pozitív hozzászólásokat kaptam, ugyanis nem szeretnék lemondani a kutyáról :)))
2014. jan. 20. 23:59
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Én is egyetemista, golden gazdi, panelban lakó csajszi vagyok. :) Amikor szüleimmel laktam egy hatalmas kertes házban akkor vettük a goldimat, 3 éves korában kerültem el otthonról (egyetem miatt) és költöztem panelba. A goldim imád itt lenni, mindegy hogy hogy csak hozzám érhessen. Az egész napot hajlandó lenne végig aludni. Ha egyedül van itthon, kicsit frusztrált (senki nem szeret egyedül lenni) ezért előtte jól lemozgatom és amikor elmegyek adok neki valaki rágcsálni valót, amivel el van. Egyáltalán nem ugatós, soha nem panaszkodtak rá a szomszédok.

Viszont nagyon fontos a napi 2xi intenzív séta, foglalkozás legalább! Főleg fiatal korban. Goldeneket agyilag is le kell fárasztani, úgyhogy mindenképp járj vele kutyasuliba és tanítgasd mindennap. :)

Szőr az van, de nekem belefér. :)


Úgyhogy megfelelő testmozgás mellett, nyugodtan tarhatsz lakásban goldit. Ne hallgass a hozzá nem értőkre. (Nem is értem azok miért írnak ide) A goldi pont arról híres, hogy nem akkor boldog ha ki van téve egy kertbe dísznek, (ahogy a legtöbb ember teszi) hanem ha a gazdája mellett lehet.

2014. jan. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Panelban vagyok, egy 45 kilós kutyával. Még fiatal, de napi 4x megyünk le, ebből kettő játék a többi kutyával, tehát a köztes időben heverészik, alszik. A szobatisztaságra nevelés nehéz volt a hatodik emeletről, erre készülj fel. Nem ugat, szoktam kérdezni a szomszédokat. Illetve nagy ritkán, amikor hangoskodás van a lépcsőházban. Ami negatívum a panelben, ha nincs lift, és sétálnia kell a kutyának. Mint pl most is elromlott a lift, remélem estére jó lesz már.


Nekem viszont könnyebb dolgom van, mert zöldövezetben lakom, nem a belváros közepén. De attól még a panel az panel.


És ne hallgass azokra, akik szerint állatkínzás. Olyan fajtát kell választani, aki bírja, és a természetét nézni, nem a súlyát. Ismerek goldent panelban, rotit, huskyt, bullmacit, ambullt sőt még egy német dogot is. Mindegyikkel tisztességesen foglalkozva van.

2014. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!