Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összetudnék barátkozni a...

Összetudnék barátkozni a szomszéd kutyával, ha ki van kötve tőlem 4-5 méterre?

Figyelt kérdés

Szóval a kerítéshez nem tudom oda hívni.

De szeretnék vele barátkozni, és megnyugtatni, mert mindig morogva ugat rám! Tehát fél tőlem, pedig nem akarom bántani!



2014. jan. 21. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kajával valószínűleg sikerülne. De nem biztos, hogy ennek a szomszédod örül (bár aki láncon tartja a kutyáját...).
2014. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, sőt tilos, nem ajánlott. Nem fél, hanem védi a területét. Ez nála a normális
2014. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak ha esetleg el van néha engedve.


Mondanám, hogy ne barátkozz vele, mert házőrzés a dolga, de igazából aki láncon tartja a kutyáját, annak a kutyája egész egyszerűen képtelen a házát őrizni, mert oda van kötve egy helyre... Így simán be tudnak menni a betörők. A kutya csak ugatni tud ekkor, azt meg kétes, hogy bárki meghallja bentről, vagy szomszédból, és még le is esik neki, hogy betörő miatt ugat...


Ha viszont elengedve van, akkor képes megvédeni a területet. Ez esetben tényleg nem ajánlott barátkozni vlee, mert akkor mással is barátkozósabb lesz.


Én mondjuk a szomszéd kutyájával szoktam barátkozni, mert ő hátra van csukva és sokszor megkötve is, szóval házat nem tud őrizni, csak ugatni. Igazából azért is tarja a szomszéd, hogy legyen, aki megeszi a maradékot is náluk, plusz a haszonállatait őrzi valamilyen szinten... De nagyon elhanyagolják, és az a kutya iszonyatosan igényli, hogy szeressék. Ha meglát engem, rohan a kerítéshez, hogy simogassam. Ha tudna, átmászna... Szegényke. Ezért ha el van engedve, akkor sokszor megsimogatom.


Kutyája válogatja, de elsősorban azt nézd, hogy a szomszéd mi célból tartja őt, nehogy elrontsd...!

2014. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan azét tartanak kutyát, hogy legyen, "aki" még náluk is szerencsétlenebb. Másfél méteres láncon, szinte egész életében, mert kerítésre ugye nem telik. És nem értik, hogy miért ugat egész nap a nyomorult pára. Amikor aztán inni adtam neki, és elhallgatott, akkor meg csodálkoztak.
2014. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a láncon tartott kutya nem annyira megbízható, barátkozás szempontjából, annak már az idegei tönkre vannak a lánc miatt. én sosem kötök láncra egy rotimat se.
2014. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!