Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes havanese mennyire...

14 hetes havanese mennyire bírja a hidegben sétálást?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos havanese kutyusunkat ma vittük el az első sétájára. Ennyi idős kiskutyát, ilyen hidegbe mennyire szabad kivinni? Vettem neki egy mellényt, ami a hasa egy részét is védi. Megfázhat? Mik a jelei a megfázásnak?

2014. jan. 23. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A ruhával nemigen lesz baja. Amúgy meg, ha reszket, fázik, ha nem reszket, nem fázik ;)
2014. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan hideg.Ha a hasa védett és a lakásban nem 28 fokos meleg van,nem lesz baja.Mondjuk fokozatosan kell növelni a kinti időtartamot,de ha mozog,semmi baja nem lesz.Persze legyenek meg a védőoltásai,de gondolom nélküle nem viszed ki.
2014. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! :)

A hasának csak az elejét védi, hogy tudjon pisilni, de szerintem elég meleg. 1 órát voltunk kint este, de anyukámnak ahogy elmeséltem, teljesen belém beszélte hogy megfázik.

2014. jan. 23. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg mozog, addig nem fog megfázni, pláne felöltözve. Arra vigyázz, hogy ne ácsorogjon sokat, az ülés, fekvés meg pláne rossz, mert akkor gyorsabban kihűl a teste és elkaphat valamit. Meg azért ne rögtön több órákra hordd ki, hagyd kicsit hozzászokni a szervezetét a dologhoz. De nem kell vele hímes tojásként bánni, kutya ez is, kell neki a séta. A havat meg biztos imádni fogja, ne fosszátok meg az élménytől :)
2014. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!