Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajándékozzam vagy ne?

Elajándékozzam vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy fajtatiszta, még csak 2 éves spánielem és most nagy gondban vagyok. Van még 2 huskym és azok szó szerint nyúzzák.. Játékból de hát.. Húzzák a fülét, a lábát, ahol érik. Illetve a család többi embertagja sem jön ki vele, nincs vele semmi probléma, nem tudom miért nem szeretik. Tudom jobb lenne, ha jobb családba kerülne, de mi van, ha nem? Egyébként nagyon jó helye van itt imád sétálni póráz nélkül meg labdázni, de nagyon érzi, hogy sem az emberek, sem a kutyák nem igazán szeretik. Kérlek ne hurrogjatok le, h jajj akkor minek kellett haza vinnam stb. a család közös döntése volt, de így alakult. Ti mit csinálnátok? Köszönöm!
2014. jan. 23. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én először is megpróbálnám a 3 kutyát "összehozni", de igazából, ha a család nem szereti, akkor lehet, hogy jobb, ha keresel neki egy olyan gazdát, aki szereti és rendesen foglalkozik is vele.
2014. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a játékon kívül semmi probléma nincs velük.. csak az a fránya játék.. :/ Igen, tudom jobb lenne, de nagyon félek, hogy nem lesz jó gazdája :((
2014. jan. 23. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy bármit teszel, nem lesz jobb neki, akkor próbáld más helyre elajándékozni. Nem muszáj az elő jelentkezőnek odaadni. A tenyésztők is megválogatják a gazdijelölteket. Beszéljetek meg néhány találkozót, abból már le tudod szűrni, hogy mennyire lenne jó az új helye. Ha hajlandóak 2-3x elmenni találkozni veletek és normálisan viselkednek a kutyával, akkor szerintem jó helye lesz.

De én is először inkább megpróbálnám rendezni az otthoni helyzetét.

2014. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kereshetsz új gazdit a spániel fajtamentėsen is keresztül,ivartalanítási kötelezettséggel,szerződéssel.Így garantált,hogy megfelelő helyre kerüljön.
2014. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt szólj rá a huskykra. Játékból vagy sem, nem csesztetjük a másikat, mert nem szép dolog, tanulják meg. Persze csak ha zavarja a spancit; ha nem, akkor meg téged se zavarjon, ők így játszanak, előfordul :)

Másrészt meg beszélj a családdal, hogy mi bajuk van vele, min lehetne esetleg változtatni, meg egyáltalán, szerintük mi lenne a legjobb.

2014. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Ha a spánelt zavarja, akkor visít, morog, odakap. Ha ezeket nem csinálja, akkor ő is élvezi a játékot. Ha bármelyiket csinálja, szólj rá a huskykra. De általában ők is észreveszik, hogy ez így nem buli.
2014. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mostani ideiglenesem nem szól egy szót sem, csak a farkát behúzva próbál elmenekülni a kutyám elöl, aki továbbra is játékra hívja, húzza, kalimpálja. Ha rászólok, akkor abba hagyja, de ha olyankor játszanak, amikor nem vagyok itthon vagy kinn vannak a kertben, biztos, hogy nem hagyja békén.


Ez az ideiglenes, illetve a testvérem kutyája az, amiket egyáltalán nem tudok úgy szeretni, mint a többi 30-40 kutyát, akiket ismertem. Olyan "semmilyenek", foglalkozni sincs túl sok kedvem velük, szóval átérzem a helyzeteteket. Próbáljatok meg máshogy hozzá állni, valami újat kipróbálni a kutyával, hátha ő is és ti is szívesen csináljátok majd és talán megszeretitek. Ha nem, én bejelenteném a fajtamentőknek, ők rendesen megszűrik a gazdijelölteket és nektek is van beleszólásotok a dologba. Előbb-utóbb biztos akad olyan jelentkező, akinek a szeme fénye lenne a kutya az elkövetkezendő 10 évben. A másik, hogy jó lenne ivartalanítani, nehogy szaporítók áldozatául essen.

2014. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!