Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetesen vett kiskutya...

Kondás Iván kérdése:

8 hetesen vett kiskutya mellett mennyi időt kell tölteni napi szinten? Ha iskolába vagyok 6-8 órát akkor az nagyon sok? Valamelyik napon kevesebb órám van.

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 12:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Mivel 2 óránként le/ki kell vinni, akkor szerinted nem sok?
2014. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1-2 hétben mellette kell lenni, mert a szobatisztaságra nevelés miatt fontos, hogy 2 óránként le legyen vive. Jobb lenne megvárni a tavaszi vagy nyári szünetet, akkor elég időt lehetsz vele, aztán már nem lesz gond.
2014. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Csak szerintem durva, hogy ma már eszüke sem jut az embernek, hogy valakinek kertje is van? :O
2014. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Mivel az emberek többsége lakik panelba/társasházba és kevesebben kertesbe ezért ésszerű feltételezni hogy nincs kertje valakinek :) Főleg akkor ha a kutya mellet töltött időről beszélünk
2014. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem írta, hogy van kert vagy nincs. Feltételezzük nincs. Amúgy is ha valaki magához vesz egy kutyát az tegye olyan időben, amikor tud vele eleget foglalkozni az első időkben. Akkor választják el az anyjától, a testvéreitől, hatalmas megrázkódtatás nekik, és ha ezzel egy időben azonnal magukra is maradnak több órára, szerintem tesz jót. Pár nap alatt beleszoknak az új környezetbe, akkor már lehet.
2014. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem tudom te hol élsz, de szerintem ebben az országban sokkal többen laknak kertesházban mint panelban, legfeljebb Budapesten van fordítva.
2014. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Az attól függ hogy kinti vagy benti kutya lesz/van kert, vagy lakásban lesz?


Ha benti kutya, akkor a szobatisztaság miatt, az első pár hétben mindig kellene hogy legyen mellette valaki, ugyanis 2 óránként ki kell engedni.

Ha kinti kutya lesz, hát... ott is az első pár hónapban jobb lenne ha lakásban lenne, pláne így télen. Ergó akkor is kellene hogy legyen mellette valaki. Könnyebben lesz szobatiszta ha valaki mindig kiengedi kétóránként.

Nyilván akkor is szobatiszta lesz, ha napi 6-8 órát egyedül van, csak jóval később.


Tehát mindenképpen pozitív dolog lenne, ha nyáron, suli után kerülne hozzád a kutya. Akkor tudnál vele folyamatosan érdemben is foglalkozni, nem csak délutánonként.

2014. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
És szerinted kertesbe ki lehet b*szni egy 8 hetes kicsit? Kötődjön a kerítéshez mi, nehogy a gazdájához...
2014. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen lényegtelen, hogy van-e kert vagy nincs. Egy 8 hetes kiskutyát nem csapunk ki egyedül a kertbe. Rengeteg kutya lopás van, bármit felzabálhat, kóbor állatoktól minden szir-sz*r betegséget összeszedhet. Bent a házban meg pláne nem hagynék egyedül egy ilyen kölyök kutyát, a szobatisztaság még egy dolog, de mivel senki nem mutatja meg neki mit lehet és mit nem, jól szétrombolja nagy unalmában a lakást. Én is kivettem két hét szabit amikor érkezett az új lakó, ez a minimum.
2014. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Persze, az az optimális, ha az első napokban 0-24 mellette tudtok lenni. De azért felnőtt már úgy egy pár kutya, hogy nem vett ki miatta szabadságot a család... Nem kell leharapni a kérdező fejét.

Azért időzítsétek az elhozást minimum úgy, hogy péntekre essen, és péntek délutántól hétfő reggelig legyetek vele minél többet. Vagy tavaszi szünet, vagy akármi. Persze, nyári lenne a legjobb. De nem kell ezt vér-komolyan venni. Én sem voltam otthon hetekig a kiskutyámmal anno, mégsem vagyok rossz gazda, és tök jó a kapcsolatunk, csak kicsit többet kellett eleinte takarítani...


Ha semmiképp nem tudjátok megoldani, hogy otthon legyetek vele, akkor csináljatok neki egy elkerített kis helyet a lakásban, egy kis szobakennelt, ahol van vize, fekhelye. Egyrészt nem csinál kárt, másrészt nem esik baja, és megszokja a helyét.

2014. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!