Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításon kívül van más...

Ivartalanításon kívül van más megoldás?

Figyelt kérdés

Fél éves francia bulimat ivartalanítani kellene, de nem vagyok abba biztos, ha most nem is, de 4-5 év múlva nem szeretnék kiskutyákat. Törzskönyves kutyus és mondta a tenyésztő, hogy kár lenne ivartalanítani.. Félre értés ne essék, nem szeretnék kiskutyát jelenleg, de kitudja mit hoz a jövő :) Nem tudtok olyan megoldást, ahol nem pakolják ki szegényt, de mégis meggátolná a vemhességet?


Előre is köszönöm



2014. jan. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
1%
vannak gyógyszerek. az én cicámmal ugyanez a helyzet, most nem akarunk, de két év múlva szeretnék kiscicákat, így gyógyszert szed. mondják hogy rákkeltő stb, nem tudom én is fog. gátlót szedek 5 éve, nap mint nap, még sincs semmi bajom, sőt kifejezettem jó hatásai vannak. ő pedig egy hónapban kap egy negyed szemet, tehát...
2014. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ivartalaníttatnám. A farncia bulldog császármetszéssel szül, stb., egy kisebb vagyon egy alom. És nagyon beteges.
2014. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Akkor lesz vemhes egy kutya, ha a tüzelés alatt befedezi egy kan.

A megoldás annyi, h figyelsz rá és nem engeded, h befedezzék.


Tudod mivel jár a tisztességes tenyésztés? Eü szűrések, tenyészszemle, megfelelő kan kiválasztása és nem árt, ha vannak kiállítási eredményeik. Majd ha megvan a fedezés, akkor UH, CSÁSZÁRMETSZÉS, kölykök táplálása, felnevelése, chipeztetése, törzskönyvezése, oltási sorozatok stb. stb.

Kb. fél milla.

2014. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

A bulldogokat nagyon megviseli a vemhesség és a "fialás" (mármint a műtét). Én nem tenném ki ennek a kutyámat,ha nincsenek komoly (értsd: nagyon komoly) tenyésztői ambícióim.

Ami 100% meggátolja a vemhességet az az, ha a tüzelés során nem találkozik kan kutyával. Szobafogság, nincs mese.

2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsd. Mindenképpen. Ha nincs kennelneved, a kutyádnak tenyészszemléje (nem elég ha szerinted meg a tenyésztő szerint szép), nem jársz vele versenyekre (munka/kiállítás), nincs konkrét tenyészcélod, akkor semmi értelme belefogni a dologba. Amúgy furcsa nekem ez a tenyésztő is, általában szerződés van az ivartalanításra, vagy pont ellenkezőleg, ha ő egy megfelelő kannal szeretne majd tőle egy almot magának azt is kiköti előre.
2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
4-5 év múlva már hova akarsz kiskutyákat? Akkor már majdhogynem túl idős lesz az első alomhoz. Ha csak a legcsekélyebb ilyen irányú gondolatod is van, és mégse ivartalaníttatod, akkor már most kezdj el vele kiállításokra járni és ahogy felnő, meg kell csináltatni az egészségügyi szűréseket és a tenyészszemlét. Utána kiderül, hogy lesz alom vagy nem lesz, de ekkora már sokszázezer forintot költöttél az ilyen irányú előkészületekre úgy, hogy még csak nem is vagy biztos benne. Magyarul inkább maradj az első gondolatodnál és ivartalaníttasd!
2014. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha ígéretes a szuka, úgy is csak 2 éves kora után lehet fedeztetni, addig normális tenyésztő hozzá sem kezd. Tüzelés idején nagyon figyelni kell rá, hogy véletlenül se találkozzatok kannal, tüzelőbugyi viselése és fokozott figyelem kell, így elkerülhető a nem kívánt vemhesség.

Viszont 4-5 év már sok idő, az minimum 8 tüzelés, minden tüzelés után esély az állvemhességre, ami megviseli a szukát és sok szövődménye lehet. Megkérdezhetem, hogy melyik kennelből van a kutyád? :)

2014. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Van egy kan keverékem, ő most lesz ivartalanítva, mielőtt a a szuka ivarérett lenne. Azért érdekelne más megoldás, mert hiába vigyázok rá, ha a kutyaiskolába valamelyik véletlen befedezi. Tudom, nevezhettek felelőtlennek.. de sajnos előfordul. És annyira szép, erős és egészséges kutyus, hogy idővel szeretnénk kicsiket, még ha sokba kerül, akkor is :)

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2014. jan. 22. 14:00
 9/41 A kérdező kommentje:
Tigmaistro kennelből :)
2014. jan. 22. 14:01
 10/41 A kérdező kommentje:
2014. jan. 22. 14:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!