Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért követ mindenhova?

Miért követ mindenhova?

Figyelt kérdés
A 9 hónapos kutyám mindenhova követ, de csak engem a családom többi tagját nem. Ha feljövök a szobámba kaparja az ajtóm, vagy mostanában mivel rájött hogy ez eredménytelen csak lefekszik az ajtóm elé és ott alszik. Pl anyukám vagy hugom megy fel a szobájába az nem érdekli. Vagy ottvagyunk a nappaliba kimegy anyukám nemérdekli. Én kimegyek rögtön ledobja a csontját amit rágni szokott vagy ha pihen rögtön felkel és követ. egyébként engedelmes bár nem mindig néha meg se hallja amit mondok. Én vagyok az aki kiskora óta eteti kiviszi sétálni, régebben jártunk kutyaiskolába és oda is én vittem. Szüleim csak akkor foglalkoznak vele ha nem vagyok otthon vagy havi 2x elviszik sétálni és ennyi.
2014. jan. 23. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tőled kapja a kaját akkor lehet, hogy arra számít, hogy ha követ akkor csakcsak leesik valami falnivaló neki is :)
2014. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha nem kap csak úgy jutalomfalatot, akkor sem kap ha eszem. csak regelit és vacsorát kap mást nem eszik. Akkor kap csak jutifalit ha kérek tőle vmit és jól csinálja.
2014. jan. 23. 12:18
 3/5 anonim válasza:
36%
Sosem az ember választja ki a kedvencét, hanem az állat.
2014. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Normál helyzetben azért, mert te vagy a gazdija. Az enyémek is jönnek utánam. Ha nincsenek is állandóan a sarkamban, de szeretnek szemmel tartani. Ez pláne akkor jellemző, ha üres marad a szoba, ha én kimegyek és ők ott maradnak. Ha van ott valaki, akkor annyira nem.

Az is lehet, hogy nem tart falkavezérnek, falkatagként pedig félt, úgyérzi neki kell vigyáznia rád.

A harmadik variáció nálunk gyakori eset. Sokszor onnan veszem észre, hogy valamelyik beteg, még mielőtt levertek lennének, vagy bármilyen testi tünetük megjelenik, hogy követ, a sarkamban van, csimpaszkodik belém, sokkal bújósabb, mint amennyire amúgy szokott... Ha elmegyek otthonról szorosan mellém, vagy a lábamra ül. Olyan is volt, hogy ahogy lépni akartam ki a kapun felugrott és átkarolta a combom. Ha valamelyik elkezd így viselkedni, akkor már árgus szemekkel figyelem őket.

2014. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen fajta? mer pl az akiták azok ilyenek azok nagyon követik a gazdájukat és csak rá hallgatnak és vele vannak amikor csak lehet (erre példa a Hachi-a leghűségesebb barát címü film) de ha más fajta akkor is elfogadott magának és szeret és te vagy a gazdája
2014. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!