Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt LABRADOR gazdiktól...

Tapasztalt LABRADOR gazdiktól szeretnék választ kapni a kutyussal kapcsolatban például, hogy mennyire család szerető mennyit eszik mennyire tanitható stb. panelban mennyire tartható?

Figyelt kérdés
Labrador,kutya,tanitasa,etetese,panel

2014. jan. 22. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem labradorom van, semmi rosszat nem mondhatok róluk.Nagyon család szerető, barátságos, tanulékony kutya.Az én kutyám az alapokat (pl. pacsi, fekszik...) megtanulta kb. 1-2 hét alatt, jól taníthatóak.Könnyen elhíznak, vigyázni kell mennyi ételt kapnak.

Labradorokról vannak fent dolgok: [link]

És vannak külön labradoros könyvek is, amit érdemes megvenni.

2014. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazi családbarát kutya, a kedvencem :) Viszont mostanában sajnos nagyon sokan szaporítják a jó tulajdonságai miatt, ezért megjelentek a beteges, ideggyenge labradorok, emiatt fontos, hogy normális tenyésztőtől vedd, EÜ garanciával s ne szaporítótól!


Egyébként nagyon okosak, könnyen tanulnak, imádnak a gazdájuk kedvében járni :) Panelban is tartható, ha mozgatva van, tehát minden nap legalább 1-2 órás intenzív séta is be legyen iktatva (ez mondjuk kb. minden nagyobb kutyánál így van). Imádnak enni, ezért ha nem figyelsz oda, könnyen hízik.

2014. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Olyan sokat írtok arról, hogy ideggyenge meg kezelhetetlen egyedek egyre többen vannak.....


Ahol én élek van egészen sok labi van, de még egy agresszorral sem találkoztam.

2014. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Mifelénk is van sok labi, de még én sem találkoztam agresszívval.

Nagyon jó kutyák, hűségesek, barátságosak.A mi városunkba van egy 40- év körüli férfi, aki vak, és van egy fekete vakvezető labradorja.Mindig sétálnak a városban.Olyan jó látni hogy a vak ember kutyája mindig kitart a gazdi mellett. :)

2014. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg, hogy jó helyről kell venni, inkább drágábban, tenyésztőnél. Az agresszivitás csak a szaporított, "olcsó" kutyáknál jöhet elő.
2014. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sempai ***** válasza:
0%

Nekem is labim van, menhelyi... sok kannal volt összezárva ahova a kaját csak beborították és aki megharcolt érte, annak jutott. Ezért a kanoknak - mindegy mekkora volt - nekiment. Először harapott, aztán szaglászott... Eleinte kb 3 hétig nagyon keményen ellenállt mindennek, meg is harapott. Na akkor a lelkére beszéltem vizes kötéllel és szépen megkértem többet ne harapjon meg. Minden visszamorgást, vicsorgást megtoroltam. Ami a kezem ügyében volt azzal... majd nem adtam neki 4 napig enni, csak vizet. Végén a kajáért nagyon, de nagyon meg kellett dolgoznia.. Azóta hogy tudja ki az úr a házban, nem akar fölém kerekedni...

De nagyon jó kutya lett belőle, 4 hónap alatt BH I-es vizsga 100 pont-ból 100-at csinált. Nagyon okos, gyorsan tanult, pedig semmit nem tudott... Póráz nélkül követ a tömegben is, kézjelre fekszik, ül, áll, menetközben is, automatikusan igazodik, ha bal lábbal indulok elindul velem, ha jobbal akkor helyben marad stb. és 3 év után már majdnem közömbös a kanokra is. El már nem fut, ha elengedem első szóra bejön... stb.


Ha láb mellett kell jönnie, állandóan felnéz rám, mindig figyeli az arcom. Mert kacsintásra ugat, és akkor van jutifali...stb :)


Érdemes volt sokat dolgozni vele! Ajánlom a labit!!!!

2014. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Labardor-ra azt mondják hogy olyan mint a gyerek csak könnyebben nevelhető hat..nekem is labradorom van és imádni való. Eszméletlenül játékos de ami még a játéknál is fontosabb az a kaja. Nem igazán válogatós de mindig azt szereti/szeretné enni amit mi. Nagyon tud kodulni és sajnáltatni magát :D télleg könnyebben híznak mint más kutyák de ha rendszeresen sétáltatod és futtatod akkor nem fog el hízni es olyan szép izmos lába lesz mint az enyémnek. Panalban is meg állja a helyét. Nagyon szereti a gazdáját és minden embert. Egyáltalán nem jó házőrző de jelezni jelez. Arra készülj fel h ő más kutyákkal nem verekszik még akkor se ha meg támadják. Ezt nem szeretem benne h nem védi meg magát. Persze ha úgy adodik meg fog védeni téged. Egyedül nem nagyon szert lenni nagyon ragaszkodik a gazdihoz. Igazi társasági kutya. Nagyon okos és értelmes minden meg ért de makacs kicsit. De amit akar azt meg tudja értetni a gazdival. Attól nem kell félned h meg fog harapni téged vagy bárki mást.amugy könnyen tanul. Van a zsömle es a fekete színű ami egyezik természetre és ők a népszerűbbek. De van a csokoládé színű a barna ami picit gorombább de nevelés kérdése ők jobban bírják a fájdalmat és meg védik magukat ha meg támadják. Volt barna labim is de most fekete van. Fekete az erdeti labardor amugy és jó vadászatra is.
2014. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!