Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit csinálja? Mivel...

Ilyenkor mit csinálja? Mivel tudnám ezt "kijavítani"?

Figyelt kérdés
A kutyám sétáltatás közben sohasem néz rám. De egyáltalán, szóval mikor egyenesen a szemébe nézek is teljesen elfordítja a fejét. Tudom, hogy miközben sétálunk valahogy úgy van a fejében, hogy ő sétáltat engem, és nem én őt. Ez a probléma már meg van, tudom rossz, és nem lenne szabad így lennie, ez van és,ha későn is, de valahogy átszeretném lépni ezt a küszöböt, és valahogyan a séta közbeni vezér szerepet magaménak tenni.
2014. jan. 20. 21:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz a szemébe. Mindig a falkatagok nézik, hogy merre megy a vezér, hogy követhessék, nem fordítva, úgyhogy ha folyamatosan őt stírölöd, azzal máris alárendelődsz neki. Ne is beszélj hozzá, ne hívd magad után, csak néha fordulj el, vagy fordíts neki hátat, és szó nélkül menj az ellenkező irányba, így kénytelen lesz követni, és magától figyelni is, hogy mikor merre mész. Ha rád néz, ne nézz vissza, csak ha akarsz tőle valamit; keresse ő a szemkontaktust, ne te kuncsorogj érte. Legyél figyelmes, nézd a tájat, vizsgálódj, mintha lehetséges veszélyeket meg zsákmányokat kutatnál. Nem kell túlzásba vinni, de éreztesd, hogy te mindent kézben tartasz, neki nem kell ezekkel foglalkoznia.
2014. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!