Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinaltok, ha hisztizik...

Ti mit csinaltok, ha hisztizik a kutyatok?

Figyelt kérdés

Kamaszkoru kutyam az utobbi idoben hisztis lett, nem hajtja vegre a regen megtanult dolgokat, koromvagaskor kepes kifulladasig kapalozni, harapgalni, es setalni is arra menne, amerre o szeretne.

Eddig lekiabaltam, aztan kicsit jobban viselkedett, de uton seta kozben nem fogom.

Nektek milyen modszerek valtak be?


2014. jan. 25. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom,hogy kiröhögöm.Kicsi korában képes volt földhöz verni magát az utcán és visított,mint a sziréna.

Olyan volt,mint a hisztis gyerek.Elkapott a röhögés,megsértődött,azóta nem csinálja.Gondolom rájött,hogy úgysem ér el vele semmit.

2014. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálok semmit, és minden akaratomat szó nélkül véghez viszem. Ha ordibálsz vele akkor eléri amit akar -foglalkozol vele.
2014. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Séta közben miért nem neveled? Úgy persze, hogy megcsinál mindent, ha megteheti. Furán néznek rád, persze, egészen addig, amíg nem a tiéd lesz a környék legjobban nevelt kutyája. Utána meg elkezdenek tanácsokat kérni.

Én egyszerűen úgy tettem, mintha ma kezdtük volna a tanulást, és csakazértis megcsináltattam vele mindent. Amikor már komolyan pofátlanodott, próbálta terrorizálni az idősebb kutyámat, akkor meg kapott egy hét ridegtartást, meg utána még néha emlékeztetőül pár napokat, ha kiprovokálta, de egyre kevesebb ideig tartott neki visszavennie az arcából. A lényeg, hogy a vévén mindig neked legyen igazad, vagy ő szívja meg, hogy hülye volt.

2014. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*végén
2014. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Kiabálni semmiképp ne kiabálj.

1, mert olyankor attól te is ideges leszel, ezt a kutya mindjárt megérzi és bagózni fog rád magasról.

2, ezzel csak azt tudatosítod benne, hogy hiszti áh akkor a gazdi rám figyel, máskor is megcsinálom.

Ha nem kívánt cselekvés mutat, akkor mindig az ellenkezőjét csinálni, vagy nem is szólsz hozzá. Vegyük az arra menne, amerre ő szeretne. Szó nélkül szorosabbra húzod a pórázt, és elindulsz a másik irányba, amint bemozdult utánad, amerre te mentél azonnal dícsérd meg. Lehet egy darabig elszórakoztok ezzel, meg kicsit röhejes. De sosem szabad a hisztinek engedni, a büntetés, vagy tiltás legyen rövid, de határozott. Tanulja meg, hogy ha mondjuk elkezdesz morogni, vagy mondod, hogy nem, akkor azt mindig minden körülmény közt be kell tartania.

2014. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán 8-9 hónaposan próbálkozott 3-4x "hisztivel" kb. átnéztem rajta,nem szóltam hozzá,csak fogtam és csináltam,amit előtte is.Sétánál pedig a pórázzal irányítottam.Soha nem emeltem fel a hangon és nem kezdtem el őrjöngeni.


Olyan ez (az elején:D) mint a gyereknevelés.A kislányom is 4 évesen eldobta magát a tesco közepén a padlóra,mert nem kapott nyalókát,majd fogtam magam átléptem és elindultam a kasszához.Soha többé nem volt hiszti.A kutyánál ugyanez.

Igaz,a kutya 3-4x próbálkozott,de ezt a fajtájának a makacsságára vezetem vissza.De mára eszébe se jut (2,5 éves) és utána is hamar felfogta,hogy ki a főnök.

2014. jan. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!