Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg? Többi...

Hogyan nevelhetném meg? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! A 8 hónapos havanese kutyám,ha bevesz valamit a szájába,és ki akarom venni,akkor morog és odakap a kezemhez. De akkor is ezt csinálja,ha kényelmes helyen fekszik,és elakarjuk vinni onnan valami miatt. Ha leszidom,akkor ugrál,és néha morog. Amúgy jól nevelt kutyus,az alap parancsokat nagyjából tudja(járunk kutyaiskolába). Nem mindig csinálja ezt a morgós odakapózsdit,viszont az idegesítő,hogy ha leszidom akkor nem látom rajta h elszégyelné magát,vagy hogy fogta az adást,hanem még "neki áll feljebb". Milyen módszerrel szidhatnám le ha valami rosszat csinál? Van valakinek valami tanácsa? Amúgy ő az első kutyusom,úgyhogy nincs tapasztalatom. Lécci segítsetek!

2014. jan. 23. 15:06
 1/10 anonim válasza:

neked kell a falkavezérnek lenni! nem szabad engedi az ilyen viselkedést, mert a végén elfajulhat..

ha el akarsz venni valamit a szájából. pl játékot, (kaját meg se próbáld) azt ERESZD paranccsal kell.

de a kutyaiskolában többet tudnak mondani, segíteni.. kérdez meg ott.

2014. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 DevHd válasza:
Sztem. ne azzal kezd először mutasd meg hogyte vagy az úr a háznál :D aztán ha nem válik be akkor vond el a másik kezeddel a figyelmét és vedd ki :)
2014. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A morgást habozás nélkül tiltsd le. Nálunk grabanc elkapás és lemorgás járt érte. Ha leszidás után ugrál és morog akkor egyszerűen nem vesz komolyan. Szigorítani kell. Ha nem elég rászólnod, akkor odamész és elkapod a grabancát. Ha akkor is még arcoskodik akkor lenyomod és rámordulsz. Szerintem ennél tovább nem nagyon kell majd menned. Az hogy az alap parancsokat ismeri a kutya az csak azt jelenti, hogy intelligens és képes tanulni. Attól még nem fog elfogadni vezetőnek. 8 hónaposan mindent újra le kell tisztázni velük. Kamasz-makacsság. Nálunk végig kellett zongorázni újra a tiltott dolgokat.
2014. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors válaszokat!!! :))
2014. jan. 23. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha morog fogd meg a grabancánál (a tarkójánál, ahol az anyja is megemelné) és emeld fel! Úgy szídd le! Valószínű, hogy e testhelyzetben már nem fog morogni, mert ekkor érezni fogja, hogy ki a főnök.

A másik. Ha morog, fogd meg és nyomd le a földre. Nem kell fájdalmat okozni a kutyának, vagy erősen csinálni. A lényeg a földön tartás. Addig ne engedd el, ameddig még mozog a kezed alatt. Ha érzi, hogy kitartó vagy, akkor meg fogja magát adni neked. A lenyomás mellé nyugodtan moroghatsz is. Éreztesd, hogy te vagy az erősebb!


Egyértelműen a kutyád maga alá képzeld téged, mint főnököt semmibe vesz. Úgy érzi, ő a vezér. Ameddig ezeket a dolgokat megteheti otthon, bizony igaza is van!


Légy türelmes és kitartó!

2014. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és hogyan kell megcsinálni a grabancfogást? hol kell pontosan megfogni? meddig kell tartani? a levegőbe kell emelni h lógjon vagy csak a földön? bocsi a hülye kérdésekért,csak még soha nem csináltam ilyet..
2014. jan. 23. 15:34
 7/10 A kérdező kommentje:
jajj köszönöm utolsó :) nem láttalak :) nagyon köszi mindenkinek!
2014. jan. 23. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csak megerősíteni tudom az előzőket: amint morog, vagy valami elfogadhatatlant csinál tiltsd le és rázd meg. Soha, egyetlen alkalommal se hagyd rá. A kutyaiskolában is beszéljetek a problémáról, ha jó suliba jártok, valami hasonlót fognak javasolni.

Kitartás és szupi kutyád lesz. Annyira örülök, hogy foglalkozol a problémával és nem az idióta kistestűk táborát szaporítod a kutyáddal! Mostanábna nagyon rossz megítélés alá esnek a kistestű kutyák a buta gazdik miatt.

2014. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszokat :) nem reg megint csinalta. Elkaptam a grabancanal,ugy ahogy mondtatok,es felemeltem kicsit,es megraztam,es nyuszitett egy nagyot.(ez az egesz kb 3 masodperc volt). ahogy nyuszitett,egybol leraktam. aztan nagyon ugatott engem(ez azert csoda mert eddig ha 5-szor ugatott,akkor sokat mondok :D).utana lenyomtam a foldre,es leorditottam a fejet,es utana meg sem mert mozdulni. most mar egyszer nem csinalta,vagy ha morgott is,es raszoltam,egybol abbahagyta :)) ugyhogy nagyon koszonom a valaszokat :D
2014. febr. 4. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ügyes voltál, csak annyit hozzá, hogy a nyüszítés a grabancon ragadásnál csak hiszti, ha nem ráztad meg nagyon. Ne dőlj be neki ;-)
2014. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!