Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításon kívül van más...

Ivartalanításon kívül van más megoldás?

Figyelt kérdés

Fél éves francia bulimat ivartalanítani kellene, de nem vagyok abba biztos, ha most nem is, de 4-5 év múlva nem szeretnék kiskutyákat. Törzskönyves kutyus és mondta a tenyésztő, hogy kár lenne ivartalanítani.. Félre értés ne essék, nem szeretnék kiskutyát jelenleg, de kitudja mit hoz a jövő :) Nem tudtok olyan megoldást, ahol nem pakolják ki szegényt, de mégis meggátolná a vemhességet?


Előre is köszönöm



2014. jan. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:) szuper, hogy ezt így leírtad:))))


egyébként a kérdezőnek még írhatnál arról, hogy mikor, hány éves korban érdemes elkezdeni, ha elkezdi, nekem nagyon későinek tűnik a kutya 5 éves kora:S

2014. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ennyire pontosan leírtatok mindent.

Én sem szeretném a kutyusomat fölösleges szenvedésnek kitenni, tudtam, hogy rizikós, de hogy ennyire..talán nem.

Ha az anyagi részét nézzük, semmiféleképp nem kasználni szeretnék ezen a dolgon, hanem tényleg tovább vinni ezt a vonalat. Átgondoljuk a párommal, ha igen mellett döntünk, akkor még egyszer átolvasom a tudnivalókat és belevágunk. Sajnos volt egyszer nálam mikor ideigleneseztem egy agyon elletett kutyus, aki majdnem hogy az emlőit a földön húzta :( Szóval tudom milyenek az emberek..

Mégegyszer köszönöm és mindenképp megfontolom.

2014. jan. 23. 13:31
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

30-as vagyok, és még tartozom pár dologgal, ami az előzőből lemaradt.

Ne várjatok az első elléssel 4-5 éves koráig, mert minél idősebb a szuka, annál nehezebben jön helyre a szervezete, pont úgy, ahogy az embernél. Az ideális kor az első elléshez a 2 év körül, de semmiképpen sem szabad 1,5 éves kora előtt. Ekkora már kifejlődik teljesen a kutya csontozata, eléri a végleges formáját, méretét, viszont még elég rugalmasak ahhoz az izmok és a csontok, hogy a vemhesség és szoptatás után könnyebben regenerálódjanak. A következő alomig pedig minimum 2 tüzelést ki kell hagyni, pontosan azért, hogy ne legyen lestrapálva a mamakutya szervezete. Egy kutyáról 2-3 alomnál többet nem szabad lehozni, mert tönkre teszi.

Láttam páran írták, hogy ha jó kölyköket akarsz, akkor kezdd el kiállításra hordani a kutyád. Igazából a kiállításokon elért eredmények nem befolyásolják a kölykök minőségét egészségügyi, mentális és küllem szempontjából. Másrészt mégis befolyásolják a minőséget abból a szempontból, hogy egy többszörös díjnyertes szuka és egy szintén díjnyertes kan kölykeiből jó eséllyel válik szép "kiállítás-minőségű" kutya. A kiállítási eredmények tehát a kutya értékét növelik, ezért aki tenyészt általában kiállításra is jár a kutyáival, ami megint csak idő és pénz és nem utolsó sorban idegrendszer. Természetesen nem kötelező.

Egy a lényeg, ha te szereted a kutyád és szereted ezt a fajtát, akkor arra kell törekedni, hogy nemesítsd a fajtát, de ha nemesíteni nem tudod (pl. nem felel meg a tenyészszemlén a kutyus)akkor hígítani sem szabad szaporítással. Akkor egyértelműen ivartalanítani kell, hiszen ezzel magát a fajtát, annak a nemességét támogatod.

Sajnos sokan nincsenek tisztában ezekkel, vagy csak egyszerűen átgázolnak rajta, mert pénzéhesek és nem nézik sem a fajta, sem a kutya érdekeit. Ők a szaporítók. Te ne légy az!

2014. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiállításra járást nem csak a címgyűjtés miatt javasoltam, hanem a tapasztalatszerzés miatt is. Ahhoz, hogy kant tudj választani a szukádhoz, ismerned kell a kanokat. Erre is jó a kiállítás. Sőt, a többiek is megismerik a te szukádat. Még ha nem is az ismerős kiállítók közül választassz kant, hanem internetről egy külföldit, akkor is könnyebb a dolgod, mert már jobban fogod tudni, hogy mire kell odafigyelni, lesz már némi tapasztalatod. Nem sok, de mindenképp több, mintha teljesen laikusként kezdenél neki keresgélni. Kezdő gazdinak minden kutya tök egyforma, de ha már láttál százat a fajtából, hallottál ezt-azt (akár kevésbé publikus dolgokat is) a többi kiállítótól, akkor könnybben tudsz dönteni. Na meg én se tenném rá a kanomat egy akármilyen szukára, aki teljesen ismeretlen, bármennyit is fizetnének érte. Nem érdekel, hogy milyen címei vannak, ha ismerem és tetszik. De ha csak úgy valaki felhív, hogy van egy szukája és be akarja fedeztetni a kanommal, akkor szóba se állok vele. Ezen kívűl még a neves tenyésztőknél is előfordul, hogy mire felnő a kutya addigra kiderül, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket ezért hiába költött már rá rengeteg pénzt, végül mégse vonja tenyésztésbe. Szóval mindenképp kezdj el ilyen körökben mozogni, mert a jelenlegi tudásod kevés a tenyésztéshez! És még valami ami a korábbi tanácsok közül kimaradt: a vemhes szukának kb. a kilencedik és az ötvenedik napon 1-1 herpesz ellenni oltást kell beadni, különben odalehet az egész alom! Ennek az ára is 10-15 ezer forint darabonként.
2014. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Kiállításokra nem biztos, hogy vinni fogom.. hál istennek ő volt az utolsó aki még kaphatott tk-t.. Jaa, és mégegyszer köszi a választ
2014. jan. 23. 16:10
 36/41 Akiteki ***** válasza:
95%

Igen sok kutya fog még törzskönyvet kapni, nem a Tiéd volt az utolsó.

De értjük, nem kell tovább ragozni. A kiállítás, a tanulás nem megy, csak kölykök legyenek. Szomorú.

2014. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Fognak kapni,de nem a közeljövőben :)


Miért fáj ha szeretnék kiskutyát? Szerintem törődj a saját dolgoddal :)

2014. jan. 23. 23:55
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel azzal törődik. Minden tenyésztőnek káros, ha rontják a szakma hírét az ilyen "legyenek kölykök, mert csak" almokkal.
2014. jan. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

És te rettentően okos ember, honnan tudod te messziről és ismeretlenül, hogy mit és hogyan szeretnénk? Ha 3-4 mondatból levetted, akkor roppant okos ember lehetsz, vagy talán gondolatolvasó :)


Soha nem leszek szaporító, de HA mégis az lennék, attól neked még nem lesz több kenyérke a kis asztalodon :) Miszter okos állatvédő :) Ne aggódj és ne remegj otthon, a kutyám tökéletesen van nevelve, etetve és felesleges illetve értelmetlen dolognak nem fogom kitenni. Lehet hogy ivartalanítani fogjuk.

De hát mit is vártam, gyakori kérdéseken mindenki állatorvos és állatvédő.. és rettentően okosak az emberek :)

2014. jan. 24. 00:58
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Alázat az nincs benned egy csepp se, így nem tudsz tanulni a tapasztaltabbaktól. Amíg a kivagyi hozzáállásodon nem változtatsz, addig felejtsd el a kiskutyagyártást!
2014. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!