Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől származó kutyára...

Tenyésztőtől származó kutyára támaszthat valamilyen igényt a tenyésztő a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Rendes tenyésztőtől még nem volt kutyám, és nem tudom hogy működik ez.

Ha egy neves kennelből lenne a kutya, akkor van olyan hogy a tenyésztő feltételhez kötheti hogy kiállításra vigye\vigyem vagy pároztassa a kutyát?

Ha ezekbe nem mennék bele, akkor kötelezhet az ivartalanításra?


Úgy szeretném hogy elhozom a kutyát, de ne kötelezzen a tenyésztő semmire sem, még ivartalanításra sem.

Nem akarnám szaporítani meg semmi, csak mint társnak.


Ezt tenyésztője válogatja vagy hogy működik ez?

Szomszédomnak elméletileg tenyésztett kutyája van, fajtájának minden elvárásának megfelel, szeretni való, egészséges, megérné tovább vinni a vonalat (természetesen egyikünk sem szaporítaná, csak a példa kedvéért mondtam), de a tenyésztőjét nem nagyon érdekelte onnantól hogy eladta.

Viszont olyat is hallottam hogy nevesebb tenyészeteknél csak úgy adnak el, ha a jövőben a gazda elviszi a kutyát legalább 1 kiállításra és vagy fedezésre a kutyáját.

Ilyen most tényleg van, vagy ezt a szaporítók csinálják, esetleg mindkettő?


Azért kérdezem hogy majd ha oda kerül a sor, akkor tisztába legyek a dolgokkal, és ne akkor koppanjak, köszi a válaszokat :)



2014. jan. 25. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Szaporodás szempontjából igen.
2014. jan. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekünk két TK-s kutyánk volt/van eddig, egyiknél se volt ivartalanítási kötelezettség, de tenyésztés szempontjából sem voltak érdekesek a kutyák. szóval vannak ilyen tenyésztők, igen. de van ahol szigorúbbak a feltételek. nyilván mindenki maga dönti el.
2014. jan. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen szerződést irsz alá. Ha csak hobby célra szeretnél kutyát, akkor nyilván nem a legigéretesebb kölyköt fogod megkapni az alomból. Igy ilyen irányu elvárások nem lesznek. A lényeg, hogy jól tartsd az állatot, illetve nem szaporithatod tovább. De a kapcsolattartás gyakorlatilag mindenhol ki van kötve.
2014. jan. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már az elején tisztázni kell a tenyésztővel a felállást! Megkérdezed az elvárásairól, elmondod a te elvárásaidat, közösen átolvassátok a szerződés tervezetet és megbeszélitek, hogy milyen változtatást szeretnél benne. Ha egyetértetek akkor jó, ha nem, akkor nem kell onnan veni kutyát! Ha szép lesz a kölyök ahogy növekszik, akkor lehet, hogy meg fog környékezni a kiállítással, de ez nem kötelező, inkább csak egy kérés, vagy ajánlás. Ha nem, hát nem. Mi úgy beszéltük meg annak idején, hogy talán egy-két közelebbi kiállításra elviszem a kutyát. Ehhez képest elkapott minket a gépszíj és mára az én kutyám lett a fajtájában az egyik top kan az országban. Egyébként a kötelező kiállításozás még a tenyésztésre eladott kutyáknál se szokott benne lenni a szerződésben. Ezt inkább csak társtulajdon esetében tudom elképzelni. Kötelező alom pedig végképp csak társtulajdon esetében lehet, bár ez is inkább opcióként, hiszen egy kölyöknél még sokminden közbejöhet mire tenyészéretté válik és soha senki nem tudja garantálni, hogy valóban alkalmas is lesz tenyésztésre.
2014. jan. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teljesíted a tenyésztő elvárásait, akkor nem ad neked kutyát, a történet ilyen egyszerű. Ha pedig ad, az sem úgy megy, hogy megmondod neki, hogy jójó, minden megteszel aztán elhúzol a kiskutyával és többet felé sem nézel, hanem úgy hogy aláirat veled egy szerződést. Egyrészt ha bizonyos minőségű kutyát akarsz, akkor annak van ára és nem csak pénzben, akkor neked is van kötelességed. Másrészt ha csak hobbira kell egy kutya, akkor semmiképpen nem fogod megkapni az alom legszebb kölykét, hanem azt amelyik nem is alkalmas annyira kiállításra meg tenyésztésre. Szerintem az ilyen hozzáállás, hogy "úristen én nem vagyok hajlandó semire, hagyjanak békén" nagyon visszatetsző, nem leszel így szimpatikus a tenyésztőknek. Ahogy mondani szokták, nem te teszel szivességet a tenyésztőnek azzal, hogy megveszed a kutyáját.
2014. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!