Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék a bizalmába...

Hogyan tudnék a bizalmába férkőzni egy külföldi tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Van két kutyafajta, akik nagyon közel állnak a szívemhez mind jellemben és küllemben egyaránt. Az egyik fajtát itthon is tenyésztik, így ebből a fajtából 100% hogy szeretnénk egy kicsit a közeljövőben és kiállításra járni vele.

A másik fajtát viszont nem tenyésztik Mo-n, csak külföldön. Csatlakoztam közösségekhez akikkel tudtam beszélgetni a fajtáról és csak még jobban megerősítettek, hogy szeretnék egy ilyen fajtát is, de vele nincs célom, csak házikedvenc lenne.


A helyzet az, hogy még nem volt saját kutyám, viszont nagyon sokat olvastam a nevelésről és tartásról, illetve az első fajta kutyus, akit itthon vennénk, ő kiváló első kutyának, így mire jönne a másik, addigra kitapasztalom a kutyázás csínyját-bínyját.

A másik egy kicsivel (de nem sokkal) keményebb dió, illetve erre a fajtára valószínűleg legalább 2 évet kell várnom, hogy sorra kerüljek mint vásárló.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha ezt így elmondom a külföldi tenyésztőnek, amit ide leírtam, szerintetek belemenne hogy lehessen kiskutyám ebből a fajtából? Persze addig szeretném tartani vele a kapcsolatot, ahogy eddig tapasztaltam nagyon kedvesek, segítőkészek, illetve én is próbálok segíteni a többi kutyásnak ha kérdésük van. Valaki volt már hasonló helyzetben? Tudnátok tippeket adni?


2014. jan. 22. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Először azt nézd meg hogy azt a fajtát amit itt nem kapsz az FCI által elismert és kiállítható fajta-e

Ha igen légy kedves és menni fog ne görcsölj rá az a lényeg

2014. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sehogy.Írsz egy bemutatkozó levelet,amiben benne van az is,mit tudsz biztosítani a kutyának.Ha hobbira kell,az ivartalanítási szándékod is jelezd,mert ide sokszor csak úgy adnak el kutyát,nem vėletlenûl.Ha szimpatikus vagy és megfelelsz az igėnyeinek,nem lesz akadálya.
2014. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

azért várd ki az első kutyussal az első időket...az igazság az, hogy a kutya elméletben nagyon más mint gyakorlatban...


a két fajta menniyre hasonlít egymáshoz?

2014. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megmondod, hogy szeretnél egy kiskutyát, és készíted a pénztárcádat, mert jól ki kell majd nyitni.

Akit belföldi tenyésztőt ismerek drágábban el tudja adni a kutyáit külföldre, szerintem máshol is így gondolkodnak.

2014. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!