Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legrövidebben leírni. Van egy 7 éves kutyám, 3 éve van nálam.

Elég sok problémája volt, már több 100 ezreket költöttem rá. Kb. 2 éve vissza-visszatérően elkezd fájni az állkapcsa és ilyenkor nem szívesen nyitja ki a száját. Volt, hogy annyira nem tudta kinyitni, hogy még pépes kaját vagy folyadékot sem tudott enni/ inni és csontsoványra fogyott. Természetesen mindig elvittem állatorvoshoz, kapott antibiotikumot, szteroidot és 1-2 hét alatt rendbe jött.

Úgy 8 hónapja volt utoljára ilyen, most megint ez a baja, csak egyelőre sokkal enyhébb változatban. Megint ugyanazokat a gyógyszereket kapja. Tavaly amúgy biopsziája is volt, mert rákra gyanakodtak, de nem találtak semmit.

Az állatorvosom szerint röntgenfelvételt kéne csinálni (már tavaly is csináltak, nem találtak semmit), mert gyanakszik egy bizonyos betegségre, ami a csontszövetet teszi tönkre hosszabb távon, de szerintem nem lehet az, mert mindenhol azt olvastam, hogy az kölyökkutyáknál alakul ki meg egy másik állatorvos is azt mondta, hogy az max.3 év alatti fiatal kutyáknál fordul elő, szóval kizárta.

A mostani állatorvosom összehasonlítaná a két rg.felvételt és ha kiderül, hogy az, élete végéig erős szteroidot adna neki, aminek viszont van pár kellemetlen mellékhatása.

Szóval nem tudom, hogy csináltassam-e meg a röntgent vagy keressek fel egy 3. állatorvost? Már tényleg nem tudom mit kéne csinálni.

Amúgy a nyirokcsomói is meg vannak duzzadva most.


2014. jan. 21. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az idáig ráköltött összeg mellett egy röntgen ára nem lehet számottevő. Viszont lényegesen előbbre kerülnél abban, hogy megállapítsák, mi is a baj.
2014. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De amikor legutóbb volt ez a problémája, csináltak 2 röntgenfelvételt is és azokon semmi elváltozást nem láttak.
2014. jan. 21. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami nagyobb klinikát kellene felkeresned,ahol minden szakterületnek vannak orvosai.Mondjuk egy CT sem ártana,mert az a lágyrészeket mutatja.A RTG sem mindegy,hogyan csinálják.Ezt még áldozd be,de ha semmi eredménye,váltani kell.Nem lehet,hogy simán van egy tályogja?
2014. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy sajnos számottevő minden összeg már, mert az utolsó pénzeimet is ráköltöttem meg a vizsgálataira. Nem egyre tök feleslegesen. Ezért sem csináltatnék potyára valamit, mert tényleg nincs rá anyagi keretem, hogy még 80 ezreket költsek rá.

2014. jan. 21. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Köss rá biztosítást,ami házbiztosítással maximum havi 3000 ft és 200 ezerig térítik az orvosi költségeket.
2014. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!