Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók,...

Tapasztalt kutyatartók, tippek, trükkök?

Figyelt kérdés

Először lesz kutyám (2 hónap múlva). Tudom, hogy korainak tűnhet már most tervezgetni, mi lesz akkor, de már évek óta szeretnék egyet, é most lesz, így remélem megértitek az izgalmamat.

Mindent tökéletesen szeretnék csinálni, bár hogy hogy kell bánni egy kutyával az nem újdonság (legjobb barátnőmnél sok időt töltöttem a kutyusával), de még az alapdolgokkal is szeretnék tökéletesen tisztában lenni.


Fajta: Valószínűleg Szibériai Husky/Alaszkai malamut (szeretnék jól dönteni, mert egy kutya nem 2 évre szól, úgyhogy ha van tanácsotok, ötletetek, tippetek, osszátok meg velem kérlek:) u.i.: a fajtánál eléggé válogatós vagyok)

Nem: kan (fiú)

Név: ? (a Tyson-ra, esetleg a Tyler-re gondoltam, más nemigazán jutott eszembe)


Azt szeretném kérni tőletek, hogy mit javasoltok?

Nagy a kertünk, füves rész főként, de van betonozott, egy kicsi homok, illetve egy kisebb tó is.

Hogyan tanítsam, mennyi idős kortól? Milyen helyen legyen a "helye"? (beton/fű...)

Ami csak eszetekbe jut (akár játékszer, póráz, nyakörv fajták stb., mi használ, mi nem, táp stb.) kérlek írjátok le nekem, mert a legjobbra törekszem :) (és igen, tudom, hogy Google a barátom, de hátha ti többet tudtok)

Ha van könyv ami jól leírja az alap dolgokat, azt is írhatjátok.

Köszönöm, hogy végig olvastad a hosszúra nyúlt beszámolóm :)

A válaszokat előre is köszönöm :))



2014. jan. 20. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Megkeresed azt a tenyésztőt, akitől kutyát veszel. Hidd el, ha valóban tenyésztő, sokat fog neked segíteni.
2014. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Minden csodálatosan fog alakulni, de hol van a hűtőház ? Mindkét kutya ugyanis hideg klímán szánhúzásra kitenyésztett fajta.
2014. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Örülök h már időben eltervezed h mit csinálsz a kutyáddal, ez szuper!


A fajtaválasztást ha van lehetőséged, gondold meg még egyszer, mert ezek a kutyák nem kezdőknek valók, mert az átlagnál önállóbbak és nehezebben kezelhetők, hatalmas csavargási ösztönnel. Sok méter magas kerítésen is képes kimászni egy husky, mint a majom.


De ha elszántad magad, akármilyen kutyád lesz, az jó, ha sokat szeretnél foglalkozni vele. Először legyél tisztában az oltásokkal, a pici kutya egészségére hogy kell vigyázni. A közeli állatorvoshoz akár el is mehetsz az oltás rendjét végig kérdezni.


Aztán amikor a kutya picit nagyobb lesz, mehetsz vele kutyaoviba. Ez nagyon jó móka, jól fogod érezni magad. Egyrészt a kutyád is hozzászokik a többiek társaságához, te is sok jó tippet kapsz majd a kutyaneveléshez, és a többi kutyással is jó barátkozni.


A Cerberos kutyaiskola honlapján van online gazdiképző, azt olvasgasd.

2014. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap múlva kapod meg,de még a fajtáját sem tudod biztosra??


Honnan veszed?


Ha nem kennelből,tenyésztőtől csak ismerőstől,vagy "kedves családtól" akkor anyagilag is felkészülhetsz a legrosszabbra és még fajtatiszta sem lesz.


Ha normális helyről veszed,akkor kb. mostanság van a fedeztetés,ha 2 hónap múlva születnek meg,tehát a fajtáját már illene tudni.


Kölyökkutya kezdetben a házban van veletek....De rengeteg kérdés van a kölyök neveléstől stb. bármelyik hasonló kérdésbe belenézel,mindent el tudsz olvasni,ugyanaz vonatkozik az összes kutyára.Ami az oltást,vagy a tenyésztőtől vásárlást illeti.

2014. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

ma 21:56

Nincs szükség hűtőházra.

Az itthoni kutyák, de akár Európát is mondhatnám, már nemzedékek óta szokják a klímánkat. Természetesen a nyári nagy melegben kevésbé aktívak, de remekül megvannak akkor is .nagyon is távol vannak már ezek a vonalak az eredeti fajtától.

2014. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

ma 21:56

Nincs szükség hűtőházra.

Az itthoni kutyák, de akár Európát is mondhatnám, már nemzedékek óta szokják a klímánkat. Természetesen a nyári nagy melegben kevésbé aktívak, de remekül megvannak akkor is .Nagyon is távol vannak már ezek a vonalak az eredeti fajtától.

2014. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Mérgező növények


Az alábbi növények mérgezőek a kutya számára, ha elég sokat esznek belőlük.


Azálea


Boglárka


Borostyán


Burgonya (zöld gumói, levelek, szára)


Bukszus


Difenbahia (buzogányvirág)


Filodendron


Gomba (Amanita fajok)


Gyöngyvirág


Gyűszűvirág


Hegyibabér


Kontyvirág


Korallvirág


Kúpvirág


Kutyatej


Leander


Mandula


Miatyánkborsó (magvak)


Őszibarack


Paradicsom


Rebarbara


Ricinus


Rododendron


Sárgabarack


Tiszafa (levele, kérge, termése)


Tradeszkancia (pletyka)


Virághagymák



Ez fontos!!!

2014. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

A kutya fajtájánál a következő szempontokat vettem figyelembe:

- kinézet (lehet, hogy sekélyesen hangzik, de ki nem nézi?)

- alkalmas-e házőrzésre

- könnyen tanítható-e

- mozgásigény

- mennyire bírja az időjárási viszontagságokat

- méret

- mennyit kell ápolni

- családtagjaim véleménye


Amúgy milyen tápok jók egy kiskutyának? Száraz, vagy konzerv, azokból is milyen márkájú (Pedigree-t már kizártam :D)

2014. jan. 20. 22:56
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen fajtatisztát szeretnél?


mert nézd csak:


1. [link]


2. [link]


3.ők gyönyörűek lesznek nagynak: [link]


4. [link]


Csak tipp:)


a fűhöz tenném a házát, lehetőleg egy fa árnyéka alá, ha nyáron nagyon meleg lenne, tudjon helyezkedni


nyakörvnél mindenképp bőrt vennék, erőset, vastagot és egy sima pórázt, nem flexit


fésű/kefe lehet még a fontos, mert úgy szép a bundájuk...az ilyet ajánlanám: [link]


nem ezt a darabot felttlenül, a fogazata a lényeg, fém, sűrű, visszahajló...nálunk nagyon bevált belgajuhásznál, akinek szintén réteges a szőre....meseszép lesz mindig és könnyen kijön a szőr.


táp: hát mindenki mást mond, én sokat agyaltam hogy mi legyen...mivel anyagilag mi nem állunk jól, ezért nálunk a legjobb a Romeo Excellence (Aldi)...sokkal jobb mint a Pedi és Chappi és társai, mert 20%hús van benne és jó a beltartalma, nem szinezett, viszont azért van ennél jobb is:P Efelett van a Butchers és a Brit tápok, amik még a kb. megfizethető de jó kategória vagy a Josera, az ACC még. Számomra a többi nagyon drága, ami jó:S


Én Cesar Milan könyveket olvastam, plusz a Kutyapszichológia c. könyvet, A póráz két végén-t...és mindent ami megtetszett:D és szívmelengetőnek megnéztem a Marley meg én c. filmet.

2014. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
A legfontosabb szempontot bele sem írtad...az EGÉSZSÉG.Ezért fontos,hogy jó helyről (tenyésztőtől) vásároljon az ember,ne pedig apródos meg jófogásos 30-40 ezres kutyákból válogasson,mert jó esély van a betegségekre.
2014. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!