Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Remélem nem lesz baja a...

Remélem nem lesz baja a kutyáimnak!?

Figyelt kérdés
Rövid szőrű kutyáim vannak. -10 fokok lesznek mostanában és napközben is legalább -5. Sajnálom őket és félek hogy nagyon fognak fázni esetleg bajuk lesz. Nincs se pincénk ahova beengedhetnénk, se normális garázs ugyanis az is huzatos. A házba pedig szintén nem megoldható. Kinti kutyák már 3 évesek, egészségesek. Az a helyzet hogy van nekik kennel azon belül egy nagy kutyaház téglából és azon belül még pakoltam be nekik szénát. Plusz mindennap friss langyos víz és este meleg kaja. Ez így elég? Félek hogy nem tudja mondjuk befűteni a házat és nyitott is ahova szívem szerint raknék szőnyeget vagy ruhát de azt fél percen belül leszedné és nem tudom tavaly volt ilyen -10,-15 fok? Akkor sem lett bajuk.
2014. jan. 25. 00:03
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném hogy ugye a kennel alja beton az pedig hungarocellel van borítva de azon még van egy fa lap ugyanis azt is felkaparja.
2014. jan. 25. 00:06
 2/25 A kérdező kommentje:
Jobban mondva a ház alja van hungarocellel fedve és azon van a fa lap, bocsánat. :)
2014. jan. 25. 00:07
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Én ezt sose értettem.... Ilyen cudar időben bizony be kellene engedni őket a házba, oldd meg! Ha huzatos a garázs, tegyél huzatfogót nehezékekkel együtt az ajtóhoz, hogy ne tudják elpiszkálni, v. torlaszold el.


Én kutyám hosszú szűrű volt szegénykém, de már +5 fokban is majd sz.rrá fagyott.

2014. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ja és tavaly itt (északi rész) egy nap volt -3 fok, egyébként meg általában -1, 0 fok volt a leghidegebb. ITT. Máshol nem tudom.
2014. jan. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm de normálisabb "hangnemű" választ várnék. Elég idegesítő mikor valaki megtud oldani valamit és a másiknak magyarázza meg hogy ő is tegye azt hol ott bizonyos okok miatt nem lehetséges. Segítséget várnék hogy mit tehetnék még ezen kívűl és hogy jó-e a kutyák helye vagy van valami amivel még védhetném. A garázsba ugyanolyan hideg van amúgy is mint kint, nem tudom az egész garázst le szigteleni.
2014. jan. 25. 00:30
 6/25 A kérdező kommentje:
szigetelni*
2014. jan. 25. 00:30
 7/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom milyen hosszú szőrű kutyád van van aki plusz fokba megfagy. De hozzá tenném, hogy ma is kint ültek az udvaron minthogy a házba lettek volna, játszottak is, tavaly is a hó tetején feküdtek pedig rövid szőrű, csak ettől még féltem őket.
2014. jan. 25. 00:34
 8/25 A kérdező kommentje:
És a tavalyi március 15.-én nem tudom hány fok lehetett mikor a kapun nem tudtunk kimenni mert le volt fagyva minden, de biztos nem -1 fok.
2014. jan. 25. 00:37
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Jó, reméled, nem lesz bajuk, és? Leírtad részletesen, hogy szerinted semmi többet nem tudsz tenni, akkor marad az imádkozás. Mondanám, hogy legyen tényleg jó kutyaházuk, aminek a hosszú oldalának egy részén van csak az ajtó 10 centis küszöbbel, mert azt sokkal jobban be tudják fűteni maguknak, de gondolom azt nem fogjátok most három nap alatt összedobni. Mondanám, hogy foglalkozz velük rendesen, legyen séta meg fárasztás minden nap, és neveld meg őket, hogy ne szedjék le a szőnyeget, de arra gondolom nincs időd, és egyébként sem sétáltak soha, mert minek, nagy a kert, vagy mindent megpróbáltál, de hiába. Mondanám, hogy engedjétek be őket csak az előszobába, de gondolom annyit sem érnek, mint a cipőitek, ha inkább kint fagyasztanátok meg őket, minthogy egy levegőt szívjatok velük.

Szóval imádkozz nagy átéléssel, hogy ne legyen kemény a tél, és egyik se gyengüljön le vanami kórság miatt az immunrendszere a legnagyobb hidegben, mert szar dolog mínuszokban sírt ásni.

2014. jan. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Ó, és ha még mindig úgy érzed, hogy te mindent megtettél, és mi vagyunk a köcsögök, akkor eljutottunk odáig, hogy nem kötelező kutyát tartani. Vagy meg tudod nekik adni, amire szükségük van, de akkor add, vagy nem, akkor viszont ne szívasd őket, hanem keress nekik másik gazdát. Az is felelős állattartás, ha beismered, hogy nem tudsz felelősen állatot tartani.
2014. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!