Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne, vagy hagyjam...

Jó ötlet lenne, vagy hagyjam az egészet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy:Van egy Dobermannom,Kan.3 éves.Jólnevelt,szófogadó kutyám.Ketten élünk,kertes házban.Én nekem van egy másik kedvenc fajta kutyám is,mégpedig a Germán Spitz.Azt szeretném kérdezni,hogy fokozatos szoktatás,egyenlő törődéssel,foglalkozással,jó ötlet lenne-e a Dobermann Kanomhoz hozni egy Germán Spitz kutyust?Mivel a Dobermann egy gazdás,önfejű,és magánakvaló tipus,így gond lenne a Spitz elfogadasaval,vagy szoktatással összeszoktatható a két eltérő temperamentumú kutya?Fontos lenne!A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)
2014. jan. 24. 05:03
 1/9 sippara ***** válasza:
100%
A dobi nyilván sétáltatva van rendszeresen, napi szinten látod kommunikálni más kutyákkal, így te (velünk ellentétben) nyilván meg tudod jósolni,hogy a három éve nálad élő kutya hogy fog reagálni.
2014. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Semmi nem lehetetlen összeszoktatás szempontjából,persze mindig vannak kivételek.Nekem életem legrosszabb döntése volt a második kutya,meglévő 3-éves domináns(iskolázott) boxer kan mellé jött az amstaff kan,hogy majd egyikük szépen behódol ha a pici is nagy lesz./Ezt mondta a szakember./ Egy ideig szépen ment minden és minden őrző-védő módszert le utánozott a kicsi az okos nagy kutyától,a staffit már kölyökként sokat kellett fegyelmezni,nem csak a boxernek,nekem is mert állandóan tépte-húzta volna a nagy kutyát,(nem szimpla játékból.)Külön kennelt kaptak,mert ivarérett korban többször egymásnak ugrottak,de mivel a boxer nem volt hajlandó behódolni az ifjoncnak ez csak súlyosbodott.

A röhej az volt,hogy előttem és a kutyasuliban (kontroll alatt),tudtak viselkedni,egyedül meg nem lehetett hagyni őket mert megölték volna egymást.Most külön területen laknak,nem is látják egymást,a boxer a családi kutya,a staff meg területet véd.Ha szukát hozok,talán más a helyzet,de erre sem vennék mérget-mert a szomszédnál különböző neműet a staffok és állandó látogató náluk az állatorvos a hatalmi harcok miatt.

2014. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki,hogy van egy okos,szófogadó kutyád,ne rontsd el egy másikkal,a 3-éves kor különben sem ideális,vagy korábban,vagy idős korban jó az új kutya jövetele.
2014. jan. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
te ismered a kutyát. Én pl. a dobik közé, behozhatok bármilyen tipusú szukát. Nem lesz baj. kant nem, azt a kankutyám nem viseli.
2014. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kutya 1 gazdás, (bár ezt is megkérdőjelezem) nem jelenti azt, hogy az ember 1 kutyás.

Egyébként az esetek 99,9%-ában ennek az összeszoktatásnak semmi köze a fajtákhoz, teljes egészében a kutyák nevelésén múlik.

Ha mindkettő jól nevelt, és hozzáértő ember mutatja be őket egymásnak, akkor ez a fokozatos szoktatás kb negyed óra!

2014. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Azért érdekes dolgokat írnak itt,a legtöbb helyen üvölt a hozzá nem értés.Nem a kutyákkal van baj,a kutyák mindig jól működnek a gazda az aki nem érti a dolgot és rosszul cselekszik.

Azért a dobi-staffis válaszoló kicsapta a biztosítékot,hogy a dobi családi kedvenc a staffi meg csak védi a házat...(Mellesleg a staff,baromi nagy házőrző ám)

Ilyen helyzetben egy új,jobb gazdát érdemelne az amstaff,mert nem csak házőrzésre alkalmatlan,de ennyire elkülönítve tartani két kutyát sem egészséges.Főleg,hogy a staff tipikus családi kutya,nem is értem mitől várnál csodát,hogy egymagában elvan...


Láthatóan nem értesz hozzá,ezért van az a probléma is,hogy a kutyaiskolában tudnak viselkedni,otthon meg nem.A kutyaiskolában olyan a közeg stb,de nálatok ezt már te nem tudod előidézni.Szintén a gazda nem elég rátermett.


A kérdező kérdésére:


TE ismered a kutyádat,és semmi sem lehetetlen.

Nekem 2 ivaros kanom élt együtt,az egyik stafford volt.Soha nem volt bunyó és más sem.Mára már ivartalanok,és a harmónia ugyanúgy fennáll.

A gazda dönt bármiről,ők meg elfogadják.Nincs bunyó,ez a döntésem,ők pedig elfogadják.


De ha ennyire bizonytalan vagy,akkor lehet hogy nem jó ötlet.

2014. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen először is mindenkinek a válaszokat!Igen!Én ismerem a kutyámat!Mint írtam jól nevelt,szófogadó!Kutyákkal is jól kijön,sosem volt probléma,de mivel ő az egyedüli kutyám,így nem tudom mennyire védené a saját terét!Mivel a Dobermann igen is egygazdás(ő válassza ki hogy ki lesz a gazdája,és csak annak fogad szót,fogad el ételt,stb).Kutya suliba még máig jár,versenyeken is volt,a neveltetésével nincs probléma!A kutyákkal gond nélkül eljátszik a parkban!Gyerekeket nem bántja,de nem is nagyon érdekli más ember,és gyerek figyelme!Én csak azért kérdeztem rá,mert egy helyiségben lenne a két kutya,és nem mindegy,hogy egy 80 kilós kan,vagy egy 10-15 kilós kutya milyen viszonyokban lenne!8 órában dolgozom,addig egyedül lennének,és nem szeretném ha a két kutya össze ugrana bármin is(mivel olvastam arról,hogy a Spitzek eléggé "nagy kutyának" érzik magukat,és támadnak!Sosem volt más fajta kutyám,csak Dobermann,és ezért kérdeztem rá!A dobermannom ivartalanított,és a Spitz is az lenne!Utána olvastam a Spitzeknek,de nem merem beválalni,nem szeretném,hogy a Dobi szájában kössön ki!Igen,sétáltatva van rendszeresen naponta 2 x a Dobi,de van kert is!Kszönöm a válaszokat!Valószinűleg akkor lemondok a Spitzről,mert tényleg nem szeretnék ebből baj egyik kutyának se,és nem vagyok abban biztos,hogy soha nem kapnának össze,bárhogy is nevelném őket!Illetve szakember segítségével persze!Azért itt halálos kimenetű lehetne egy össze kapás!Köszönöm mégegyszer a válaszokat!További szép napot! :)
2014. jan. 24. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os -Mielőtt teljesen kicsapódna a biztosítékod,-egyébként boxer kutyáról volt szó.A" staff"-ról meg csak annyi,hogy mentett kölyök,-egy rendőr ismerősöm hozta hogy megússza az altatást,(a szüleivel pénzt kerestek,ringben)öröklötten túl agresszív és kapaszkodj meg területet őriz-nem is akárhogy.

Kész csoda,hogy a boxert kontroll alatt megtűri,mert más kutyákat nem.Sokkal jobban érzik magukat külön,hatalmas területen,minden nap van időm velük legkevesebb egy órát foglalkozni,ha együtt szeretném őket tartani kennelbe lenne zárva mindkettő,annak nem sok értelme lenne.De hát távolról okoskodni a legkönnyebb.Kérdezőnek csak annyi,hogy ez a verzió is benne van a pakliban,hogy két kutya hozzá értés ide-vagy oda nem fogadja el egymást.

2014. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80 kg??? Akkor valamit benéztél:) Biztos dobermannod van? Egyébként meg inkább a játék hevében sérülhet a kiskutya. Nekem yorkim volt a dobikkal, és imádták.
2014. jan. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!