Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja és hogyan...

Miért csinálja és hogyan tudnám róla leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos keverék kutyánk. Az első hónapban mikor hozzánk került mindent szétrágott. Erről hál istennek decemberbe leszokott... egy időre és most megint rág mindent, előzőhéten a mosógép kábelét rágta szét, ma pedig a fürdőszoba szekrényt pakolta ki és pusztított szét onnan mindent (jelzem ötletem sincs, hogy hogyan nyitotta ki a szekrényt): hajszárító, betétek, felmosó fej, vanish szappan.... És ez volt az a pont amikor nagyon kiakadtam. Próbáltam már úgy hogy elvertem, próbáltam megszidni, de semmi haszna nem volt. Tudna valaki ebben nekem segíteni, hogy hogyan tudnám erről a "rendkívül előnyös" tulajdonságáról leszoktatni, mert én nem bírom már ezt sem anyagilag, sem idegileg! (Mindezek mellett a kutya lakásba van, nem zárjuk ki az udvarra, kap a számunkra készült ételből, kap jutalom falatot, mindent megkap....)

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jan. 23. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui.: ezeket már csak akkor csinálja, ha egyedül van otthon, vagy ha nem látjuk
2014. jan. 23. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Jellemzően akkor csinálnak ilyeneket a kutyák, ha unatkoznak, és/vagy el vannak kényeztetve, amitől nem csak nem tisztelik a gazda tulajdonát, de még stresszesek is lesznek, amit akár rombolás formájában is levezethetnek, ha szem elől tévesztik a falkát.

Az, hogy a ti kajátokból is kap, meg "mindent megkap", elég elkényeztetésgyanús. Tegyétek rendbe otthon a falkasorrendet és sétáljatok egy nagyot labdázással, más kutyákkal játszással egybekötve, mielőtt egyedül hagyjátok (meg úgy általában minden nap), és zárjátok ki azokról a helyekről, ahol nagyobb gondot okozhat.

2014. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Unatkozik. Le kell fárasztani. Utána nem lesz energiája pakolni.

A mi kutyánk egy mintakutya volt. Pici korában, amikor nőttek a fogai semmi kárt nem csinált. Aztán 7-8 hónaposan, tele lett energiával és nekiállt. Szőnyeget, dobozokat, ágyat. Jobban le kell fárasztani. Fizikailag is meg agyban is. Mozgás, foglalkozás. Ez segíteni fog remélhetőleg.

2014. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy a párom az aki mindent megenged neki, ergo a kutya engem szerintem hülyére vesz, gondolván, hogy "apa mindent megenged"

de nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

2014. jan. 23. 15:53
 5/8 A kérdező kommentje:
a múltkor több mint 4 órát sétáltam vele, de ugyanúgy pörgött mint séta előtt..
2014. jan. 23. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy-egy nagyobb séta nem sokat számít, meg nem is biztos, hogy elég annak a kutyának a sima séta. Ha nagyon pörög, akkor valami sportosabb dolgot kéne vele csinálni, amiben tényleg van izommunka, nem csak sétálgatás.

Ha te hagyod, hogy a kutya hülyének nézzen, akkor azt is fogja tenni :) De a romboláshoz bőven elég, ha csak az egyikőtök felett uralkodik, miatta is simán kialakulhatnak ilyen rossz szokások.

2014. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hagyom, hogy hülyének nézzen, most is itt fekszik a földön (beengedtem... olyan hideg van kinn... ) rászóltam, hogy rám se merjen nézni, azóta meg sem moccan...
2014. jan. 23. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A fáradt kutyát onnan ismered fel, hogy csukott szemmel fekszik a helyén és durmol:)

Amíg ezt nem éred el, addig nem fárasztottad le a kutyát. Nekem vizslám van. Az ha 4 órát rohangál és bandázik akkor fárad le. Sima sétától még sosem. Naponta csak 1x szoktak totál lefárasztani, mivel nekem is van munkám, de a 3 másik séta is átmozgatós.


Én már elkezdtem vele pl heti 2x futni. Még csak kocogni, mert 1 éves koráig konkrétan futtatni nem szabad a kutyát. Csak laza kocogás 2x250m. Közte szaglászás, kicsi pihi. A futás alatt tanítom, hogy ne ugráljon, ne rágja a pórázt, ne szaglásszon, botozzon, másik kutya felé nem megyünk. Ez eléggé lefoglalja. (Engem is). Ezen kívül focizunk, ha nincs haver akivel kergetőzhet. Nálunk van kutyajátszótér (agility szerű)a futtatóba. Tud trükköket azokat variálom. Figyelnie kell mikor mit kérek. A trükk azért jó, mert egész kicsiket is lehet már tanítgatni, bent is kitűnően működik, ha esetleg rossz az idő.


Amúgy a vannak határok amiket ki kell szabni. Ha úgy látod, hogy túl sokat enged meg, akkor bizonyos előjogokat vissza kell vonni. PL a saját kajádból nem kaphat. Nincs nasi stb. Ne vegye ezeket a dolgokat természetesnek, hanem ténylegesen jutalomnak.

2014. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!