Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet "hobbi kiállításra" is...

Lehet "hobbi kiállításra" is kutyát venni? Ezt, hogy tudnám a tenyésztővel is megbeszélni?

Figyelt kérdés
A neten nézegettem videókat a kiállításokról,és nagyon megtetszettek.Már ki is néztem egy kennelt,viszont itt minden hobbi kutyát ivartalanítási kötelezettséggel ad el a tenyésztő.Én csak ritkán,akkor szeretném elvinni,amikor pl.a közelben lesz.Így fog adni kiállítási minőségű kutyust? Nem szeretnék multi,meg interchampiont csinálni belőle,csak néha megmutatni a bíróknak.:)
2014. jan. 22. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nézd, őszinte leszek. Kiállításra 95%-ban az viszi a kutyáját, aki championátusokat szeretne, elvégre minden (kiállításon kívüli) versenyre is a díjért vannak a nevezők, jelen esetben a címekért. Na most azért venni 100-150 ezer forintért egy kiállítási minőségű kutyát, hogy majd ha kedved támad hozzá, egy kiállításon 1x-2x elverni pár tízezer forintot (nevezés+kozmetikus+handler+benzin költség) szerintem fölösleges, meg ha nem nyertek akkor csak rossz élményként könyveled el, hogy a sok gürizés fölösleges volt. Persze messze álljon tőlem, hogy le akarjalak beszélni egy szép, törzskönyvezett kutyáról, ez szép és jó, de most azért nem ivartalanítani hogy "villoghass" vele... Egyébként "hobbi" minőségű kutyával is lehet nevezni, ha nincs kizáró hibája, ha mindenáron ki szeretnéd állítani, akkor beszéld ezt meg a tenyésztővel.
2014. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
100%
Tudom, lefutott már a reklám. De még érvényes: Hívd fel, kérdezd meg!
2014. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kutya ára hobbira és kiállításra is ugyanannyi.A felsorolt díjak közül csak a nevezési díj játszik,a többit magam is meg tudom oldani egy kis tenyésztői segítséggel.:) (már van egy ilyen fajtájú kutyám,csak ő nem szereti a kíállításokat) Amúgy köszönöm a tanácsot,akkor még átgondolom!:)
2014. jan. 22. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán letárgyalod.Ha nem lesz ivartalanítva,akkor a szerződés feltėtelei megváltoznak,megmondja miben és ha így is tudod vállalni,myilván nem lesz akadálya.
2014. jan. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!