Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki az országba...

Van itt olyan, aki az országban elsők között kezdett el foglalkozni egy fajta tenyésztésével? Mesélnétek a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert külföldön élek és pár év múlva szeretnék venni egy mudit tenyésztésre az országban elsőként.Mesélnétek a tapasztalataitokról, milyen nehézségeitek voltak, miben más, mint egy népszerű fajta tenyésztése stb. Nem ő az első mudim, már van egy kanom de ő most a szüleimmel él Magyarországon, a nyáron lesz tőle alom az egyik kennelben
2014. jan. 25. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz egy ismeretlen fajtát tenyészteni,főleg jó,neki való helyre eladni.Tőlem az elején szinte csak külföldre vittek kutyát.Itthonra csak a későbbi tenyésztők alapító kutyáit.Én nem első voltam a fajtában.Akkor mikor kezdtem,talán 5-en voltunk.Abból 3 nagyobb,a másik 1-2 meg akkortájt kezdte mint én.Képpel,részletes leírással kell hirdetni,főleg szaklapokban,neten.Előtérbe helyezve,a kutya szükségleteit.
2014. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
Én most vagyok első Szlovákiában egy fajtában. De eddig még a tenyész szemlét se tudom megcsinálni xD.
2014. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bennem is ez merült fel, hogy kinek fogom eladni a kicsiket. Mert persze nem a haszonért tenyésztünk, de azért az baromi megterhelő anyagilag, ha a nyakunkon marad a fél alom. A másik a kiállítás, tenyészszemle. Mennyire megbízható egy olyan bíró értékelése, aki addig csak képen látott mudit? Szerintem semennyire. Persze ez talán kisebb gond, mivel én főleg munkára szeretnék tenyészteni. Gondolom 1-2 évente el kell menni Magyarországra kiállítani, versenyeztetni. Ti milyen gyakran jártok a fajta származási országában? Viszitek az összes kutyát ilyenkor, vagy mindig csak egyet-egyet?
2014. jan. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!