Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrjít a kutyám, miért...

Megőrjít a kutyám, miért csinálja ezt, csont sovány?

Figyelt kérdés
A kutyám nem hajlandó enni normálisan. Ha leteszem neki a tál kaját nem kéri...ha ugyan azt a tálat leteszem úgy h kiürítettem és csak 1 szem van benne felkapja és elrohan máshol eszi meg mintha bántva lenne az evésért. Tenyésztőtől van 8 hetes kora óta nálam, ott is hills táppal etették mindent megkapott. Akár miből ha nagyobb adag van nem kéri, így tuom hogy a konyhában is nyugodtam letehetek libamájat bélszínt akármit. Nem fogja kérni. Multkor is ez volt...bélszínt tettem le a földre, rá se nézett, erre amikor én ettem belőle, és megmaradt a full üres tányér úgy nézett rám mint egy anyagyilkosra hogy nem adom neki da, erre letettem a tányért és nyalta a semmit. Utána megpróbáltam de a normál adag bélszín se kellett neki. Ccsak a tányérokat hajlnadó kinyalni, nem tudom elétenni olyan kaját amit megenne...mi ez az őrület? Mr annyira felbosszant és tök sovány ettől mert magyarul semmit sem eszik csoda h él...nincs semmi baja, kiskorától ezt csinálja.
2014. jan. 22. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Mert hagyod válogatni. Nem eszi meg a kaját, leteszel neki bélszínt. (Mondjuk wtf, azt még én sem engedhetem meg magamnak, nemhogy a kutyának adjam. :D) Az egy dolog, hogy azt se eszi meg, de ezzel már felrúgtad a következetességet, mert azzal hogy nem evett elérte hogy vele foglalkozol, és kvázi "próbálkozol" nála.
2014. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

"mert hagyod válogatni"

Ez nem hinném, hogy igaz, a bélszín teszt arra volt jó, hogy meggyőződjön a gazdi, semmi nincs amivel letudná nyűgözni a kutyát. ennek pszichés alapja lehet, bár túl fiatal a kutya ahhoz, hogy ezt feltételezzem, de azt gondolom, hogy nem szakértő tenyésztőtől vásároltad a kutyát. Valamilyen szinten futószalagon "teremti" a kis kutyikat, és valószínűleg érte valami olyan stressz, ami az etetéssel kapcsolatos.

2014. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Lófaxt. Az én kutyám volt olyan szinten válogatós, h a kolbászra is finnyázott. Kőkeményen megreguláztam (kaja csak táp, csak 5 percig, csak akkor, mikor ott vagyok, nasi nuku, stb) azóta nem meri megpróbálni...
2014. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Ne erőltesd. Nem fog éhen halni, egyedül az emberek elég hülyék, hogy éhhalálra ítéljék magukat... Valószínűleg ilyen az anyagcseréje, alkatilag sovány, nem kell aggódni érte, amíg vidám és élénk.

Előttem jól írták. Ne vacakolj mindenféle flancos kajával, mert rászokik, és soha az életben nem neveled rá a tápra. Szépen naponta egyszer (vagy többször, attól függ mennyi idős) tedd le elé a száraz tápot, aztán 5 perc után vedd el előle. Ne tukmáld, ne könyörögj neki. Ha eszi, eszi, ha nem eszi, nem eszi.

Esetleg próbálhatod nem tányérból etetni, hanem a földre szétszórva a kaját - nekem is volt olyan kutyám, aki csak a kupacról elgurult szemeket szedegette lelkesen. Ő is sovány volt, mint a fene, aztán pár év alatt összekapta magát.

2014. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szerintem jó tenyésztő, nagyon érdeklődik még mindig, nagyon sokat segített már a kutya 3 éves. Lehet benne vmi, tényleg a libamáj meg a bélszín már felháborodásomban jött, é letettem egészben és nem...csak az üres tányért volt hajlandó kinyalni. Érdekes. Vmi hülye fóbia.
2014. jan. 22. 13:07
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nincs az a kutya amelyik életében legalább egyszer ne próbálkozna be az éhségsztrájkkal, hátha kap finomabbat. Nem hülyék ők, nagyon jól tudják, hogy MINDIG van finomabb :) Nálunk is volt ilyen, szó nélkül elvettem előle a tálat miután láttam hogy nem eszi, és ugyanazt letettem elé este is. Még mindig csak tologatta jobbra-balra, semmi gond, tál újra el. Ugyanazt a tál tápot őrizgettem kb 2 napig, harmadik reggel már bezabálta. Azóta nem volt ilyen. Soha ne legyen előtte kint a kaja, és ne adj neki jutalomfalatot sem napközben. Ne aggódj, hallottam én már hetes koplalásról is, semmi baja nem lett a kutyának. A finnyásságból komolyabb baj is lehet, mert a betegségek első jele általában az étvágytalanság.
2014. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor napi 2x tedd elé. Ha öt perc múlva sem fog enni, vedd el tőle.

Hidd el, kaja mellett egy kutya sem halt még éhen... Élő példa: haverom kutyája MÁSFÉL!!! hétig koplalt, és most pár perc alatt elpusztítja a kaját. ÉS gyönyörű szőre van, meg minden.

2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
2. voltam. akkor kicsit félreértettelek ,mert én azt hittem, hogy nem régen került hozzád. Nem mindegy,hogy válogatósan került hozzád, vagy nálad van közel három éve és azóta lett ilyen. Valószínűleg elkényeztetted. A kutyáim nem ilyenek, de megpróbálok a macskámból kiindulni: Ő pl. egész nap enne, és folyton nézegeti az edényét, de lassacskán ott tartunk, hogy bármi finom mannát ledobok, semmi nem jó, csak mert nem úgy adom, nem akkor adom nem annyit adok ,stb. Az etetésben kell egy rendszer. Nálunk megvan, hogy reggelente csak száraz táp, semmi más. Vacsira lehet maradék, konzerv, de mindig a megfelelő mennyiségben, sosem adok nekik többet, csak mert sok a maradék, inkább lefagyasztom. Szóval tartsd be az adagot, valamint ha van valami ínyenc dolog, amiből mondjuk van épp egy kiló, azt se add oda egyben, hanem adagold. Azt értem ez alatt ,hogy ha megszokta, hogy a vacsora konzerv, de közben van valami finom extra leeső dolog házi húsfeldolgozás közben, akkor nem kell az egészet neki adni, azzal jóllakatni vacsorára, mert legközelebb ugyanazt fogja várni és érthető, hogy már a bélszín sem lesz neki megfelelő.
2014. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

'Szerintem nincs az a kutya amelyik életében legalább egyszer ne próbálkozna be az éhségsztrájkkal, hátha kap finomabbat. '

Nekem még sosem volt ilyen kutyám.

2014. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ez nem éhségsztrájk, a bélszínnél, libamájnál hogy akar jobbat kapni? Azt megérteném, ha a tápra finnyázna, de ezekre? Ráadásul sovány is, nem létezik, hogy ne legyen olyan éhes, hogy bármit megegyen. A finnyás kutya meggondolja magát pár nap után.

Orvossal nézetted már, ha tényleg csont sovány?

2014. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!