Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire tanítsam a kutyát?

Mire tanítsam a kutyát?

Figyelt kérdés

Mostanában sok időt töltök egy golden retriverrel. Szinte minden hétvégét nálam tölti, sőt olyan is lesz, hogy tavasszal két hónapot együtt leszünk. Alap dolgokra már megtanítottam, de sokkal jobban le kéne fárasztani agyilag, mert érzem, hogy unatkozik. Otthon kertes házban van, nálam sajna emeleten, s bár napi 4-5 alkalommal mozgatom, az elméjét is szeretném karban tartani.

Mondanátok gyakorlatokat?


2014. jan. 25. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Különböző tárgyak megkülönböztetésére, és azt hozza Neked oda. Mi is tanítjuk ilyenre a kutyust. Ha etetni akarjuk, mindig mondjuk, hogy "Hozd a tálat! Tál!" és odahozza. De egy okosabb, nagyobb kutyát többféle tárgy megkülönböztetésére, felismerésére meg lehet tanítani. (Nálunk még ezen kívül egyelőre csak a póráz meg a hám megy. De még nincs fél éves, ráadásul kistermetű keverék, a Retriver szerintem még többre lesz hamar képes. Nekünk minden első-második alkalommal sikerült.)

Ha nem olyan tárgyakat választasz, ami akcióhoz kell (etetés, séta), akkor játékként is tudod használni, hogy lerakod elé a szoba egyik végében, és kéred, hogy melyiket hozza oda.

Csányi Vilmos kutyaszakértő etológus könyvében olvastam egy másik játékot is, de erre állítólag kevesebb kutya képes, hogy párosítás. Minden tárgyból két példányod van. Az egyik példány az egyik szobában, másik a másikban, és felismerés alapján kell a másik szobából áthoznia/ott megkeresnie.


Remélem, tudtam segíteni. :-)

2014. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alap parancsokat tud: marad, gyere ide, hagyd? Ajánlom még a jobb lábas-, bal lábas pacsit, kúszás, hempergés, láb megtörlése, két lábra felállás, tárgyak megkülönböztetése akár szín szerint is pl: kék labda, piros labda, ajtó nyitás- becsukás.

Vidd kutyák közé is ha tudod.

2014. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Kutyák közé sajnos nem nagyon tudom vinni, mert itt, Németországban különös módon egyből pórázra fogják a kutyákat, ha egy másik is feltűnik a láthatáron.
2014. jan. 25. 13:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Kúszásra hogyan lehet megtanítani? Gondolkodtam a dolgon, de nincs ötletem.
2014. jan. 25. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatokat nem tudok most éppen, de tudok IQ mérő feladatokat, ha érdekel írj privit és leírom. :)
2014. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!