Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet panelházban németjuhászt...

Lehet panelházban németjuhászt tartani?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 23:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
sztem se jó ötlet!állatkínzás.és tényleg nagyon nagy ahhoz,h lakásban tartsd.és egész nap oda bezárva.unokatesóm is panelban tart n.juhászt,de megfordulni is alíg bír a kis szobában.nekem yorkim van kertesbe,kell nekik a zöld,a fű a levegő!
2008. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

A német juhász nem való panellba,neki a szabadság kell nagy a területigénye. Nagyon intelligens, mozgékony, engedelmes és jól használható aktív munkára. Gyakran alkalmazzák őket rendőrségi, őrző-védő, kutató és mentő munkára. Továbbá megtalálhatjuk őket vakvezető kutyaként is. A munkára való alkalmasságuk ellenére hűséges és szeretnivaló társként tarthatjuk őket otthonunkban. Szeretnek az emberek és más állatok körül lenni.

Eredetileg minden bizonnyal nyájőrző kutya volt. Mindenfajta őrző-védő munkára, vakvezetésre, hegyi mentésre, kábítószer-keresésére egyaránt alkalmas.


Ha kutyát akarsz panellba akkor vegyél egy yorkit vagy egy westie-t,vagy netán egy csivavát,nagytestü kutyáknak ez kínzás lenne!!!!

2008. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mia007 válasza:
70%
Es te szeretnel eleted vegeig egy szobaban elni?neha kimehetsz az udvarra de csak egy keves ideig. Imadom az allatokat es szivem szerint tartanek bent a hazban, de nem csak az en oromomet kell neznem,hanem a kutyaet is. Jo lenne bent, de NEKI jobb kint az udvaron. Ne vedd el az allattol azt a keves szabadsagat is...
2008. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
Mekkora gyökerek vagytok:) A panelban tartott kutyák 99%-a sokkal jobb és mozgalmasabb életet él, mint a kerti kutyák. Azokat kivágják az udvarra és el van intézve a dolog. Séta, játék minimális általában. Aki panelba vesz kutyát, az fogalakozik is vele, kénytelen napi több alkalommal sétáltatni, amikor van haverkodás, jháték a többi kutyával. Amúgy én eddig panelban laktam, pár éve kertesben. Van 4 kutyám és érdekes módon maguktól alig mennek ki a kertbe, mindig ott vannak ahol én. Képesek egész nyugodtan bent aludni egész nap ha én is bent vagyok. Nyugotan mehet ez a fajta is panelba de kell a rendszeres játék, napi legalább 3szor séta, amiből az egyik legalább egy órás legyen. Nem árt iskolába vinni. Boldog élete lesz, semmi gond.
2009. márc. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk kb. 2000 nm-es telkünk van, eddig a verandán tartottuk a 3 hós kiskutyát, de lassan leszoktatjuk a kertbe!!!

A minap vágták a füvet és arra az időre behozta az amugy is nagy házba, (nem panel méretű) és a kutyus teljesen ki volt akadva, nem birta a bezártságot, ugrált, ki akart menni, pedig az elején fel volt neki ajánlva, hogy kinn vagy benn akar lenni, de egyértelműen kinn!!!!

Amellett mondom ezeket, hogy néha szeret benn lenni a konyhában velünk... de ha megunja, akkor megy kia kertbe!!! Teljesen máshogy viselkedik a kertben, ugrándozik, repked az örömében!!! NE végy ilyen kutyát panelba!!!!

2009. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%

Én azt mondanám,h nem ..

Lehet,h meglehet tanítani szoba tisztaságra,és h akkor lány legyen,mert azok nyugottabbak..

De nem lenne boldog,mert a németjuhász kutyák imádnak futkározni ,

oké,h leviszed naponta többször sétálni meg minden,de az is kevés neki..

Nekem is németjuhászom van szal tom,h miről beszélek,de ő az udvarba van.Inkább vmi kisebb testűt..

2009. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!