Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők ezt hogyan...

A tenyésztők ezt hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
Nekik ugye sok kutyájuk van, tehát a kérdésem: hogyan tudnak egyedileg is úgy figyelni rájuk, mint más akinek egy vagy esetleg kettő kutyája van? Hogyan tudják rendesen megnevelni őket amikor ott van még 8 másik kutya, esetleg kiállításra készülnek, mellette dolgoznak stb? Ha van mondjuk 10 kutya akkor őket gondolom nem bent tartják, hanem kinti kutyák esetleg bejárással. Hogyan tudnak mindegyiknek megfelelő mozgást biztosítani napi szinten, főleg ha olyan fajtával foglalkoznak aminek nagy a mozgásigénye? Hogyan tudják őket agyilag is lefárasztani mindennap? Tudnak egyáltalán jó viszonyt, igazi kötődést kialakítani velük (mindegyikkel, egyformán)? Akiknek még munkavizsgára kötelezett is a fajta azt aztán tényleg hogy szorítják be időben, energiában? Ezen már sokat gondolkodtam, lehet, hogy egyszerű a válasz, de én még nem jöttem rá.
2014. jan. 22. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőknek se 20-25 kutyája van. Kb. 6-8. És a szabadidejüket a kutyáikra fordítják. Nem ülnek órákat a tv előtt stb.
2014. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első jól mondja. Mozogni meg együtt is tudnak a kutyák, "falkában".
2014. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Egy normális tenyésztőnek nincs olyan sok kutyája, ha meg igen, akkor az már eleve gyanús... Ahonnan az én kutyám van, ott 3 kutya van és van mindegyikre idejük, minden nap van séta és foglalkozás.
2014. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol sok kutya van, nyilván nem lesz mindegyikkel annyira szoros kapcsolata, mint olyannak, akinek 1-2 kutyája van. Ha futtatni kell a kutyáit, beosztja, mikor melyikekkel megy . Amelyik kiállításra készül, annál a ringdresszúrát gyakorolja, stb. Persze, nem mindegy, kistestűről, vagy nagytestűről van szó.
2014. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok híres tenyésztő külön embert foglalkoztat a kutyái mellé,én is melóztam ilyennél.
2014. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Láttál már Cesar Millan filmet?

Lehet több kutyával is foglalkozni egyszerre.

Nálunk minden nap másik a kiválasztott.

2014. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
13 kutyám van, ebből 3, 12 hetes, 1 , 10 éves, 1 , 7 éves, a többiek 1-5 ig, a legaktivabbak. a 3 kiskutyának a napi szocializéciós séta, reggel amikor a gyereket viszem suliba, kiskutyák be a kocsiba, és sétálok mindegyikkel külön kb. 10 15 percet. Aztán haza, másik 4 be a kocsiba, irány ki futni a határba. Tréning napokon 3 kutyával nyomkövetés, engedelmes, és egy a nyugdijasok közül, akivel szintén van akkor foglalkozva, ha más nem, egy kis labdázás:)Aztán közért, bevásárlás, főzés, 3 kor a gyerkőcért, ilyenkor a délutáni ö.v. tréningekre felváltva járunk a párommal, ő ilyenkor viszi a másik 2 dolgozós kutyát, és egy nyugdijast:) Rendezvényszervezőként dolgozom, igy sokmindent el tudok itthonról intézni, munka általában hétvégén van, és akkor is inkább este. Mindegyik kutyámat egyformán imádom, van kötődés is, arra figyelünk, mert ennélkül nem lehet őket irányitani. tehát minden megoldható, csak szervezés kérdése:)))
2014. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó ez nem semmi amit csinálsz :)

5. és Akiteki - na ezért írtam ki a kérdést, mert az milyen, hogy más valaki foglalkozik a kutyáival és én is hallottam már ezt, hogy vannak akik így csinálja. Az hogy mindennap másik kutya a kiválasztott azért nem a legjobb, mire újra sorra kerül eltelik egy-két nap. Nincs meg az igazi mindennapos kutya-gazda kapcsolat. A C.M. sorozatban nem igazán mutatják ám a falka életét, csak néha pár percre és ott is sokan foglalkoznak velük nem egy ember. Lehet együtt tartani sok kutyát, de nem lesz olyan a kapcsolat mint egy átlag gazdánál aki sokat foglalkozik azzal az egy szem kutyájával. Az utolsó válaszolót ki kell itt is emelnem, mert ő tényleg folyamatosan foglalkoztatja őket és mindet úgy ahogy az a korának, aktivitásának megfelelő.

2014. jan. 24. 12:53
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Félreéltettél: Attól, hogy nem viszem el minden nap mindegyiket sétálni, az nem jelenti, hogy a nap többi részében be van zárva a kennelbe és rá se nézünk. Igaz, kennelünk sincs, bezárni sem tudnám őket. A szobában egész nap velünk vannak és a kertben is jut mindenkire egy kis idő napközben. Meg egy-egy simi amikor elmegyek mellette vagy idejön a lábamhoz. :)

Szerintem 3-4 kutya felett már igen nehéz megoldani, hogy minden nap mindenkivel tudatos foglalkozás legyen. A 10 éves kutyáimat meg már nem igazán kell tanítani semmire, nekik az a buli, ha kimegyünk a mezőre futkározni.

2014. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!